• ilk ise basladigim donemde cenabetin anlamini kotu talih zannetigim yillarda, bir gun patronum kafasini rafa vurdu ve "bugun de amma salak gunumdeyim" dedi, ben de hani estagfurullah babinda "yok canim var bugun bi cenabetlik zaten" dedim, adamin kibarca cenabetin ne oldugunu anlatmasi ise cabasi zaten, itin gotune girdigim gundu o gun.
  • ofiste ayak ustu bir toplanti yapiyoruz. ben islerimden dolayi biraz gec girmistim. konunun ne oldugunu ve konuya nereden gelindigini bilmiyorum ama ilk duydugum cumle "aranizda cenabet mi var lan" oldu. is hayatimin basindan beri sıkılmısımdir toplantilardan. faks ile oynamaya basliyorum. bir seyler yazip yazip siliyorum faks makinesinin tuslariyla. aklima cenabet lafi takiliyor ve faks cihazi ayarlariyla oynarken bu kelimeyi de yaziyorum. bir sure sonra toplanti bitip isimize geri donuyoruz. haftalar sonra bolge mudurlerinden birinin haber vermesiyle ogreniyoruz ki gonderdigimiz butun fakslarda gonderici olarak "cenabet" yaziyor. hatta gonderdigimiz fakslardan birini bize geri gonderip gormemizi sagliyor. ofiste herkes saskin. bunu yazdiktan sonra kaydetmis oldugumu fark ediyorum ama kimseye soylemiyorum. cevrede kimsenin olmadigi bir anda hemen ayarlari degistirip hayatin biraz olsun normale donmesini sagliyorum.
  • yaklaşık dünya nüfusu 7 milyar ve bunun 1.7 milyar insanı müslüman. şimdi geriye kalan 5.3 milyar insan otomatik olarak cenabet oluyor.

cenabet insanların işleri ters gider ve sabah akşam melekler yerler gökler cenabet ayakla yere basan insana öfkeyle lanet eder.

ama nedense ilimde, bilimde, teknolojide, sağlık'da, eğitimde hep ileride olanlar ekseriyetle bu cenabet adamlar.

bu işte bir terslik var ama... hadi neyse...
  • uğursuzluk getirdiği ile ilgili kuran-ı kerim'de bi ayet yoktur.
    (bkz: cenabet gezmek)
    (bkz: cünüp)
  • çok eskiden odamın kapısında asılı duran deri pantolonlu ve belden yukarısı çıplak sting posteri için anneannemin kullandığı ifade.
  • ortama uğursuzluk ve kara perşembeler taşıma özelliği olduğuna inanılan insan türü.
  • başa gelen kötü olaylardan sorumlu tutulur bu durumdaki insanlar

u: olm banyo yapmadan gelme yarın konsere
    -manyak mısın?ne alakası var?
    u:olm korkuyorum banyo yap sen...
    -tamam bakarız

banyo yapılmaz...

-abi gitarın teli koptu akort yaparken...
    u:demiştim olm ben sana banyo yap diye..
    az sonra...

u:abi baget fırladı...ulan m ulan m
    -ne var mına koyyim....?
    az sonra...

-abi şarkı ortasında tel koptu gitti konser yaaa...
    u:bişey biliyoz da konuşuyoz mına koyayim...
  • şans oyununda başarısız olan birisi genellikle bu espriye maruz kalır...
  • erkek cinsel organindan meni çikmasi,cinsel münasebette bulunma,regl hali bitmesi,lohusalik döneminin bitmesi halinde gusül abdesti alinmamasi nedeniyle içinde bulunulan durum.ayrıca halk dilinde ugursuz sözcüğü yerine de kullanılılan sözcük...
hesabın var mı? giriş yap