şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "seninle bir şeyler paylaşmak istiyorum. ama biliyorum ki sen beni skeceksin. bu değişmez. hain kadınların ve buruk oğlanların kaderidir bu. hain kadın, buruk oğlanı sker. taa ki buruk oğlan, hain oğlan olana kadar... ve o hain oğlanlar, yeni hain kadınlar yaratır. sonra yine s*kerler ve s*kilirler. taksim mitolojisinde buna cemiyette pişmek denir.

  bu samimidir ve acı verir. çok şey alır... tekrar acı verir... buruk oğlan ise orda öylece kalır bu böyledir. hazin bir hikayedir...

  cemiyetse köledir. kullanılır, kirletilir. bazen de çiğ çiğ yenir. çünkü dikizlenir. pişmek bir eziyettir. yemekse meziyettir. sen beni anlıyorsan kafan iyi demektir."
 • sekiz yıldır ara ara bıkmadan dinlediğim gruptur. ergenliğe giriş-ergenlik-ergenlikten çıkış derken karakterimi şekillendirmiş olması muhtemel. mesela 'ben ben ben şıçarım böyle aşkın ta içine' ya da 'her şey bir am için yaşıyoruz niçiiiin...kahve bahaneeee kase şahaneee' diye diye büyüyen bi çocuk düşünün. teşekkürler cemiyette pişiyorum.
 • radiohead takintili* insanlarin davranislarini hem aglarim hem sikerim diyerek cok guzel tanimlamis grup.
 • kahrolsun edebiyat albumleri cok guzel, duman muman, mor ve otesi diye insanlarin gotunu yirttigi bir ulkede, bunun sahbaz olmasi, adina tugra bastirmasi lazimdi. ve fakat vokalistin sesi...o himhimlik. keske daha bir, aman ya punk iste. olmus, o da uymus.
 • yepisyeni resmi web siteleri olmuş;

  http://www.cemiyettepisiyorum.org/

  "cemiyet'in hala oregon'lu yeniyetme bir rapçi kadar bile zengin olamamış olmasının esrarı çözüldü. gerçek sebebin dandik bir üçüncü dünya ülkesinde olmak , müzik piyasasının denyoluğu , dinleyici kitlesinin kulaklarına doğdukları zaman ezan ve türkü okunmuş olması ya da yakışıklı , çekici vs... olmamaları değil kötü müzik yapmaları ve kazandıkları parayla kıçlarını silmeleri , yani günübirlik ve müsrif yaşamaları olduğu belirlendi. aslında asla isviçre'ye gitmemiş birkaç bilimadamnın lafına bakmak ne kadar doğru olur, bilinmez !"
 • her şey ne kadar eder'i keşke orijinaline sadık kalarak yeniden kaydetselermiş, iyi olacakmış. yenisi eskisine göre zayıf değil, çok zayıf. diyeceksin ki, ''eskisine alıştığındandır.'' diyeceğim ki: ''eskisi alışılacak kadar güzel olduğu için.'' sürekli klasik besteci örneği veriyorum ama yaptıkları şey betovın'ın 9. senfoni'nin prömyerinde (bkz: 7 mayıs 1824 9. senfoni dünya prömiyeri) icradan memnun kalmadığı için besteyi değiştirmesine benziyor. o kadar yani. güzel abi şarkı neyini niye değiştirdin lord gibi şarkının? kızdım bak. ama yeni ses rengini tuttum grubun. o sesle aynı şarkıyı bir daha kaydedin abiler, lütfen. hadi.

  örnek de vereyim: eskisi vs. yenisi

  edit: harcıalem cover2ı imiş bu. yanlış alarmmış. rahatladım mınaki. o zaman şöyle diyeyim: beğenmedim kavırı. ahahha
 • 14 şubat'ta (yarın) ankara noxus barda olacak da, saplar için sosyal fobi yaratmayacak bi tarih olsaydı keşke. neyse el mahkum gidicez artık. süper grup dinleyiniz
 • beklenilen albümleri et rengi tuzak'ı çıkarmışlar. sonunda.

  http://www.vibedeck.com/cemiyet adresinden indirebiliyoruz ücretsiz olarak.

  biraz farklı şarkılar. ama kötü değil, güzel farklılıklar. ince detaylar. çok güzel lan.

  tüm şarkılar harika ama gripin, mutfak ve gerizekalı çok güzel olmuş harika olmuş. aman!
 • ben bir kere bile canlı izleyemeden dağılan ve bunu öğrendiğim an itibariyle yıkıldığım, tartışmasız ülkemizin en iyi punk grubuydu.

  edit: bunlar birleşeli yıl oldu bu arada. benim bu çaylaklıktan kalma entrym hala böyle.. neyse ya orjini bozmayalım, ilk entry neticede..