• yurdumuzda az bulunan kaliteli pop müzik üretiyorlardı.
  • nerede olduklarini merak edenler icin gelsin, kendileri san francisco korfezinin en kral burgercilerinden birini isletiyorlar. burger ama ne burger... oyle boyle degil... tabi seveni var sevmeyeni var, konu yemek olunca guzelligi objektif olarak tanimlamak zor bi is ama soyle aciklamaya calisayim, "san francisco'dan gilroy'a kadar her yerden rezervasyon yaptirmak icin ariyorlar" diyorlar ve bu iki sehrin arasi yaklasik 130 kilometre.

buyrunuz, mekanin websitesi, yerel gazeteden bir haber ve abilerin bi yuzunu gormek sesini duymak isterseniz kisa bir roportaj.

bu arada yillar sonra farkettim, duymak istiyorum'un klibi komple san francisco maznazaliymis be...
  • gelmiş geçmiş en güzel müzik yapan gruplardan birisidir. ama hem kasetlerin en kötü parçalarına klip çekmeleri, hem de sıfıra yakın reklamları ile türkiyede tutunamayan, bu işi zevk alarak ve vererek yapan bir grup.
  • hala israrla dinliyorum ben onlari, bence duymak istiyorum - eger varsa- türk elektronik müziginin ilk orneklerinden biridir, külttür. onlardan geriye bir de garip gozluklu hatiralar kalmis aklimda.
  • onlari unlu'yle bagdastiririm neden bilmem. unlu gibi muzikten anlayip da turkiye'de tutanamamis gruplardan biri.
  • hayatım boyunca saygı duyacağım grup.

sebebi sadece ve sadece duymak istiyorum isimli şarkılarıdır ve özellikle kesip loopa almam sayesinde sürekli dinlediğim, şarkının 2. dakika 40. saniyesiyle 3. dakika 29. saniyesi arasına tekabül eden şu sözlerdir:

"duyabilsem kalbini okuyabilsem seni
    sessiz feryatlarını, acı ağıtlarını
    tüm haykırışlarını hissetmek istiyorum
    sana yaklaşıp senle ölmek istiyorum

duymak istiyorum duymak istiyorum
    kalbimde ruhunu duymak istiyorum
    görmek istiyorum görmek istiyorum
    gözünde gözünü görmek istiyorum "
  • hanginiz cem hanginiz ali? şeklindeki soruyu:
    ben "cemal" bu da "i" şeklinde yanıtlayan, komik kardeşler.
  • sadece "duymak istiyorum" şarkıları için bile sevilmeyi hak eden biricik müzik grubu..

sırf bu şarkıları ile gönlüme 1995 senesinde taht kurmuşlardır.

anlaşılmayan sözleri,
    duygulu, "ağıt" gibi bir tınısı vardır bu şarkının.

dinlerken, ister istemez,
    yani çok mutlu bile olsa o anda, o dakikada, insan ağlamak ister..
    çünkü aklına belki "o" gelir,
    belki de, elindeki elma şekerini tutamayan o kara kaşlı kara gözlü küçük çocuğun artık büyümüş olduğu gerçeği saplanır kalır,
    benliğine..

çoğunluk tarafından sevilmemesi ise bence gayet doğaldır.

90'ların çıkarttığı, en iyi şarkılar listesinde ilk 3' e adaydır
    "duymak istiyorum" ...

cemali hala amerika' da mı yaşamaktadır, bilmiyorum, umurumda da değil zaten..

önemli olan nedir, biliyor musunuz ?

1995 senesinin bir yaz gününde, evime,
    küçük odama, ben yatağımda hayaller kurarken çocuk çocuk,
    radyodan,
    konuk olmuş olmalarıdır..
  • türk pop müziğine duymak istiyorum, sever misin o zaman ve şimdi uzaklardasın* adında üç harika şarkı kazandırıp, elini ayağını bu piyasadan çeken kardeşlerdir. yüzde yüz başarıyla oynadılar ve zirvede bıraktılar diyebiliriz kendileri için.
hesabın var mı? giriş yap