• almanya'da borussia monchengladbach 23 yaş altı takımında forma giyen 1984 doğumlu forvet oyuncusu.
  • futbolcu olmayan ama futbolu cok seven bir cengiz can da var.
    kendisi fenerbahce'ye gonul vermis bir e-ticaret uzmani.
    ama oyle lafta kalan cinsten bir e-ticaret uzmanligi degil onunkisi.
    soyle ki; kendisi sahibinden.com'un yaraticilarindan. evet evet, fikir babalarindan birisi yani.
    ki kac sene evvel ticaretin internet uzerinden yuruyecegini hayal etmis ve bu hayalin arkasindan korkmadan yurumus oldugunu herhalde soylemeye gerek yok...
    boyle insanlari taniyinca cidden kendimi sorguluyorum.
    yeterince hayal kurabiliyor muyum acaba diye.
    tamam galatasaray'in arena'da barcelona ile sampiyonlar ligi maci oynayacaginin ya da yarin bir gun birkac torun sahibi sevimli bir nine olacagimin hayalini kuruyorum falan ama bu degil iste mesele, mesele başka gencler. *

neyse, cengiz can bey'e geri donersek, kendisi sahibinden.com'un yani sira tchibo.com.tr, koctas.com.tr ve electroworld.com.tr'nin de gerek planlama gerek yaratilis sureclerinde aktif rol almis.

bir ara gitmis cesme'de beach club isletmis. sonra israrlar uzerine tekrar istanbul'a kurumsal hayata donmus.
    bana sorarsaniz tekrardan hayallerinin pesinden savrulup gitmesi yakindir.*

e işkolik mi bu adam diyeceksiniz? robot degil elbette.
    aile, es, dost, kisaca insan, o'nun icin cok kiymetli.
    insana deger veren vizyoner cok fazla yok bu ulkede. var da, hani vizyonerim diye gecinip vizyonu ugruna risk almaktan korktugu icin yalakalik ile bir yerlere gelen cinsten vizyonerler var...
    o nedenle boylelerinin kiymeti bilinmeli bence.

ha bi de e-ticaret'e ilgisi olup da kendisiyle calismak isteyenlere kucuk bir tuyo;
    "ben x bey'in yanında calistim, onun referansi ile geldim" derseniz yandınız.
    oyle bir durumda 2 hafta boyunca cam silmeye hazir olun zira bu adam, oyle ben bilmem kimin referansiyla geldim diyenlere once cam sildiriyormus.*
    hani dedim ya insana deger veriyor diye, ha iste burada da insanin hamuruna bakan cinsten bir tavri var.
    ogrenme hirsin var mi? merak ediyor musun? halen plaza girisindeki guvenli gorevlisinden dahi ogrenecek bir seylerin oldugu inancinda misin? hadi bunu gectim, o guvenlikci adama selam veriyor musun mesela? "ben oldum artik" demek icin cok cok erken oldugunu dusunuyor musun? mesele bu iste...
    "etiket de neymiş, ben insana bakarım"cı birisi yani... bu ulkenin "sen şunun dıdısının dıdısı mısın? ha gel o zaman" tarzindaki duzenine biraz ters ama neyse.

hah iste tam da bu yuzden duzene karsi duran bir avuc insandan birisi.
    ve en cok da bu yuzden benim ilgimi cekti. (fenerbahceli olmasina ragmen yani, dusunun artik)

dilerim kiymeti bilinir boylesi bir ulkede.
  • sağ çaprazımda oturan kadim ve deli iş arkadaşım, yarı amerikalı yarı rizeli. iyidir hoştur pek severim ama bazen çok konuşuyorsun be cengom.. ne yapacağuk seninle da....
  • önce yöneticim sonra ağabeyim en sonunda da 'dayım' olmuş, fikirlerine sonsuz saygı duyduğum, enerjisiyle gözlerimi kamaştıran, yüreğinin güzelliği yüzünden ara ara gözlerimi dolduran müthiş insan.

ve bugün doğum günü. kutlu olsun!

gittiğin yerler huzur olsun, sağlık olsun, aşk olsun dayım!
hesabın var mı? giriş yap