şükela:  tümü | bugün
 • ezel'de yiğit özşener'in canlandırdığı ve kısa sürede türk dizi tarihinin fenomenleri arasına giren karakter.

  2009 model 'kötü adam'

  kötü olabilir ama çok aşık.

  yaptığı her şeyi; kendini hayat boyu sevmeyecek olan hatta nefret eden bir kadına olan aşkından dolayı, hem de söz konusu kadının başka birine aşık olduğunu bilerek yapan büyük adam.

  adamım...

  bir anlamda:

  (bkz: love is suicide)
 • şöyle bir diyalogun sahibidir (ya da oyuncusudur. ama aslında o canlandırmışsa, sahibi o olmaz mı? kaderin yazgısı ile oynayanı falan... neyse).

  --- spoiler ---

  ali: bırak! şeytanı oynama cengiz.
  cengiz: yok lan! sahici...

  --- spoiler ---
 • tiradların adamı. senaristler harika işler yazıyorlar bu adama... hakkını da veriyor oynayan zat-ı muhterem.

  --- spoiler ---

  18. bölüm sonundaki "denedim!" vurgulu tiradı ile 20. bölüm'de dayıya verdiği, "umrumda değil!" vurgulu tirad harikaydı hassaten...

  --- spoiler ---
 • (bkz: hadi be)
 • ezel dizisinde affedilemeyen karakter.

  --- spoiler ---

  bu karakteri ne kadar affetmek isteseniz de size yardımcı olmayacaktır. dizide kerpeten ali ve eyşan karakteri ömer konusu açıldığında genelde pişman, ömer'i geri getirmek isterler. vicdanları rahatsıztır. cengiz cephesinde ise hiç görülmez bu duygular. kendisi serdar karakteri ile benzer özelliklere sahiptir. en iyi gözüktükleri anda bile yüzlerinde maskeleri vardır. olayları kendilerine çevirmek için uğraşırlar. ezel her cengiz'i kurtarışında, yardımcı oluşunda cengiz her seferinde ben senin yerinde olsam yapmazdım dedi. belki ezel'in ömer olduğunu bile öğrenince kılını kıpırdatmayacak bir karakter.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  "meşhur hapishane kaçkınları - en uzun süre firar eden film/dizi karakterleri" listesinde michael scofield'i sollayıp en tepeye yerleşmiştir. elin amerikalısı olayı hapisten kaçmak olan başrol karakteri kısa sürede avcuna alırken; 6 aydan fazla firarda olan katili nasıl yakalayamaz yüce türk polisi? hakaret gibi.

  --- spoiler ---
 • muhtemelen oğlak burcu erkeği
 • hem duruşu ve bakışlarıyla hem de yaptığı ali-cengiz oyunlarıyla bana gregory house'ı anımsatan karakterdir. ayrıca "kötü şeyler yaptım hayatta, evet. ama bana kötü diyen adam hiç sevmemiş demektir." diyerek anakin skywalker'a selam eder bazen.
 • ilk sezonun ilk bölümlerinden birinde eyşan sevimsizine "senin için şeytanı alt ederim eyşan" diyerek aşkın tanımını yapan yiğittir
 • türk dizi tarihi diye bir şey söz konusu olabileceğinde, anti kahraman karakter olarak bir başlangıç kabul edilebilecek miladi karakter.

  bunun, bir tanesine bile olsa seyircisine böyle yansıyabilmesinin, senaristinden ve yönetmeninden önceki sorumlusu tabi ki canlandıran oyuncusudur. başarısıdır.

  tekrar tekrar, dikkatli dikkatli:

  (bkz: yiğit özşener)