şükela:  tümü | bugün
 • orhanlı beldesi belediye eski başkanı. chp'den tuzla belediyesi başkanlığı için çalışmalara başlamıştı ama akp'nin siyasi hışmına uğradı. yolsuzluk, uygunsuzluk, haksızlık vb. durumlardan hakkında soruşturma açıldı, görevden alındı. yaptı mı yapmadı mı bilemeyiz ama tuzla kalesini kaybetmek istemiyorsa akp, cemil ekşi'yi alt etmelidir.

  (bkz: eksiogullari)
 • 2009 yerel seçimleri cumhuriyet halk partisi istanbul tuzla ilçesi belediye başkan adayıdır. son yapılan anketlerde tuzla'da chp'nin iddialı konuma gelmesinde aday olmasının büyük rolü oynamaktadır.
 • chp'nin malesef ki tuzla belediye başkan adayı. 10 seneden beri orhanlı beldesinin belediye başkanliğını yaptığını duyunca hayal kırıklığına uğradım. bilen bilir, orhanlı asfaltsız yollarıyla meşhurdur. her yağmurda çamura dönüşen asfaltsız yollar. 5 seneden beri asfalt dökülmemiş, ancak seçime 1 ay kala kazıların başladığı yollar. keşke chp bu seçimlere daha iddialı bir adayla katılsaydı.
 • orhanlı beldesi eski belediye başkanı. görevden alınma nedenin akp'nin siyasi hışmı olmadığı, müfettiş raporlarıyla kesinleşmiş kişidir. yargılanma sürecinde "tarafsız" savcılarımız tarafından nasıl yargılandığı evrensel'de haber olmuştur.
  http://www.evrensel.net/haber.php?haber_id=63401
 • bu sabah itibariyle ankara'da gözaltına alınmış darpçı, yolsuzluk başkanı
  http://halilozen.com/?p=6463
 • kim kendisi bilmiyorum ama otomatik telefon aramasi ile yerimden kalkmama neden olup sacma sapan bir bayram mesaji ile 5 saniyemi calan kisidir.
 • gazeteciye darptan 4 yıl 7 ay ceza alıp indirimler falan hükmün geri bırakılmasına karar verilmiş ancak beş yıl denetim de mahkemenin verdiği karara babalar gibi eklenmiş, chp'nin tuzla belediye başkan aday adayı (yine yeni yeniden) kişisidir.

  olay şudur: 2010 yılında zehirli varillere ve arııtmanın kokusuna karşı imza toplayan kişilerin standını yanında ekürisi hasan uzunyayla ve 30 adamıyla basmış, olayda gazeteci halil özen, eşi -ki o da gazetecidir- hülya özen ve olay sırasında 17 yaşındaki oğlu ve standdaki pek çok kişi darp edilmiştir. açılan dava geçtiğimiz günlerde sonuçlanmış hasan uzunyayla ve cemil ekşi hülya özen'i (dikkat istiyorum. kadın gazeteci) darp etmekten,tehdit ve hakaretten ayrıcana halil özen ve diğerlerini tehdit ve hakaretten ayrı ayrı toplam 4 yıl 7 ay cezaya çarptırılmıştır.

  bilmeyen ama bilmek isteyenler için kim kimdir?

  halil özen : tuzlada yayın yapan çağdaş tuzla gazetesinin sahibidir. birgün-evrensel bölge muhabiridir. sağcı solcu demeden haber değeri belgesi varsa haberi yapar, yapmıştır. cemil ekşinin belediye başkanlığı dönemindeki yolsuzluk dosyaları ve belediye başkanı olduğu orhanlıda bir bin vererek fışkıran zehirli variller haberlerinin müsebbibidir.

  hülya özen: çağdaş tuzla gazetesinin genel yayın yönetmenidir. evrensel ve hayat televizyonu muhabiridir.

  cemil ekşi: orhanlı eski belediye başkanı, anaptan chp'ye geçmiştir. yolsuzluktan sayısız dosyasıyla biri ağır cezada 50 yılla olmak üzere yargılanmaktadır. olay sırasında chp tuzla ilçe başkanı olarak görev yapmaktaydı.

  hasan uzunyayla: taşerondur. (hakaret olarak değil hakikaten tersanalerde taşerondur) olay sırasında chp il başkan yardımcısı olarak görev yapmaktaydı. şu anda kartal belediye başkanının başdanışmanıdır. (ayrıca başkanının bu kişiye ne danıştığı merak konusunudur.)

  "hadi len olmaz öyle şey. cemil abimiz yapmaz" diyen dallamalar için ahan da kanıtlar:

  olay sözlükte şöyle şey olmuştu
  mahkeme kararı
  tarafta böyle çıktı
  evrensel
  sözlüğe göre halil özen
  sözlüğe göre hasan uzunyayla
 • tuzla'da kadın gazeteciyi darp, tehdit ve hakaret etmekten toplam 4 yıl 7ay ceza alınca utanmak yerine üstüne bir de 8 mart dünya emekçi kadınlar günü'nü 'hamisi' gürsel tekin'le kutlayacağını anonslarla duyuran* adayımsı kişi
 • bu seçimde yine tuzla'dan babayı almıştır.
 • gençliğinde sahtecilik yaparak üzerinde kazanan numaralar olan milli piyango bileti basıp, bunu milli piyango müdürlüğünden tahsil etmeye çalıştığı söylenir. daha sonra yakalanmış bu konu basındada yer bulmuş.