şükela:  tümü | bugün
  • erzurum'da yaşayan ve maddi durumu yeterli olmamasına rağmen her yıl karısına çocuk doğurtan bir çoban. çocuk sayısı 9 olmuş, herif hala karısının üzerinde.

halk günü vesilesiyle erzurum valisine devlet koruması altına alınan çocuklarını geri isteyince, aile ve sosyal politikalar bakanlığı yetkilisinin sözleri, bu alçak adamın neye hizmet ettiğini anlatmaya çabalıyor.

ibret alın, ibret !
    "sayın valim, cemil bey ile çok sıkı ilişkiler içerisindeyiz. cemil beye gerekli maddi yardım yapıldı. ikili ilişkilerim sayesinde haftada 2 defa ev ve çocuklarını temizlemek için bayan görevlendirdim. ama yaptığımız bütün çabalara rağmen cemil bey her sene bir çocuk daha dünyaya getirmeye devam etti. onu tanıdığımızda 4 çocuğu vardı. çok bakımsız pislik içerisindeki bir evdeydi ama cemil bey bizim söylediğimiz hiçbir şeyi kabul etmedi. her yıl bir çocuk yapmaya devam etti, çocuk sayısı 9 oldu. hanım efendiyi görseniz zayıflıktan ölmek üzere ve çocuklar inanılmaz bakımsız durumdalar. alıyoruz yurda bu defa cemil bey gidebilecek her yere gidiyor, her gün bizim kuruma geliyor. verince çocuklar bakımsızlıktan ölecek duruma geliyor. yani daha fazla açık seçik konuşmayayım cemil beyi utandırmak istemiyorum."

bu herif kızlarını kocaya da satar, oğullarını da dilendirir. bu insan suretindeki kişiden her şey beklenir.

mal varlığı siki ve taşağından ibaret olan insan başlığında özellikle incelenmesi gereken bir adet organizma olup, derhal hadım edilmelidir.
    yazık o çocuklara, yazık karısına.
    şerefsiz adam, bir de karısını ve evini yakmakla tehdit ediyor! git kendini becer, kendini yak !
    (bkz: allah belanı versin)
    kulakların çınlasın sevgili aysun kayacı.

edit: haber