şükela:  tümü | bugün
 • uzun zamandır ekşiye girmedim, malum kötü zamanlardan geçiyoruz. herkes gibi psikolojim çökmüş durumda. ama cemil hocanın ölüm haberi nedeniyle bir şeyler yazmak istedim.
  öncelikle her kademeden sağlık çalışanlarına , kendini bilime adayanlara inanılmaz bir saygı duyuyorum. doktorundan, temizlik işçisine , hemşiresinden, hasta bakıcısına hepsine ... cemil hocanın ; öğrencilerinin ,arkadaşlarının , hastalarının yazdıklarını okudum , iyi bir doktoru ve iyi bir insanı kaybettik. hepimizin başı sağ olsun. tüm dünya'da olduğu gibi bu virüs en çok sağlıkçılarımızı etkileyecek. ülkece onları daha fazla korumalıyız. cemil hoca gibi , hepsi bizim sağlığımız için ailesinden uzakta bir sürece girdi. aslında bu süreç onlar için hep vardı, bu salgın işi daha tehlikeli boyuta taşıdı.
  ''korumalıyız'' kelimesini vurgulamak istiyorum. çünkü bu sadece bir alkış olmamalı. türkiye'de -doktora şiddet- gerçeği yüzümüze tokat gibi vuruyor. 24 saatlik nöbette iki dakika dinlenmek isteyen doktora atılan o bakış da bir şiddettir evet bu en yaygın olanı diye belirtmek istedim. yoksa hastası öldü diye doktoru öldürenler, doktora şiddet uygulayanlar vs bu her düşündüğümde içimi acıtan işin en acı kısmı. sosyal medya da doktorlara duyulan bu hassasiyet umarım sadece alkışla kalmaz. bakın cemil hocamızı kaybettik, bu kayıp umarım doktorlara duyulan saygının ve doktorluğun ne kadar -kutsal -olduğunu bizlere tekrar hatırlatır. bizi bu dönemlerden kurtaracak olan cemil hoca , güle hoca gibi güzel ve cesur insanlardır. onlara borcumuzu asla ödeyemeyiz , bari hak ettikleri değeri verelim. onlara asla sitem etmeyelim, onları dinleyelim.
  tekrardan cemil hoca için açılan başlık altından, bütün doktorlara, asistanlara , intörnlere, temizlik işçilerine , hemşirelere, hasta bakıcılara vs. hepsine sonsuz teşekkür ediyorum.
 • mekanın cennet, ruhun şad olsun hocam. yaktın içimizi.
 • öğrencin olmakla gurur duyuyorum hocam. asla unutmayacağız seni. mekanın cennet olsun
 • istanbul tıp fakültesi'nde öğrenci iken sabah vakalarına ve vizitlerine koşa koşa gittiğim canım hocam. çapa'dan mezun tüm hekim arkdaşlarımın istisnasız sevdiği bir hocaydı. tıpta uzmanlık sınavı'nda tüm tercihlerimi iç hastalıkları yapmama vesile olan bu mesleği bana sevdiren tek kişiydi. inanılmaz derecede üzgünüm.
  başımız sağolsun...
 • eminim ki sadece kendisi birincil olarak yüz binlerin hayatına dokunmuştur. yetiştirdiği hekimler üzerinden de cabası..

  keşke ben de cemil hoca'nın öğrencisi olsaydım. onunla aynı ortamda bir an bulunabilme imkanım olsaydı.

  allah nur içinde yatırsın..
 • etki alanına girdiğin an yaşama sevinci ve beraberinde öğrenme isteği katan, sabah vizitlerine erken gitmekte hiç zorluk yaşamadığımız büyük istanbul tıp fakültesi hocasıdır. yoğun bakıma giderken üzerimde her türlü yeni ilacı deneyebilirsiniz diyebilecek bir bilim insanı. aynı atmosferi paylaşan her öğrencisinde belki her hastasında ömrü boyunca anlatabileceği bir kesit, bir anı bırakmıştır. vefatı ise beklenmedik bir o kadar ani oldu. mekanı cennet olsun
 • 2 gün önce yoğun bakımda çekimini yaptığım fakültemizin değerli hocası. ben onun namını çok duydum o beni tanımaz.
  köylerimiz arasında 5 dk mesafe var. mikromilliyetçi olmamama rağmen benim için gurur kaynağı. neden mi? cemil hocayı fakültedeki diğer hocalardan ayıran şey`:ki bu çok az sayıda olan hocalarımızda olan bir özellik` hemşiresi, teknikeri, laborantı, güvenlik görevlisi, temizlik görevlisi, personel vs. kısacası tüm insanlara yardımcı olmasıdır. fakültede hangi personele sorarsanız sorun, kimseyi geri çevirmemiştir. her giden personelin hastasına bakmıştır.
  türkiye önemli bir değerini kaybetti.
 • son dönemlerini kendisi de tahmin etmiş olacak ki "ilaçları üzerimde deneye bilirsiniz" demiş.işte bilim adamı işte insan. mekânı cennet olsun.
 • yoğun bakıma götürülürken, ''tüm deneysel ilaçları üzerimde deneyebilirsiniz'' dediğini okuduktan sonra, göğsümün üstüne koca bir fil oturması hissi hala geçmedi.

  hocaların hocası dahiliye uzmanı profesör, demek ki öleceğini anladı, sağlamken bilime bir faydam dokunsun istedi.
 • gündüz, oğlunun yalanladığı ölüm haberi yayıldığı sırada ismini ilk kez duyduğum, hakkında yazılan birkaç yazı ve fotoğrafını gördükten sonra hıçkırarak ağlamaya başladığım saygıdeğer hoca.

  ağladığım sırada ölüm haberi yalanlanıyordu... hakkında bu kadar iyi şeyler yazılan, öğrencileri tarafından bu kadar sevilip tanı koyma konusunda house m.d. halt yemiş tarzı yorumlara konu olan bir doktor... ülkemizde bu lanet virüsle belki de ilk kez göğüs göğüse gelmiş olan doktor...

  yakınımmış gibi, akrabammış gibi, ömrüm boyunca çok sevdiğim biriymiş gibi hıçkıra hıçkıra ağladım. onu tanıyanların, hayatına dokunduğu insanların, ailesinin, öğrencilerinin neler hissettiğini hayal bile edemiyorum.

  yazık oldu, çok yazık oldu. toprağı bol olsun... ağaç olsun.

hesabın var mı? giriş yap