şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tesev danismanlarindan, birlesmis milletler gorevlisi, de soto'nun yardimcilarindan, simdilerde cezayirde gorevli, memlekette ab'yi en iyi bilenlerden, frankofon, hos adam...
 • renkli çorapları, ortadan mıknatıslı gözlükleri, şık giyimi, fransız aksanlı ingilizcesiyle karizma timsali çapkın doktor.
 • açık radyo'da -bugünkü haftalık sohbetinde- mealen <<yetmez ama evet kampanyasını eleştirenler, o kampanyayla inşa edilen hsyk'yi korumaya uğraşıyorlar şimdi, demek ki kampanya haklıymış...>> demiş olan araştırmacı yazar.
 • gezi parkı direnişiyle ilgili gözünü kaybetmiş insanları önemseyen, belediye otobüslerinin yanmasından daha çok önem veren, yani "insanı" koruyan örnek bir insan.
 • bir komik adam. ab'ye girmenin turkiye'nin tek kurtulusu olduguna kesinlikle kani. avrupa yaparsa dogru yapar diye dusunuyor. ote yandan, ergenekon'un iktidarin elinde nasil bir aygit haline donustugune avrupa bile uyanirken, ulan ispanya'da benzer bir surec oldugunda nasil destek vermisti avrupalilar, simdi niye vermiyorsunuz diyor. bir kac usul hatasi olabilir, onemli olan askeri vesayetin ortadan kalkmasi tekerlemesine oldukca hakim.
 • bıyıkları, favorileri,tepesinden seyrelmiş ince telli saçlarıyla tam tamına turgut uyar'a benzemektedir. bilemiyorum belki de kendini üstada benzetmektedir, boşuna değil o şairane giyim tarzı.
 • 2016 da pasaportu alıp vizesiz avrupayı gezebileceğini sananlara "bi dur hele soluklan bi yeğenim" demiş;

  "davutoğlu’nun “tarihî anlaşma” lâflarının aksine belçika ve hollanda başbakanları at pazarlığının sadece mülteciler için yapıldığını açıkladı. zira vize muafiyeti ve üyelik müzakeresi, komisyon başkanı baş düzenbaz juncker’in daima çaktırmadan ima ettiği gibi türkiye’nin asla yerine getirmeyeceği veya getiremeyeceği koşullara bağlı olacak.

  ·vize muafiyetinin 72 koşulu olan kendi yol haritası var. bağımsız think tank esi yol haritasının çetelesini tutuyor. şu bağlantıdaki çetele geçen yıl bu zaman türkiye’nin koşulları karşılamaktan ışık yılı kadar uzak olduğunu gösteriyordu. "

  http://t24.com.tr/…e-vizenin-surmesine-yeter,318666
 • eski yazılarını çıkartın. yaptığı tüm tespitlerin ve öngörülerin hatalı, yanlış ve taraflı olduğunu göreceksiniz. bu adam kendini türkiye düşmanlığına adamış bir kişi. açık gazetede sabah programında görüşü alınmayı hak etmiyor.
 • açık radyo'da nereye doğru programında kürt sorununun anadilde eğitim, federal yapı ve vatandaşlık kavramının değişmesi ile çözülebileceğinden bahseden kişi.