şükela:  tümü | bugün
 • tragedyalar iv'ün * en çok yakıştığı insandır, iddia ederim.
  ve soyadının ortasındaki yumuşak g'den sıçrayarak sormak isterim;
  ya alkol olmasaydı?

  seneler sonra gelen edit: cengiz'in sürüklendiği siyasi pozisyondan, bunun yavaş yavaş on beş yıllık ahbaplığımızı eritmesinden dolayı çok üzgünüm. sadece çok üzgünüm diyeyim ben, en hafifinden, üstünü siz getirin.
 • fransız filmleri gibi sanki konuş konuş sonunda bir şey deme. keçiboynuzunun dibi bile değil...bu da bir yetenek olmalı...
  yazı da burada:
  http://www.durde.org/…hp/2010/06/23/bebek-katili-2/
 • ceylan önkol'un ölüm yıl dönümünde yazdığı yazı okumaya değer:
  http://www.marksist.org/…1-gezme-ceylan-bu-daglarda
 • uludere ye taziye ziyaretine gidip, izlenimlerini twitter hesabından aktararak, dilimin tutulmasına, elimin ayağımın titremesine sebep olmuş insan.
  http://twitter.com/#!/cengizalgan
  kör ve sağır kalmaktan iyidir diyerek, kendisine teşekkürü borç bilirim.
  düzeltme: hakkında düşündüğüm/ yazdığım son olumlu şey bu sanırım. sonrasını önce şaşkınlık sonra gittikçe artan bir tiksintiyle takip edip, dayanamayıp takibi bıraktım.
 • blogunda insanı düşünmeye sevkeden bir yazı yayınlamış uludere olayıyla ilgili.ne düşünürse düşünsün okumalı insan.

  http://cengizalgan67.blogcu.com/
 • 24 nisan 2012 ermeni soykırımı anması'nda kendisiyle yapılan röportajda "türkiye cumhuriyeti'nin temelinde ermeni soykırımı yatıyor" demiş:

  http://marksist.org/haberler/7003
 • gezi direnişi boyunca takip ettiğim birisiydi. hiç goy goya gerek yok marsist filan değil daha çok liberaldir. iktidarın şiddetini gezi boyunca meşrulaştirmak için elinden geleni yapmıştır. bu tiplere bit yavrusu da denebilir.
 • "bir millet uyanıyorrrr!!!!11" diyerek akp güzellemesi yapan marksist(?).

  adı marksist.org olan bir sitede son 10 yılda akp'nin ülkeyi nasıl geliştirdiğini, nasıl şahlandırdığını okumak gerçekten enteresan.
 • yarın bir travesti öldürülürse, gasp edilirse tecavüz eden, gasp eden değil, yürütmenin başı akp değil, tek sorumlusu cengiz alğan'dır. nasıl mantıklı dimi? linuswithnoblankets cengiz alğan'ın çalışmasına kimlerin katıldığını, yasa taslağının ne olduğunu bilmiyor mu? kısacık bir aramayla bulamaz mı? bulur. ama bu pek işine gelmez. bu yasanın gerekçesinde şu ifadeler yer alıyor;

  "aihm’nin eşcinselleri hedef alan söylemleri değerlendirdiği vejdeland/isveç davası kararında kullandığı akıl yürütmeden de görüleceği üzere, “ırkçılık” kavramı aslında diğer tüm ayrımcı ve ötekileştirici saikleri kapsayan şemsiye bir kavram olarak kullanılmaktadır. vejdeland davasında aihm şunları ifade etmiştir: “mahkeme, kine tahrik etmek için mutlaka şiddet kullanmaya veya diğer türden suçları işlemeye yönelik bir çağrıda bulunmanın gerekmediği yönündeki görüşünü tekrar eder. kişilere yönelik olarak, onları aşağılamak veya alay etmek suretiyle bir saldırı gerçekleştirildiğinde veya toplumun içindeki belli bir grubun karalanması söz konusu olduğunda, ifade hürriyetinin bu sorumsuz kullanımları, yetkilileri ırkçı söylemle mücadele için harekete geçirmek için kâfi olmalıdır. bu bakımdan, mahkeme altını çizerek belirtir ki cinsel yönelim temelinde gerçekleştirilen ayrımcılık ‘ırk, köken ve renk’ temelinde gerçekleştirilen ayrımcılıklar kadar ciddidir."

  akp ilgili yasa taslağını eğip büküp, bizzat ayrımcılık yaparak, cinsel yönelim ifadesini nefret suçuna/söylemine maruz kalan gruplar arasından çıkarırsa, cengiz alğan buna aracılık etmiş mi olur? nefret söylemi kavramının tartışılabilmesi için çaba gösteren, bunu ülke gündemine sokan insanlar mıdır sorumlu?

  aynı linkte çalışmaya katılanların listesi bir bir yer alıyor. yasa, cinsel yönelimi ihtiva etmezse, hepsine savaş açabilirsiniz.