şükela:  tümü | bugün soru sor
 • izmir'in hatay semtinde guzel baklavalar yapan insan
 • hayatımda yediğim en muhteşem tatlıları yapan müthiş mekan..fazla piyasa olmaması 100 yerde dükkan açıp olayın özünü kaybetmesini engellemiştir..
 • evet bugün itibarıyla öğrendim ki gerçekten bu adamların tek şubede kalmalarının nedeni kaliteyi düşürmemekmiş, öyle diyorlar.. bir 10 puan daha verdim kendilerine..

  gerçekten özellikle baklavasını ve padişahını yemeden vaktini geçirmemeli bir insan evladı.. hele izmir'de yaşayıp da daha bu muhteşem tatlıcının farkında olmamak gerçekten yazık denilebilecek bir hadise..

  hürriyet'in türkiye'nin en iyi 10 baklavacısı haberinde listeye girmişler ayrıca bu elemanlar.. gerçekten girmemeleri imkansız zaten.. baklavası ünlü olan birçok yerden baklava yemiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki bırakın az farkı, ciddi anlamda yanlarına yaklaşabilenini daha görmedim..
 • baklava uzmanı sayılmam ancak, yediğim üzerine kaymaklı ve sakızlı dondurma konmuş baklavanın tadı ve sonrasındaki niye ki bitti isyanı dinmeyecek gibi.

  göztepe'de küçük ölçekte bir şube ısrarlar üzerine açılmıştır ancak duyumlarıma göre cemil baba buna sıcak bakmamaktadır.

  cevizli, fıstıklı baklavası, kadayıfı, cimciği, dondurması, limonatası vs. kaçırılmamalıdır.
 • özellikle sabah saatlerinde fırından yeni çıkmış antepli baklavalarını imkanı olan herkesin yemesini öneririm. yok böyle güzel bir lezzet. şerbetli tatlı sevmeyene bile yedirirler o harikalar kendilerini. hani tatmin olmaksa burası size tavan yaptırır.

  http://www.cemilbaba.com.tr/
 • prenses tatlısı ve su böreğide on numara olan izmir'in en iyi baklavacısıdır.
 • ekşiciler övmüş durmuş fakat hayatımda gördüğüm en pahalı baklavaları satan esnaftır. arkadaşım bir baklava bu kadar pahalı olabilir mi? dükkandan girdim minumum fiyat 72,00 tl maximum fiyat 110,00 tl. nedir bu fiyatlar diyorum? özel yapım abi diyor. özel yapım baklava nedir arkadaşım? birine fıstık koymuşsun, diğerine ceviz, birinde az şurup var diğerinde çok. vs. temelde hepsi aynı? 110,00 tl nedir? aynı ürün yurt dışında max 10 eur? aleni adam tokatlıyorlar.
 • 2017'nin yazinda buraya o kadar tavsiye ustune gittim:
  fistigi cok az koyuyor. fistiginin kalitesi de iyi değil. ayrıca cok serbetli. bide katlari yeterince taze degil. oglen gitmistim, sabahleyin yapmis olmalari pek mumkun degildi.

  yani anlamadim insanlarin neyini sevdigini. gaziantep baklavasiyla zaten bi alakasi yok; onu gectim, karakoy gulluoglu falanin yanina bile gelemeyecek kadar vasat seviye.
 • hatay'daki mevcut dükkanın arka tarafına cml konsept adı altında cafe açmış olan yer. baklava, künefe, katmer de mevcut