şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bundan 20 yıl sonra ekranlarda göreceğimiz reklamlardır. o zamanın kendisini atatürkçü zanneden zevatı tarafından gözyaşlarıyla izlenecektir.

  mehmet cengiz'in torunu yakışıklı, sporu seven, elit bir insan olarak gençlerin idolü olacak, kulüp başkanı hatta cumhurbaşkanılığına aday olması dillendirilecektir. cumhuriyetimize bağlı böyle bir holdingimiz olduğu için gurur duyuyorum diyeceklerdir.

  bugün için cengiz holding bir nefret objesi olabilir ama bundan 30 yıl önce koç da, sabancı da nefret objesiydi. hepsi cengiz holding gibi hükümetlerin desteği sayesinde büyüdü. onlar için yasalar değişti.
  yüksek bir seviyeye geldikten sonra halkın sempatisini kazanmak için müzeler açtılar, okullar kurdular, güzel tv reklamları yaptılar.

  koç holding'e hayran olanlar cengiz holding'e kızmasın. sadece geçmişte koç'un yürüdüğü yollardan yürüyorlar.
 • cengiz diye holding mi olur? bakkal adı gibi.
 • mümkün olmayacak reklamdır. parti prenslerinin zenginliği partilerin çöküşünden itibaren logaritmik olarak azalır. eski prenslere bakın net şekilde görürsünüz, özal prenslerinin şu anki halleri de çok güzel örnektir. sadece ihalelerle zenginleştirilen, katma değer yaratmayan, argesi olmayan şirketler ihale gelmemeye başladığı anda batmaya doğru ilerlerler. ha gene senden benden çok parası olur da öyle kolay kolay sırtına yapıştıkları hükümet zamanındaki güçlerine sahip olamazlar.

  ha dersen ki yirmi yıl daha akp kalacak zaten o zaman da atatürk reklamı falan yapılmaz. bakmayın şimdiki atatürk laflarına bir dinci bir adım iler gitmek için bile her türlü yalanı söyler, yeterli güce ulaştığında da aslında rücu eder. hani hiç anlamadıysanız akpnin ilk beş senesine ve sonrasına bir bakın.