şükela:  tümü | bugün
 • hizla büyüyen site, yakinda arayan belasini da bulacak mevlasini da..
 • hızla büyüyen ve düzeyi korumak konusunda kararlı bağlantı fasilitesi. bir arkadaşlık veya kariyer sitesi olmaması düzeyi yüksek tutar elbet, peki ya forumlar?
 • uye olmak icin kisinin donunun markasina kadar her tur bilgiyi isteyen, "uyelik iptali" secenegi bulunmayan, bir kere kazara uye olduysaniz uyeliginizi silmek icin moderatore dil dokmeniz gereken ve beyaz turkleri internet ortaminda kaynastirmaya calisan bir sitedir.

  kari koca guleryuzlu bir cift tarafindan kurulmustur. birkac yil icinde profesyonel ve elit bir ortam dendiginde turkiyedeki tek nokta olmayi planlamaktadirlar.
  zirve tarzi toplantilari dedeman oteli vb. gibi yerlerde yaparak elit kalmayi saglamayi planliyorlar olsa gerek. şöyle bir göz atilirsa ve eger bayan kimligiyle uye olursaniz flort sitesinden pek farki olmadigini goreceksiniz.
 • web sitelerinden haklarında aşağıdaki bilgileri öğrendiğimiz oluşum, kümülüs.

  "cember.net, sınırlı zamanı olan ve odaklanmaya önem veren profesyonellere yönelik önde gelen online bilgi paylaşım ortamıdır.
  günümüzde “networking” yapmadan – yani bağlantıları verimli bir şekilde genişletmeden – efektif bir iş geliştirebilmek neredeyse olanaksız hale geldi.bilim adamları, organizasyonların geleneksel ‘m-biçimli’ oluşumunun petek şeklindeki ‘n-biçimli’ yapıya dönüştüğünü söylüyorlar. 40 yıldan fazla bir süre önce öne sürülen bu birleşik ağ yapısı, artık günümüzün bir gerçeği. işte bu nedenle networking boş zamanlarınızı değerlendireceğiniz, gelişigüzel yapılan bir aktivite olmaktan çıktı. artık networking, planlama ve ön hazırlık gerektiren, devamlı ve hedefi olan bir aktivite, ve iş hayatında kalıcı olmak için yaşamsal bir ihtiyaç.

  yaşamdaki hedeflerimize ulaşmamız için başka insanlara ‘ulaşmamız’ gerekiyor – onların nasıl çalıştığını anlamalıyız, ancak bu şekilde onlarla senkronize bir şekilde çalışabiliriz. bu senkronizasyon olmazsa, sürekli ilişkiler de kurulamaz. çoğumuz, gerek iş, gerekse özel yaşamımızda zamanımızı bu uyumlu beraberlikleri bulmaya çalışmakla geçiriyoruz.

  globalleşme ve teknokratlaşmanın beraberinde getirdiği anonimlik bizi merkezkaç bir güç ile birbirimizden daha da ayırıyor. işte bu yüzden bizi merkezcil bir güç ile birbirimize yaklaştıracak, daha çok ortak yönümüzü bulmamızı ve sürekli ilişkiler kurmamızı sağlayacak araçlara ihtiyacımız var. kısaca, odaklanmaya ihtiyacımız var.

  ama yine de çoğu zaman bu odağa ulaşmamız, üzerimizde baskı kuran talepler nedeniyle mümkün olmuyor. zaman içerisinde aktivitelerimizi optimize edecek, bu aktiviteleri bilgi paylaşımıyla çoğaltacak ortamlara ihtiyaç duyarız: cember.net, işte bu ortamlardan biri; bunu sağlayabilecek tek ortam değil tabi ki, ama işe yarayacak bir kaç tanesinden biri. unutmayın: en iyi arkadaşlarımız da bir zamanlar birer yabancıydı…

  1960’lı yıllarda milgram ve ekibi, insanlar arasında ayrımın altı derecesi olduğunu öne süren ünlü hipotezlerini yayınladılar; şu anda kolayca ulaşılabileceğiniz bu varsayım, karmaşık deneylere dayanmaktaydı. milgram bu hipotezde bir önemli noktaya odaklanmıştı: hepimiz temelde bir bütünüz - aslında evrenin en temel yasalarından biri bu: tüm yaşam bir bütün, ve ben diğerlerine karşı ne kadar cömert olursam, ben de yaşamımda o kadar mutlu ve tatminkar olurum. bir kez daha, anlamlı değişim yalnız odaklanmayla gerçekleşiyor, ve az sayıda bile olsa, bu kulüpteki birebir ilişkiler kalplerimizde iz bırakacak, etkili ve hızlı ‘noktasal’ iletişim değişimi sağlayacak – ve bu açılımlarla, en derin ve kalıcı ilişkiler başlayacak.

