şükela:  tümü | bugün soru sor
 • manisa'nın yeni belediye başkanı.
 • daha önce matfen'de çalışmış, şimdi dersus'ta olan fizik hocası.
 • manisaspor başkanlığı yapmış şimdiki manisa belediye başkanı
  kendisi mhp'den aday gösterilmişti
 • yenilikçi, vizyon sahibi ve çalışkan olması sebebiyle türkiye standartlarına göre sıradışı bir belediye başkanı olduğu söylenebilir. manisayı çok ciddi bir şekilde değiştirmiş, küçük bir avrupa şehrine dönüştürmüştür. nobel barış ödülüne aday gösterilmelidir*
 • başkanlık yapmadığı dönemde evet, manisa'da imar açısından büyük atılımlar yapmış bir kişidir. şu dönemdeyse şehrin çehresini değiştirecek magnesia'dan başka elle tutulur bir icraat görülmemekte. tabi ki çevresel, rekreatif düzenlemeler yapılıyor orası malum. ancak park bahçeden öteye de pek geçmiyor.

  başkanı olduğu belediyenin ilçelerinde ev fiyatları bir yıl içerisinde %10-20 aralığında artış gösterirken merkez il sınırları içerisinde bu oran %80-90'lara kadar vurmuştur. geçen yılki rayiç bedeli 50 bin lira yapan otuz yıllık daireye şu dönemlerde ev sahibi cesaretinden midir nedir 120 bin lira diyebiliyor. bunun gibi spekülasyonlardan güç alan nice mülk sahibinin cirit attığı bir ortamın başkanıdır haliyle. işi de zor. başkanlıktan önce inşaatçı, gayrımenkulcü olmasına rağmen.

  bu arada başkana seslenmek gerekirse yeniden, birtakım resmi kanallardan yazılı olarak da müracatlarımız olmasına rağmen karaköy semtindeki şehir esnafının önünü tıkayan, bir günlük cirolarından eden semt pazarınız halen yerinde durmakta. yeni şehircilik anlayışında sokak aralarına pazar kurulup kurulamayacağını elbette bizlerden daha iyi bilirsiniz. biliyoruz ki pazarcılar da emeğinin derdinde. ekmeklerinden olsunlar demiyoruz. kapalı yeni yerler tahsis edilebilecek birçok alan var haliyle. sayın başkanım unutmayın ki bundan üç yıl kadar önce orada arkadaşlarımızdan birinin evi yandı pazartesi günü. semt pazarının kurulu olması nedeniyle itfaiye girememişti haliyle. en sonunda yangın söndürülebildi ama tazminat hakları olmasına rağmen yine de mahkeme sürecine intikal olmamıştı hatırlarsanız. görüyoruz ki zabıta memurlarınız sokak sokak dolaşıp evlerin kapılarını çalıp imza topluyorlar. acaba o imza topladığınız vatandaşlar tahmin edebiliyorlar mı ki kuyualan mahallesi sokaklarında ikamet eden acil müdahale gerektiren bir hasta olduğunda ambulansın nasıl gelebileceğini. o pazar yeri öyle bir semte yakışmıyor artık sayın başkanım.

  bir yandan da şunun bilinmesini isterim. 35 km ötenizdeki turgutlu ilçenizde semt pazarları sokak aralarından onlarca yıl önce kaldırılmış. düğünlerin öyle mesken mahallerde yapılmasına, gürültü kirliliğine izin verilmiyor. düğün salonu tutmaya parası yetmeyenlere belediye sahip çıkıp ücretsiz düğün salonu tahsis edebiliyor. turgutlu'nun birkaç köyünde ormana rastlanabilecekken şehrin ortasına spor tesisli, çim kortları olan, amfi tiyatrolu koca bir şehir ormanı yapılabiliyor. türkiye'nin de en güzel ikinci projesi seçilebiliyor. darısı manisa'nın başına artık ne diyelim...

  düzenleme: -de, -da bağlacının ayrı yazılması gerektiği.
 • büyükşehir belediye başkanı olamasın diye, büyükşehir yapılan manisa'nın şu an ki belediye başkanı. yerel seçimlerde dahi oy vermeye "ampule, ampule" diye giden kırsal nüfusa sahip manisa'da en fazla ilçe belediye başkanı olacaktır. manisa'ya bir miktar sosyal alan kazandırmış olması da gerçektir.

  edit: manisa'nın nabzı anladığım kadarıyla yine cengiz ergün'den yana. doğal bir chp-mhp ittifakı oluşabilir (cengiz ergün'ün babası eski chp milletvekili). ak parti'nin adayı, turgutlu belediye başkanının çıkan yolsuzluk iddialarında etkilenir mi bilemem (bkz: 600 bin liraya 44 daire sahibi olmak)
 • cengiz ergün fizik çözer her gün sözüyle akıllara kazınmış mat-fen'in efsane fizik hocası.

  bir dersane kurup adını "kesin sokarız" koyacaktı, sloganı da "öyle ya da böyle" olacaktı.
 • manisa'nın %70-80 ihtimalle ilk büyükşehir bld.başkanı.yolu açık olsun.
 • anketlerde 3. sıraya düştüğünü görerek beni üzen manisa belediye başkanı. artık senede 3-5 günlüğüne gitsem de hayatımın 9 yılını geçirdiğim manisa'nın çehresini değiştiren bir adam cengiz ergün. bir önceki akp belediyesi'nden borçla aldığı belediyeyi borçsuz hale getirmiş ve üzerine birçok hizmet getirmiştir. (akp'den borçlu alma hadisesi yalan değil, dev bir pankartı belediye binasına astırarak herkese duyurmuş, akp'den de bir tane itiraz gelmemişti.)

  ikametim hala manisa'da olsa, hayatımda ilk kez mhp'ye oy verdirtecek adamdır kendisi. umarım anketler yanılıyordur ve büyükşehir belediye başkanı olarak manisa'da hizmete devam eder...
 • büyük ihtimal seçimi tekrar kazanacak olan çalışkan belediyeci.anketlere göre epey öndeymiş zira.bir de ilçelerden bahsediliyor.salihli'de geçen seçimlerde chp ve mhp adayı çekişmiş ipi chp'den mustafa uğur okay göğüslemişti.salihli'den akp'ye oy gitmeyeceği ve büyükşehir başkanlığı akp ile cengiz ergün arasında olacağı için salihli cengiz ergün'e çelme takmayacaktır.diğer ilçeleri bilemem ancak merkez otobüslerinde sık sık duyulan abi adam çalışıyorcuların da yüksek olması anketler de baz alındığında cengiz ergün'ün kazanacağını öngörmek zor olmayacaktır.