şükela:  tümü | bugün
  • twitter'da takip ettiğim ilahiyatçı yazar, din kültürü öğretmeni. yaşar nuri öztürk ekolünden olsa gerek. kemalist ve laik. düzgün bir insana benziyor.

https://twitter.com/m_cemilkilic
  • ışıklı kafalı din âlimi. mübarek olsun hocam. allah şehadetinizi kabul etsin.

edit: attığı tivitin son cümlesi nedeniyle olacak ki sildi. daha sonra "niyetini" belli etmeyen şekilde tiviti yeniden attı. bu bile adamı anlamak için yeterlidir.
  • uktesini vermiş olmama rağmen başlığını açmadığım -zira tam olarak ne olduğunu anlayamadığım- twitter hesabı.

altından bir trolleme operasyonu çıkarsa kimse şaşırmasın. kurduğu cümleler ve kullandığı kelimeler inceden ele vermektedir kendisini.
  • atanamamış yaşar nuri öztürk.

güzel şeyler de söylüyor. ama oldukça radikal bir konumda. söylediklerinin muhafazakâr tabanda hiçbir karşılığı yok. biraz daha ılımlı bir tavır takınsa daha çok kişiye hitap edebilir.

ayrıca her tweet'e "bir ilahiyatçı olarak.." diye başlamana gerek yok be hocam. anladık ilahiyatçısınız. bunu sürekli vurguladığınız zaman komik oluyor.

bu arada ben de ilahiyatçıyım* ve bu entry'i bir ilahiyatçı olarak yazıyorum. ilahiyatçı olduğumu söylemiş miydim?