  bir organizer’ı olan herkes, geniş bir ağı ‘canlı’ tutmanın zorluklarını bilir – çok zordur, çünkü sürekli kolumuza asılıp çekiştiren zamanın baskısı altındayız. cember.net, iş ilişkileri yönetimini sistematize etmenizi, insanları sizin tutkularınızın canlı odağına çekmenizi, ve bu değişimden en büyük karşılıklı fayda elde etmenizi sağlar –zamana yayılarak, ve diğer diller ve kültürleri de kapsayarak… çünkü cember.net büyüyor, ve sizin büyüyen ihtiyaçlarınızla beraber, sizi ilişkilerinizin ve ortak kültürümüzün ötesiyle tanıştırıyor. bu ‘genişletilmiş ağ’ çok daha kolay yönetilebilir, çünkü cember.net’te bireyler kendi bağlantı detaylarını kendileri yönetirler.

  multi-level marketing’ ve spam, kulübümüzde kesinlikle yasaktır, ve diğer 'hoş olmayan' davranışlar da bu ortamda tolere edilmez – çünkü biz yalnızca sizin değerli networking zamanınızı en verimli şekilde kullanmanızı, odaklamanın büyük gücünden sonuna kadar yararlanmanızı sağlamayı amaçlıyoruz.

  iddia ediyoruz: eğer networking yapmaya daha çok zaman ayırırsanız, ve başkalarını da bu odak noktasına çekerseniz, hayal bile edemeyeceğiniz kadar geniş bir alanda size çok şey kazandıracak bağlantılar kuracaksınız. tabi bunu ne ölçüde yapacağınız yine size bağlı – ama biz size zamandan ve paradan kazandıracak araçları sağlıyoruz, ve bu ortam ve araçlar sayesinde başka hiç bir şekilde olmayacak derecede başarılı olacaksınız. siz yalnızca ‘neye sahip olduğunuzu’ ve ‘ne istediğinizi’ açıkça belirtin, kişisel sayfanız oluşturun, güzel bir resminizi yükleyin :), ve bu aktiviteye biraz zaman ayırın - ve sonra başkalarını da bu ‘hareketli festival’e davet edin!

  bir iddiamız daha var: bu giderek artan rekabet ortamında, ticaret blokları arasındaki ‘ülkesel networkler’ ve ‘ayrıcalıklı clubbing’ dünyasında, network’ünüzün verimliliği sizin kaderinizi belirleyecek. evet, siz – birey olarak siz: başarabilirsiniz, ama bir odağa ve networking teknolojisinin en iyisine ihtiyacınız var.

  sizin için bu yüksek teknoloji ortamını geliştirmeye devam edeceğiz; arge birimimiz şu anda bile sizin için işleri daha da kolaylaştırmak için ikinci nesil araçları geliştiriyor – ama yine de sizin ilk adımları atmanız gerek; yeterince üyemiz bu temel araçlardan yararlanınca diğer araçları da hizmetinize sunacağız.

  neden? çünkü biz sizinle beraber gelişiyoruz. sizden istediğimiz tek şey, sizden atmanızı isteyeceğimiz ilk adımlarda bize güvenmeniz; bize güvenmeniz, ve bizimle çalışmanız. sizin başarınız sonuçta bizim başarımız olacak – ve hepimiz başarmak için azimliyiz!

  eminiz ki cember.net'i seveceksiniz – ve tabi ki sürekli olarak öneri ve eleştirilerinizi bekliyor olacağız – ki bu bizi son iddiamıza getiriyor: network’ünüz ve networking becerileriniz geliştikçe, vizyonunuz ve kendi kaderinizi tayin yeteneğiniz de gelişecek: yaşamın büyük sırlarından biri daha!

  ve artık sıra sizde – katılın ve yararlanın!

  cember.net'in size yepyeni başarılar getirmesi dileklerimizle... "

  lan sıkıldım okurken ben bunu...
 • türk erkeklerinin girişkenliğinden nasibini almaya başlamış olan site. her yerinde bu mesajı profesyonel amaçla atmıyorsanız şöle olur böle olur yazıları çıkmaya başlamış.
 • su anda hangi sarkiyi dinliyorsunuz ekolünün ağır bastığı site. yonja'da hiç değilse belli bir dürüstlük var, kimin niyeti nedir belli. burada ise "yeni iş fırsatları ve fikirleri paylaşmak için tanışalım mı?" klişeleri uçuşur.

  (bkz: turk genci tanismak ister)
  (bkz: yonja)
 • kesinlikle arkadaş bulma veya türevi bir siteye dönmesini istemediğim, ilk yola çıkış amacından sapmamasını dilediğim oluşum.
 • yavas yavas sinema forumunda 'ben otomatik portakal gordum' sen ne gordun? aa 'bende şaynink, sipays odise 2001 gordum' tumcelerinle devam edilip entelvasan yazış platformuna dönüşmeye başlayan bir nevi formal yonja.
 • yonja ya da benzeri sitelerle ilişkilendirilmesi sahiplerini üzen sitedir.

  bunun için de özellikle profesyonel amaca yönelik olmayan mesajlaşmaların yolunu kapatmak gerektiğini düşünen site sahipleri **, "parmaklarınızı korkak alıştırmayın, iş dışında her türlü anlamsız mesajı şikayet edin" cümleleriyle sitenin belli bir seviyede kalmasını hedeflemektedir.

  son alınan duyumlara göre*, bir süre önce 'türkiye'nin en çok tıklanan siteleri' arasında eksisozluk'u geçmiştir.

  (bkz: ben bilmem beyim bilir)
 • mart*ayından itibaren paralı üyeliğe geçecek site.