şükela:  tümü | bugün
  • birkaç yıl önce ölüdeniz'de gyrocopterden base paraşütüyle (yedek paraşütü olmayan bir paraşüt çeşiti) atladığında gerizekalı türk televizyon ve gazetelerinde* "1.000 metreden paraşütsüz atladı" diye haber olan paraşüt milli takımı eski kaptanı ve cliff base-jump yapan ilk türk..

son olarak kurban bayramda haydarpaşa camisinin minaresinden atlamış ve "minareden atlarım, bayramınızı kutlarım" deyişini hayata geçirerek yine bir çok gazeteye haber olmuştur.

ayrıca türkiye'de jodo yapan üç-beş kişiden biridir sanırım..*
  • az önce 2 dakikalık bir telefon konuşmasının başında beni hayattan soğutmuş adam...

- alo
    + alo
    - n'aber jodoka? nerelerdesin?
    + iyi abi... şu anda ölüdeniz'den ankara'ya geçiyorum... önümüzdeki hafta istanbul'a uğrayıp bursa'ya geçicem... sonra talinn'de atlamaya gidicem... falan filan... sen nasılsın?
    - ...
    + jodoka?
    - abi bundan sonra ilk sen "nasılsın, napıyosun" diye sor... moralim bozuldu aq... ofisteyim
  • pekte hezarfen ahmet çelebi gibi olmasa da, saniyeler önce galata kulesinden paraşütle atlamış sporcudur.
  • yamaç paraşütü gibi üsküdar`a falan uçmasını beklerken kulenin aşağısına konmuştur:)
  • 30 ağustos zafer bayramı için hazırlanan video'da muhteşem bir performans sergileyerek türkiye'de bir ilki gerçekleştirmiştir.

edit:link
  • durduramıyoruz efendim atlıyor.

tanım; türkiye'nin yetişmiş en iyi base jump sporcusudur. eski askerdir. severiz.
  • uludağ üniversitesi için vinçten yaptığı atlayış sonrası "türkiye'de ilk defa bir vinçten atlayış yapmış olduk" demiş tipleme (şurada). çocuklar da ne bilsin, "türkiye'de ilk" diye paylaşmış.

yaptığı spora, egosunu ve bilgisizliğini bulaştıracak düzeyde sportif havacılık cahili, sıradan bir atlayıcıdır kendileri.

bu atlayış ne ulan o zaman derler adama

"milli takım kaptanıydım" veya rekor projesi olan başka bir arkadaştan haberi olunca anında "yüksek irtifa rekoru bende" diye giriştiği başka bir yalan. kontrol eden, araştıran yok nasılsa, salla anasını satayım. kayıt veya tanık da yok, sözlü beyan.

kozmos kimseyi, kimsenin hatır-gönül yüzünden açık açık yalanlayamadığı ama dost ortamında "öff bee" dediği şu adamın durumuna düşürmesin.

emekli astsubay olması vesilesiyle ne tek geçim kaynağı gökyüzüdür * ne de paraşütçülük için astsubay olmuştur *. çünkü astsubay olup "ben paraşütçü oluyorum" diyemezsiniz, tamamen tesadüf ve şanstır. ki onu yapmak isteyen yine ücretsiz thk kursuna katılır *. bu arada konuşmalarında anlattığı "çocukken battaniyeyi paraşüt gibi iplerle bağlayıp kendimi binadan attım" hikayesi başka bir paraşütçü arkadaştan çalıntıdır.

yine doğuda yapılan bir gösteri atlayışı sonrası yerdeki çocukların "aaa canlıymış lan" diye bahsettiği hikaye eski paraşüt okulu müdürü haluk özil'in hikayesidir.