şükela:  tümü | bugün soru sor
  • twitter'da takip ettiğim ilahiyatçı yazar, din kültürü öğretmeni. yaşar nuri öztürk ekolünden olsa gerek. kemalist ve laik. düzgün bir insana benziyor.

https://twitter.com/m_cemilkilic
  • uktesini vermiş olmama rağmen başlığını açmadığım -zira tam olarak ne olduğunu anlayamadığım- twitter hesabı.

altından bir trolleme operasyonu çıkarsa kimse şaşırmasın. kurduğu cümleler ve kullandığı kelimeler inceden ele vermektedir kendisini.
  • atanamamış yaşar nuri öztürk.

güzel şeyler de söylüyor. ama oldukça radikal bir konumda. söylediklerinin muhafazakâr tabanda hiçbir karşılığı yok. biraz daha ılımlı bir tavır takınsa daha çok kişiye hitap edebilir.

ayrıca her tweet'e "bir ilahiyatçı olarak.." diye başlamana gerek yok be hocam. anladık ilahiyatçısınız. bunu sürekli vurguladığınız zaman komik oluyor.

bu arada ben de ilahiyatçıyım* ve bu entry'i bir ilahiyatçı olarak yazıyorum. ilahiyatçı olduğumu söylemiş miydim?
  • kafası evimde beslediğim muhabbet kuşu kadar dahi çalışmıyor. hiçbir islâmî ilim formasyonuna sahip değil, arapça bilmiyor, hatta türkçe bile bilmiyor. eline nutuk'u alsa orijinalinden lügâte bakmadan okuyamaz. yaşar nuri öztürk de bunun gibi bomboş bir char'dı ama bazı orijinal kitapları filan vardı tasavvuf hakkında, yabancı dil vesaire bilirdi. bu arkadaş ise twitter'daki geri zekâlı gençliğin ''islâm'' saplantısını görüp ona göre kendisine bir pozisyon belirlemiş, kabiliyetsiz bir adam.

eskiden âlimler dinlerini iktidara, paraya filan satardı; bu vizyonsuz herif twitter fav'ına satmış. genç olsan merve'ler düşerdi belki hocam, biraz geç kalmışsın bu işlere...
  • iskilip hain atıf hakkında on numara konuşmuştur.

https://twitter.com/…ilic/status/960094884995698688
  • tam adı mustafa cemil kılıç'tır. bir ara alevilere kapaklanmaya çalışıyordu. aleviler de bunun ne mal olduğunu anladı; kronik patolojik bir vakıa.

hayali, dinsiz bir türk toplumu meydana getirmektir. eline güç geçse ışid gibi kafa kesmeye başlar bu uğurda.

ailesi sağlam ve güzel müslümanlar olmasına rağmen kendisi islam düşmanıdır. bu düşmanlığını alevilik ve türkçülük kisvesi altında gizlemeye çalışır ama beceremez. sorsan, ama ben sünni arapçılığa karşıyım ühü ühü diye ağlar.

işin ilginci bu herif ilahiyat mezunudur ve din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenidir. çoluk çocuğunuza din eğitimi verir. devletimiz hakikaten çok müşfik bir devlet. avrupa'da olsa bunu engizisyonda yargılar haçlı seferlerine yollayıp, ordu için patates soydururlardı.

alevi canlar!
    bu tür adamlar içlerindeki nefreti kusabilmek için sizi paravan olarak kullanıyor. dikkatli olun.

not: bakalım bi silkeledik. şimdi sıra sözlükteki yancılarını tespit etmekte. birazdan dökülürler.

not2: cemil buraları okuyorsundur. sizi adım adım takip ettiğimizi bil diye yazdım bunları. meydan boş değil. her yerde karşınıza çıkacağız.

not3: okurlarımdan özür dilerim. böyle başlıklara yazarak bir anlamda kendimi tenzil-i rütbe eyliyor, değerimi düşürüyorum. ama bunları yazmak da vatan borcu.
  • ilginç sözleriyle dikkat çeken laiklik yanlısı türk ilahiyatçı. özellikle yüce kuran-ı kerim'in içkiye-alkole değil, sarhoş olmaya karşı olduğunu belirtmesi çok önemli. lakin bu mantıktan yola çıkarak, bence şarap da içilebilecek bir şey olmalıdır. yine türban-başörtüsü gibi konuların kuran kaynaklı olmadığını belirtmesi çok önemlidir. bu görüşlerini açıkladığı bir tv programı için; https://www.youtube.com/watch?v=jkb9450dfg8
  • muamma
  • https://odatv.com/…adin-imam-olur-mu-06031851.html. turkiye'nin asil boyle adamlara ihtiyaci var.
  • ramazan bitince diğer ramazan programlarını ce ilahiyatçıların konuşmalarını izlemek için youtube'dan biraz bakındım. hilal tv gibi ulusal ama ana medyadaki ramazan programlarından daha az izlenen ama başarısı onlardan aşağı kalmayan ramazan programlarına biraz göz gezdirdim, kanal7'nin ramazan programlarına da baktım ki ramazanda ara ara zap yapıyordum. cemil kılıç hocamıza ise islam bu-muhammedi islam isimli kitabı yazan, birleştirici ilahiyatçılardan. ulusal kanalda denk geldim soruları detaylı cevap veriyor. muhammed nur doğan hocamızın islamı kurandan okumak kitabıyla beraber kendisinin kitabını en kısa zamanda alıp okumak istiyorum.