şükela:  tümü | bugün soru sor
 • internetten turkiyenin her yerine kargoyla siparis de verebildiginiz akcabatli kofteci.

  http://www.cemilusta.com.tr/
 • efsane trabzonspor kadrosunun (hatta kadrolarının) unutulmaz kaptanı. dozer cemil de derlerdi. aralarında türkiye lig şampiyonluğu kupaları da olmak üzere bir çok kupa kaldırmıştır. o yılların efsane ötesi takımı liverpool'u trabzon'da 1-0 yenerlerken galibiyet golü onun adını taşımaktaydı. 2003 senesinde yolda yürürken kalp krizi geçirip öldüğünde cebinden sadece 5 milyon lira çıkmıştı. aşağıda kendisiyle alakalı olarak gökhan uzunoğlu adlı bir taraftarın yazısından alıntı var:

  cemil usta

  yüreğini sahaya koymanın ustasıydı o... cemil usta yazıyordu nüfus kağıdında... gönüllerin kağıdında ise; dozer cemil, kaptan cemil, takoz cemil yazılıydı... ellerinin üstünde sayısız kupa havaya kalktı. ama onun insanlığı ve alçakgönüllüğü hiç havalanmadı. trabzonspor sevdasıyla sahaya çıkar, avni aker’in çukurlarını bile ezbere bilen bir dozer gibi mücadele ederdi sahada...

  1969-70 sezonunda kadroya alınmış 1978-79 sezonunda veda etmişti trabzonspordaki kaptanlığına. efsane kadronun ilk şampiyonluk mücadelesinde ter dökmüş, yokluk çekmişti... hayatını kaybettiği 15/03/2003 tarihinde, mahallesindeki bir cadde üzerinde yere yıkılırken, sanki hala o dönemlerin yokluğuna dair izler vardı.... cebinden çıkan 5 milyon 750 bin lira, yıkılmaz denen cemil’in yıkılışına şahitlik ediyordu sessizce. trabzonspor tarihinde 2 şampiyonluk yaşayan ve yaşatan dozer cemil, “yapayalnız ölmekten korkuyorum” demişti yöresel gazetelerin birine verdiği röportajda. o çok sevdiği trabzonspor maçlarına gidememesinin sebebini ise “kuyruklarda beklemek ağırıma gidiyor” diye yanıtlıyordu!

  büyük kaptana vefa gösterilemedi hayattayken. halbuki o, liverpool’un “pulini” alırken clamence’yi ters köşeye yatıran penaltı vuruşu ile ingilizlerin bile dikkatini çekmişti. trabzonspordaki yönetimler ve taraftarlar, usta’ya dikkat etmedi. bu küçük yazı, dozer cemil’in trabzonspor tarihine bıraktıklarının yanında hiçbir anlam ifade etmese de, bordoyüreklerin minnet ve vefa borcu olarak bu sayfada yer alması bakımından önemli. 52 yaşında hayata gözlerini kapayan yıkılmaz dozer’in anısına... ruhu şad mekanı cennet olsun...

  ----

  maziyi yaratanlar sağolsun!!!
 • trabzon'un akçaabat ilçesindeki meşhur köfteci. köfte kilo hesabıyla sipariş verilir, yanına piyaz istenir, kendi ikramları olarak kişi sayısına göre bulgur getirirler bir de. deniz kıyısında şık sayılabilecek bir yer. işin en güzel yanı ise yemek sonunda kendi ikramları olan taze sıcacık lezzetli baklava. ayrıca türkiye'nin heryerinden mng kargo aracılığıya sipariş alıyorlar, bir gün sonra evinizde.
 • 1969'da sebat genclik takımından trabzonspor'a gelmi$ olan oyuncu.
 • trabzonsporun 74-83 yılları arasındaki efsane kadrosunun kaptanlarından birisidir dozer cemil.
  efsanevi trabzonspor-liverpool maçında trabzonsporun atmış olduğu penaltıyı gole çevirmiştir.
  bu gol o sezon şampiyon kulubler kupasını alan liverpool'u mağlup eden tek maçın golüdür.
  15 mart 2003 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etmiştir.
  boztepe mezarlığına defnedilmiştir.
 • mehmet ali yılmaz tesislerindeki en eski antreman sahasına ismi verilmiş trabzonspor efsanesi.
 • piyazın nasıl yapıldığını bilmeyen ünlü akçaabat köftecisi. piyaz diye getirilen şey fasulyeyle modifiye edilmiş bildiğimiz salatadır.
 • -bir porsiyon köfte
  +kaç kilo ?
  -höö

  "burada köfte yediysen eğer, başka yerde yediklerin artık köfte değildir" diye bir sloganları varmış kendilerinin.
  (bkz: ben bugün bunu gördüm)
 • yeryüzündeki en güzel ev baklavasını yapan yer olup trabzona gitme sebebi.