• küçüktüm daha aklım ermiyordu, herkes futbolu sevmek ve bir takım tutmak zorunda sanıyordum o zamanlar. abi etkisi ile fenerbahçeliydik tabi, bir de boyum kadar posteri vardı bu adamın odamızda. yarım yamalak hatırlıyorum sarı lacivert çubuklu forması ve beyaz şortu ile.

sonra adam futbolu bıraktı, ben "nasıl olur da bir insan fenerbahçe'yi bırakabilir, hani kanımız sarı lacivert akıyordu?" diye şok geçirmiş, ayıldıktan sonra da "o bırakabiliyor ben niye bırakamıyorum o zaman, ben de bırakırım" demiştim o küçük aklımla.

o gün bugündür takım tutmamamı sağlayan adamdır kendisi.
  • basında gözükmediği, iki çift laf etmediği için fenerbahçe nefretinin kendisine yönelmediği kişidir.
    yoksa bu nefret böceği 90'lı müzmin ergen güruhun harcamayacağı adam yok.
    nefretlerini siktiklerimin.
  • ben küçükken ingiltere kralı, rahmetli başkan kennedy, taçsız kral pele, beckenbauer ve kaleci mayer ile anılan adı bugün şikeyle, teşvikle, hapishanelerle anıldı.

ne o rahmetli başkan kennedy'nin traş bıçağını kullanan cemil artık, ne ben onu o filmlerle tanıyan çocuk..

şike emeği çaldı mı bilmem ama söylentisi tüm o güzel günlerin güzel şeylerinin masumiyetinden bi şeyler çalmaya yetti. tüm bu yaşananlar her şey bi kenara tüm o filmlerin masumiyetinden bile bi şeyler aldı götürdü.

olmadı be fenerbahçeli cemil..

http://www.youtube.com/watch?v=mictw_zj7yg
  • iddiaya göre aziz yıldırım'ın verdiği 400 bin dolar şike parasını karşı tarafa 300 bin dolar olarak önerip 100 kağıdı cebine atmış. ocean's bilmemkaç çevirmiş adamlar.
  • fenerbahçe'nin efsane futbolcusudur. şike soruşturması nedeniyle tutuklananlardan biridir. fenerbahçe camiası bugün aziz yıldırım'ın tutuklanmasını konuşuyor, aziz yıldırım'a destek veriyor, aziz yıldırım tutuklanması diye tezahürat yapıyor ve aziz yıldırım için üzülüyor. cemil turan'ın, efsane futbolcularının, çocukken hayran olduklarının, mahallede top oynarken adını kullandıklarının tutuklanmış olması kimsenin umurunda değil gibi... işte güce tapmak denilen bu olmalı. bir camiada efsane başkan, efsane futbolcudan daha çok seviliyorsa, o camia ruhtan çok güce önem veriyor demektir ki: böyle bir camiayı yönetenlerin kazanmak için şike yapması kimseyi şaşırtmasın!
  • sarıyer'de parladı ve buradayken genç milli takımda oynadı. 68'de istanbulspor'a 72'de de fenerbahçe'ye transfer oldu. 80'de futbolu bıraktı. 43'ü a milli olmak üzere toplam 54 defa milli formayı giydi ve futbol federasyonunun altın madalya ödülünü aldı. 14 defa milli takım kaptanı oldu.
    fenerbahçe ile 3 lig, 1 türkiye kupası kazandı. 73-74 (14 gol), 75-76 (17 gol) ve 77-78'de (17 gol) gol kralı oldu. 77'de türkiye'de yılın sporcusu seçildi.
    futbol tekniği, ani deparları ve sıyrılışları, demarke kalmadaki mahareti ve top kullanışı ile gelmiş geçmiş en iyi türk futbolcuları arasında yer aldı.
  • ntv'nin söylediği kadarı ile fenerbahçe forması ile beşiktaş'a en fazla gol atan futbolcu sıfatına sahipmiş, 19 gol.
  • iskefiyelidir.
  • 70'li yıllardaki milyon liralık transferlerin öncüsüdür. 1972'de istanbulspor'dan fenerbahçe'ye 1 milyon 475 bin liraya transfer olmuş.
hesabın var mı? giriş yap