• bu adamın bi olayını seviyorum: "beni şartlar bu hâle getirdi." demiyor; "ben buyum." diyor. bu noktada hakkını vereceksin.
  • kumar masasında ramiz dayı'yı, ezel'i ve kenan birkan'ı aynı oyunda yenmişliği vardır.
  • "merhaba. ben cengiz atay. mahallenizin kara kedisi. kötü tohumu. kötü şeyler yaptım hayatta, evet. ama bana kötü diyen adam hiç sevmemiş demektir. çünkü siz kimi kandırıyorsunuz? birini sevmek başka her şeyi daha az sevmek değil mi? birini seçmek başka her şeyi ateşe atmak demek. biriyle gitmek, biriyle gerçekten çekip dibine kadar gitmek, arkandaki herkesi öldürmek demek. aşk, her türlü boku yiyip yine onun kapısının önünde mi bulmak kendini? ah be ömer. doğruyu söyle hadi. biz mi kandırdık aslında seni? yoksa sen mi bir oyun oynuyorsun bize? bu hikayenin kötü adamı benim, iyisi de sensin, öyle mi? hazır oradayken bir sorsana, o kadar basit mi sahiden? bence öyle değil kanka. bence sen kolayı seçtin. hile yaptın. çünkü öldürmek ölmekten zor be ömer. çünkü gitmek kalmaktan zor be ömer. çünkü bence iyi kötü hikaye. hayatta bir gidenler var, bir de kalanlar. bir de ikisini de yapamayıp tam ortada duranlar."
  • turk televizyon tarihinin gelmis gecmis en buyuk orospu cocugu karakteridir.
  • bakma kızım
    bakma artık oraya çok geç
    yaktık artık bütün köprüleri dönüş yok
    oraya dönersen yanarsın
    söylüycen şarkıyı çaresi yok
    niye mi
    çünkü öyle bir halt ettik ki beraber
    artık gidecek başka yerin yok
    burdan ancak benle çıkarsın
    elin mecbur artık bana.

ezel - season 1 episode 8
  • tiradların adamı. senaristler harika işler yazıyorlar bu adama... hakkını da veriyor oynayan zat-ı muhterem.

--- spoiler ---

18. bölüm sonundaki "denedim!" vurgulu tiradı ile 20. bölüm'de dayıya verdiği, "umrumda değil!" vurgulu tirad harikaydı hassaten...

--- spoiler ---
  • ilk sezonun ilk bölümlerinden birinde eyşan sevimsizine "senin için şeytanı alt ederim eyşan" diyerek aşkın tanımını yapan yiğittir
  • hem duruşu ve bakışlarıyla hem de yaptığı ali-cengiz oyunlarıyla bana gregory house'ı anımsatan karakterdir. ayrıca "kötü şeyler yaptım hayatta, evet. ama bana kötü diyen adam hiç sevmemiş demektir." diyerek anakin skywalker'a selam eder bazen.
  • şöyle bir diyalogun sahibidir (ya da oyuncusudur. ama aslında o canlandırmışsa, sahibi o olmaz mı? kaderin yazgısı ile oynayanı falan... neyse).

--- spoiler ---

ali: bırak! şeytanı oynama cengiz.
    cengiz: yok lan! sahici...

--- spoiler ---
  • (bkz: hadi be)
hesabın var mı? giriş yap