şükela:  tümü | bugün
 • aslında başlık, cengiz abazoğlu'nun demet evgar'ın fotoğrafını inceltmesi olacaktı ama malum karakter sınırı.

  modacı cengiz abazoğlu'nun, demet evgar'ın orijinalini paylaştığı bir fotoğrafı incelterek paylaşması durumu.

  evgar, tasarımı modacıya ait bir elbise giymiş ve sayfasında paylaşmış. cengiz bey, herhalde demet'in fotoğrafını kendi elbisesine layık görmemiş ve beğenmemiş ki kadının silüetiyle oynamış da oynamış. o haliyle kendi sayfasında paylaşmış.

  link

  nedir bu kadınları tektipleştirme, standart bir güzelliğe oturmaya çalışma sevdası?

  kadın mutlu, kadın kendini beğenmiş. daha ne? o bel o ölçüde olmak zorunda mı, o basen ya da meme? adam kadını rötuşlamış her yerinden.

  geçen hafta tam da bu konuda bir serzenişte bulunmuştum.
  #72396307

  hiç hoş bir paylaşım olmamış.
 • güzelim kadını çubuk krakere çeviren hatalı photoshop çalışması.
 • modacı olduğunu iddia eden ama terzi olmaktan ileriye gidemeyen, saplantılı birinin paylaşımı. demet evgar zaten kilolu bir kadın değil ama onu bile daha ince göstermek istemek hayranı olan genç kızları nasıl etkiliyor haberi var mı acaba kendisinin. bu kafalar herkes zayıf olsun kumaştan tasarruf etsin diye insanlar bir elmayı gönül rahatlığıyla yiyemeyecek hatta kapı dışarı çıkamayacak hale geliyorlar. ne güzel ama değil mi bu adamların dayattığı beden algısı yüzünden gençler mutsuz.
 • gayliği yaymak için hep. amariga oyunu mu bilmem ama bence bundan. bayanların çekiciliğini azaltma projesi.
 • adamlar gözümüze gözümüze iyi budur, güzel böyle olur diye sokuyor. demet evgar'ın bile bile şoplandığı güzellik algısı dünyasına hoşgeldiniz.
 • elbisenin tasarımcısı, bunu büyük ihtimalle o elbisenin öyle daha güzel görüneceğini düşünerek yapmıştır. oysa özgün hali gayet güzelken photoshoplu hali gülünç olmuş.
 • gerçeğe uygun olmayan vücut proporsiyonları ile kafayı bozanların bu takıntısı bir sakatlığa, hastalığa bakar. abartılı bir şekilde inceliğe övgüde bulunan modacıların çoğu yurtdışında çocuk denebilecek yaştaki modelleri bile kullanmakta, bu akımlara takılan ergenler ise anoreksiya ve bulimia başta olmak üzere yeme bozukluğuna yakalanıyorlar. bu akımı destekleyen isimlerin insan bedeni ve sağlığının önemine dair en ufak bir fikri bile yok. o çok abartılı derecede incecik gördüğünüz modellerin çoğu hormonları bozulduğu için regl bile olmuyor; türkiye'de çok yok ancak yurtdışında fazlasıyla var. umarım sağlıklarını kaybetmeden insanlar bazı şeylerin değerini anlayabilir ama hiç umudum yok.
 • tam bir fecaat.
  hadi diyelim anladik.
  demet evgar' i sen yaratmadin, bacaklarini kollariyla ayni incelikte shopladin.
  e be kardesim kendi urunun olan elbiseyi o kirisan kumastan yapmayacaktin, onu bile begenmeyip duzeltme geregi duymussun * hay sizin guzellik, estetik alginiza tukureyim.
 • yıllarca kızların / kadınların oynanmış,
  aydınlatılmış, illüzyona uğramış resimlerle
  nasıl kendilerini beğenmeyip
  psikolojilerinin bozulmasına yol
  açıldığının küçük bir örneğidir.
  hayatlarında 1 kez bile makyaj, fotoğrafçı,
  ışıkçı , kuaför, modacı eşliğinde resim çektirmemiş
  kızlar siz daha güzelsiniz.