şükela:  tümü | bugün
 • orhanlı beldesi belediye eski başkanı. chp'den tuzla belediyesi başkanlığı için çalışmalara başlamıştı ama akp'nin siyasi hışmına uğradı. yolsuzluk, uygunsuzluk, haksızlık vb. durumlardan hakkında soruşturma açıldı, görevden alındı. yaptı mı yapmadı mı bilemeyiz ama tuzla kalesini kaybetmek istemiyorsa akp, cemil ekşi'yi alt etmelidir.

  (bkz: eksiogullari)
 • 2009 yerel seçimleri cumhuriyet halk partisi istanbul tuzla ilçesi belediye başkan adayıdır. son yapılan anketlerde tuzla'da chp'nin iddialı konuma gelmesinde aday olmasının büyük rolü oynamaktadır.
 • chp'nin malesef ki tuzla belediye başkan adayı. 10 seneden beri orhanlı beldesinin belediye başkanliğını yaptığını duyunca hayal kırıklığına uğradım. bilen bilir, orhanlı asfaltsız yollarıyla meşhurdur. her yağmurda çamura dönüşen asfaltsız yollar. 5 seneden beri asfalt dökülmemiş, ancak seçime 1 ay kala kazıların başladığı yollar. keşke chp bu seçimlere daha iddialı bir adayla katılsaydı.
 • orhanlı beldesi eski belediye başkanı. görevden alınma nedenin akp'nin siyasi hışmı olmadığı, müfettiş raporlarıyla kesinleşmiş kişidir. yargılanma sürecinde "tarafsız" savcılarımız tarafından nasıl yargılandığı evrensel'de haber olmuştur.
  http://www.evrensel.net/haber.php?haber_id=63401
 • "cemil ekşi, tuzla’nın orhanlı beldesi belediye başkanı’yken sorumlusu olduğu bölgede türkiye’de gündem yaratan binlerce zehirli varil depolanmış olarak bulundu. ziraat mühendisleri odası başkanı ahmet atalık’ın bir televizyon programında söylediği gibi “ofisinin camından baksa görebileceği uzaklıktaki” bu olaydan sonra kendisi “partim bana sahip çıkmıyor” diyerek anavatan’dan istifa etti. dönemin çevre bakanı osman pepe’nin “tutun kulağından atın bu adamı” dediği ekşi’ye chp kucak açtı ve rozeti bizzat deniz baykal tarafından takıldı. ekşi’nin partiye alınmasının baykal tarafından “sağ sol bitmiştir. biz milli takım kururuyoruz” cümlesiyle özetlenen “sağ açılımın” ilk halkası olduğu süreç içinde ortaya çıktı. chp geçen ekşi, bu “açılımı” dileyenlerin “yüzünü kara çıkarmadı” ve tuzla’daki tarikatlar ve akp’lilerle olan ilişkilerini partiye taşımakta gecikmedi.
  cemil ekşi hakkında okul arazilerini zimmete geçirmekten, imar yolsuzluğuna, yakınlarına rant sağlamaktan devlet ormanlarını imara açmaya dek pek çok iddia pek çok gazetenin manşetlerinde yer buldu. ekşi, ticari ortağına imar oyunlarıyla 4 adet benzin istasyonu alanı vermesiyle ilgili haberin ardından “veririm veririm size mi soracağım” derken, mütahhitliği döneminde yaptığı neredeyse tüm sitelerin kaçak olduğuyla ilgili haberden sonra dönemin ilçe başkanı hasan uzunyayla “cemil bey iş adamıdır. gayet normal.” dedi.
  haberlerin ardından bölgeye gelen müfettişler tarafından tutulan raporlar olayın büyüklüğünü gözler önüne serdi. ekşi mahkeme kararıyla görevden alındı. ancak bu durum kendisinin chp tuzla belediye başkan adaylığı’nı engelleyemedi. chp tuzla’da yolsuzluktan görevden alınmış bir başkan adaylığı girdiği seçimi kaybetti.
  seçimden sonra gerçekleşen ilçe kongresinde ilçe başkanı seçilen cemil ekşi nedeniyle aralarında eski ilçe başkanları, ilçe yöneticileri, belediye meclis üyelerinin de bulunduğu 600 kişi partiden istifa etti. istifa edenler basın toplantısında “parti tamamen sağa kaymıştır. bu partide solcu olmak büyük suç haline dönmüştür.” dedi.
  kılıçdaroğlu’nu kahvaltıda ağırlayan cemil ekşi şu anda 6 ayrı davadan toplam 28 yıla kadar hapis cezası ve siyasi yasaklı olması istemiyle yargınırken, savclıktan bekleyen onlarca dosyadan açılacak davaları bekliyorl"

