• klasik bir yaşar nuri ardılıdır.

"anadolu islamı" denen garabeti savunur. islam'ı aklınca eğip bükerek, güncelleyerek ve başka anlamlar yükleyerek laikçi olduğunu sanan chp'lileri motive eder.

https://twitter.com/…tatus/1102220371703578625?s=21 tweetinde ve altındaki garip yorumlarda da görüldüğü gibi kendisi ve takipçileri olan zevat; islam'ı laikçi bir kalıba sokmaya çalışmaktadırlar. gel gör ki, o mızrak bu çuvala sığmaz. islam; her şeyden önce bünyesinde bir hukuk sistemi (şeriat) barındıran bir din olduğundan doğası gereği laiklik yanlısı olamaz.

bu herifi takip eden tiplere bakıyorum neredeyse hepsi orta sınıf veya orta sınıf değilse bile onun şımarıklığını taşıyan, 60+ yaş grubu, akp'ye oy vermediği için kendisini bir bok sanan vasat tipler.

türkiye'de yok edilmesi gereken bir güruh varsa ilki bunlardır.
  • son kitabı kuran ile aldatmak hakkında konuştuğu programı izlemek için tıklayabilirsiniz.
  • hakkında “başörtüsü islam’a göre emir değildir” dediği için dava açılmış bir ilahiyatçıdır.
    https://twitter.com/…tatus/1149013806816858114?s=21
  • adama, öğrencilerin cemaatlere karşı yaptıkları eylemi destekledi diye dava açılıyor. yanlış duymadınız cemaat örgütlenmelerine karşı özgür eğitimi savundu diye. daha da vahim olanı davayı milli eğitim bakanlığının açmış olması. ziya selçuk denen adam bakan olduğunda çok söyledik akp farklılıkları barındırabilecek bir yapı olmaktan çoktan uzaklaşmıştır diye. burada daha dikkat çekici olan husus islamcı ya da muhafazakar kimlikleriyle eleştiri yapan kişilere karşı saldırının şaşırtıcı düzeyde ağır olmasıdır. akp'nin özdeşlik politikasının temeli buradan sarsılıyor toplumun büyük kesimini kapsadığı düşünülen muhafazakarlık anlayışının yegane temsilcisi olma ihtimallerine zarar verebilecek insanlara karşı olağan güçleriyle saldırıyorlar. durumun vehameti o kadar ağır ki adamın başörtüsü farz değildir yorumu dolayısıyla akit hedef gösteriyor ve bu gazetede yer alan suçlamalar aynı şekilde savcılık suçlamasına giriyor. farzdır ya da değildir dinle ilgili çok sevilen tanınan bir ilahiyatçının da yorum yapması yasaklanacaksa kim yorumlayacak bunları kim bunlar üzerine konuşacak.

cemil kılıç'ın bu süreci anlattığı program için 1.06.00'dan itibaren dinlenebilir.
  • twitter'da inanılmaz boş yapan ilahiyatçı. kendisini takip etmediğim dönemde, ortak takipçilerin beğenileriyle fark ettiğim ve doğru bulduğum birkaç tweeti olunca takip etmiştim kendisini ama özellikle son zamanlarda iyice boş yapmaya başladı.
  • modern zamanların yaşar nuri öztürk'ü olmaya adaydır.
  • modern, laik , medeni, kültürlü , atatürkçübir ikahiyatçıdır.
  • aslında bütün din kültürü ve ahlak bilgisi hocalarının olması gerektiği karakter ve anlayışta bir insandır. iktidar ise çarpık emevi dinini dayatmakta ısrar ediyor.

umarım kendisi gibi hocalar artar. keşke benim de hocam olsaydı zamanında, bazı şeyleri 20 yıl öncesinden farkedebilirdim.

edit: otomatik düzeltme mağduriyeti
  • ihraç istemiyle bakanlığa sevk edilmiş din kültürü öğretmeni. bu adamın atatürkçü yanı mı suç ya da neyi suç?

bu adama sahip çıkmayan hiç kimse de düşünce özgürlüğünden bahsetmesin.
hesabın var mı? giriş yap