şükela:  tümü | bugün
 • ikinci anap iktidarı dönemiydi yanlış hatırlamıyorsam (1987-1991), bu eleman aileden sorumlu devlet bakanıydı (biz aileden sorunlu derdik). flört fahişeliktir gibi muhteşem bir laf ederek belleğime silinmemecesine kazınmıştı. yorum yapmıyorum, götümüze girecek entryler tribi olmasın diye, anlayan anlıyodur.

  edit: hakan aygün, "flört fahişeliktir" sözünü cemil çiçek'e kendisinin yakıştırdığını, mahut zatın böyle bir söz söylemediğini yıllar sonra itiraf etmiş. senelerce bu kişi bu sözle anıldığı için entryi silmiyorum, ancak bu düzeltmeyi yapmak elbette boynumun borcudur.
 • bir ara enerji ve tabii kaynaklar bakanligida yapan eski bakan.
 • türkiye büyük millet meclisi 21. dönem milletvekili
  cemil çiçek, ankara
  yozgat - 1946, hacı ahmet, meliha - istanbul üniversitesi hukuk fakültesi
  - ingilizce orta fransızca - serbest avukat, yozgat belediye başkanı,
  anavatan partisi kurucu üyesi - xviii inci dönem yozgat, xx nci dönem
  ankara milletvekili - devlet eski bakanı - evli, 3 çocuk. bağımsız
  milletvekili
 • şu anda bakanlar kurulu kararlarını açıklayarak tüm haber tvlerinde görünen bakanımız.
 • istanbuldaki patlamalarda yarali sayisi yuzlerle ifade edilirken '35 yarali var' diyen,biz de dun bingolde 12 terorist oldurduk diyebilen politikaci.
 • goruntusuyle, fikirleriyle 1950'den gunumuze politikaci prototipine birebir uyan kisi.
 • bugün gazetecilerin sorusu üzerine “toplum olarak tercihimiz siyasi ve ekonomik istikrarın sağlanması ise, tercih edilecek model başkanlık sistemidir” şeklinde bir açıklama yaparak şahsen başkanlık sistemi'ne geçilmesi gerektiğini ifade eden siyaset adamı..
 • ortalama zekaya sahip her insanın adalet mekanizmasında işaret edebilecegi yanlışları devlet sozcusu olarak söylüyor olmanın halk nazarında sağladıgı artı puanlarla pozisyon edinmiş olan adalet bakandır. bunyesinde sorun muhteva ettiği nokta ise turkiyenin asıl hassas olan insan hakları, azınlık hakları gibi konularda beylik laflar ile devlet jargonun on yıldır sebep oldugu tiksintiyi yaşatmaya çalışıyor olmasıdır.. dobra konuşuyor olmanın sağladıgı bonus puanları kulakları tırmalamak icin harcaması; yargıtay başkanı ve derin devlet olayında basiretsiz kalması gibi gercekler silsilesi tam bir sozcu olduğunu, çene ile adalet sağlanamayacagının en basitinden göstergesi olsa gerek..
 • cumhurbaşkanlığı koltuğu için derinden derinden faaliyetler icra eden, güya bireysel özgürlüklerin bahşedilmekte olduğu tck değişikliğinin başmimarı, erkan mumcu'dan sonra akp' den ayrılması muhtemel iki ekipten birinin başını çeken bir siyasetçi.