şükela:  tümü | bugün
  • şu son 1 aydır akşamları eve dönerkene önünden geçtiğimden gündüze oranla daha fazla gözüme çarpan mekan.
    kömürde kokoreç yapıyorlar. nicedir sulanıyordum yeycem bi akşam diye, na bu akşama kısmetmiş kendileriyle tanışmak.
    ufak bi dükkan, kokoreçi dışarda yapıyolar, tezgahsı büyük baya...
    içerde zibilyon tane ünlü hedenin fotosu var.
    neysem evvel çengelköy çınaraltı aile çay bahçesinde renkli boğaz köprüsüne ve sissiz güzel boğaz görüşüne nazır us file agamla bayaa bi çay içtik.
    sonra şeytan dürttü beni yürü dedim yarımşar çakalım cila...
    ulan çayın üstüne ne cilası diceksiniz...
    o da öle dedi zate, ama dünden razıymış iç öyle ık mık yapmadı. taam adaj dedi geldi kuzu kuzu...
    dayımlar pişirdi güzelce bizim yarımları verdiler, ilk dişi attığımda hissettiğim klasik kokoreç tadının azcık daha üstündeydi, o da kömür ateşinin etkisinden mütevellittir kesin.
    neysem yarımları kayazem yapmadan evvel 2şerden de midye dolma yuvarlayalım o da kokoreçin cilası olsun dedik ama dolmalar tırt çıktı biyenmedik pek.
    nerde karaköy iskelesinin ordaki abinin midye dolmaları dedim içimden...
    sözün özü güzel mekan, anadolu yakasındaysanız, evde sıkıldıysanız, gidin bi çay için çınaraltında sora gelin kokoreç yapın yarımşar eve mutlu mesut gidin yani...
  • on numara kokoreçi olan mekandır. fiyatları da gayet uygundur. fiyat konusunda mekanla ilgili yaşadığım hoş bir anım vardı.

- usta ne kadara yapıyosunuz kokoreçi
    * yarım 5 lira çeyrek 3 buçuk kardeşim
    -(takılma amaçlı gülerek) usta yarım 5 liraysa çeyrek 2 buçuk olması gerekmez mi
    *ee peki çeyrek 3 buçuksa yarım 7 olması gerekmez mi
    -(iç ses) çakaaaal
    - takılıyorum usta sen yap bana bi çeyrek
  • kesinlikle istanbulda'ki en iyi kokoreç yapan yerlerin başında geliyordur.. çengelköy kokoreççisi ciddi güzeldir tadı, çınaraltı cay bahcesinden cıkar cıkmaz karşınızda belirir ve o deli kokoreç kokusu ve güler yüzlü samimi kokoreççi emmisi ile sizi kendine çeker ve çılgın atar gibi 2.ci kokoreçi yeme ihtiyacı hissedersiniz...
    oyhf diyorum... hatta son dönemde öyle oldu ki artık gecenin bir yarısı hadi gidelim yiyelim modundayız her gkkk yayını sonrasında.
  • saman gibi fabrikasyon kokoreç yaparak milletin beğenisini kazanmış kokoreççi... şampiyon kokoreç'i zerre sevmem ama bu adamların yaptığı kokoreçten bin kat daha iyidir... neyini beğeniyosunuz aklım almıyor...
  • an itibariyle ozgu namal'in sapir supur kokorec yedigi kokorecci.
  • kokoreci guzel lakin oyle abartildigi kadar da degil. yolun karsisinda arabada haci babanin kokoreci daha guzel bence.
  • mutlaka daha iyileri vardır, ama şampiyon gibi kokoreç niyetine ne sattığı belli olmayan zincir işletmelerle kıyas kabul etmeyecek kadar lezzetli kokoreç yiyebileceğiniz yerdir. hatta son dönemde yediğim en lezzetli kokoreçi burada yedim. midyeleri kötünün iyisi, pek beğenmedim. o konuda bir iddiaları da yoktur zaten muhtemelen. ayran kapalı, ah keşke en köpüklüsünden açık ayranları da olaydı, bi de keşke o kadar ince kıymasalar kokoreçi, lezzeti daha da artar bence. fiyatları ise gayet uygun.
  • istanbulda (benim bulabildiğim) kokoreçi en düzgün yapan mekandır.

neresine yediği belli olmayan kızı sorarsanız belki beni hatırlarlar, çünkü bir keresinde iki yarım bir çeyrek yiyerek amcaları şoka uğrattım. 55 kiloyum, midem de ufak aslında ama kokoreç aşkı sınır tanımıyor !
  • müdavimi çok olan kokorecci. lakin burnumun dibindeyken yemeye pek fırsat bulamamak üzücü. şampiyon da bunun yanında hictir onu ayrıca belirtmek isterim.
  • gönül almayı çok iyi bilen bir işletmedir. şöyle bir şey yaşadım bu akşam efendim: 3 dostumla beraber kokoreç istedik, bir tanesi yeşil bibersiz olacaktı, hepsi yeşil bibersiz geldi, şefle iki üç konuşma geçti aramızda, oldukça alçakgönüllü tarzda, kokoreçleri bitirdik masaya 4 çatal geldi şaşırdık hemen ardından kocaman bir sucuk - kokoreç - domates - köz biber barındıran bir tabak geldi. şefle göz göze geldik küçük minnet dolu karşılıklı iki gülümsemenin ardından ayıp olmasın diye o tabağı da yedik biz. şimdi sırtımız pek karnımız tok.