  kaynak: http://halilozen.com/?p=2209

  http://halilozen.com/…ds/2012/05/ekşi-tutuklu44.jpg

  http://youtu.be/5t6-hkwuff4
 • bu sabah itibariyle ankara'da gözaltına alınmış darpçı, yolsuzluk başkanı
  http://halilozen.com/?p=6463
 • kim kendisi bilmiyorum ama otomatik telefon aramasi ile yerimden kalkmama neden olup sacma sapan bir bayram mesaji ile 5 saniyemi calan kisidir.
 • 2009 yerel seçimlerinde chp'nin istanbul tuzla adayı olarak başkanlığı kıl payı kaybetmiş, 2014 yerel seçimleri için maltepe belediye başkanlığına aday adayı olmuş siyasetçidir.
 • gazeteciye darptan 4 yıl 7 ay ceza alıp indirimler falan hükmün geri bırakılmasına karar verilmiş ancak beş yıl denetim de mahkemenin verdiği karara babalar gibi eklenmiş, chp'nin tuzla belediye başkan aday adayı (yine yeni yeniden) kişisidir.

  olay şudur: 2010 yılında zehirli varillere ve arııtmanın kokusuna karşı imza toplayan kişilerin standını yanında ekürisi hasan uzunyayla ve 30 adamıyla basmış, olayda gazeteci halil özen, eşi -ki o da gazetecidir- hülya özen ve olay sırasında 17 yaşındaki oğlu ve standdaki pek çok kişi darp edilmiştir. açılan dava geçtiğimiz günlerde sonuçlanmış hasan uzunyayla ve cemil ekşi hülya özen'i (dikkat istiyorum. kadın gazeteci) darp etmekten,tehdit ve hakaretten ayrıcana halil özen ve diğerlerini tehdit ve hakaretten ayrı ayrı toplam 4 yıl 7 ay cezaya çarptırılmıştır.

  bilmeyen ama bilmek isteyenler için kim kimdir?

  halil özen : tuzlada yayın yapan çağdaş tuzla gazetesinin sahibidir. birgün-evrensel bölge muhabiridir. sağcı solcu demeden haber değeri belgesi varsa haberi yapar, yapmıştır. cemil ekşinin belediye başkanlığı dönemindeki yolsuzluk dosyaları ve belediye başkanı olduğu orhanlıda bir bin vererek fışkıran zehirli variller haberlerinin müsebbibidir.

  hülya özen: çağdaş tuzla gazetesinin genel yayın yönetmenidir. evrensel ve hayat televizyonu muhabiridir.

  cemil ekşi: orhanlı eski belediye başkanı, anaptan chp'ye geçmiştir. yolsuzluktan sayısız dosyasıyla biri ağır cezada 50 yılla olmak üzere yargılanmaktadır. olay sırasında chp tuzla ilçe başkanı olarak görev yapmaktaydı.

  hasan uzunyayla: taşerondur. (hakaret olarak değil hakikaten tersanalerde taşerondur) olay sırasında chp il başkan yardımcısı olarak görev yapmaktaydı. şu anda kartal belediye başkanının başdanışmanıdır. (ayrıca başkanının bu kişiye ne danıştığı merak konusunudur.)

  "hadi len olmaz öyle şey. cemil abimiz yapmaz" diyen dallamalar için ahan da kanıtlar:

  olay sözlükte şöyle şey olmuştu
  mahkeme kararı
  tarafta böyle çıktı
  evrensel
  sözlüğe göre halil özen
  sözlüğe göre hasan uzunyayla
 • kadın gazetecinin kendi kendisini çimdiklemesi sonucu darp raporu aldığı ve belediye başkanlığı döneminde zenginleşmediği aksine fakirleştiği gibi fıkra gibi iddialarda bulunan laz politikacı. iş hayatına sıvacılıkla başladığı iddia edilir. gençliğinde sahtecilik yaparak üzerinde kazanan numaralar olan milli piyango bileti basıp, bu sahte biletle milli piyango müdürlüğünden para tahsil etmeye çalıştığı bile söylenir. belediye başkanlığı döneminde gazetelere çıkan o kadar hırsızlık ve yolsuzluk iddiasından sonra yüzü kızarmadan halktan hala önümüzdeki seçimler için oy istemesi ancak laz fıkrasında olur. yolsuzluğu politikacılık, hırsızlığı muhasebe oyunları, rantı imar oyunları paketinde satıp kendini haklı çıkarmaya çalışmaktadır. size sorar: sen sahip olduğun arsa değer kazansın diye emsal artırıcı imar tadilatı talep etmiyor musun? şirketinde daha az vergi ödemek için bir şekilde vergi kaçırmıyor musun? ben politikacı olarak bunları yapınca mı kötü oldum. siyasetin bir finansmanı var ve bunu tüm politikacılar yapıyor. demokrasi işliyor sizden oyumu alıyorum ya "yaparım yaparım size mi soracagım"

  atatürk'ü değil paraların üstündeki atatürk resmini sevmektedir.

  http://youtu.be/cyktruvef14
  http://www.haberlink.com/…?query=91078#.u42taokazcq