şükela:  tümü | bugün
  • bir kaç eksiği olan bu ekip (belki de karakter sınırı bilmiyorum.) pahaca yüklü işler aldıkları için göze batan ekiptir. ekipte adı geçmeyen fakat 300 500, 300 500 işler ala ala ekip firmaları kadar çok kazanan firmalar da mevcut bu ülkede. benimm nazarımda haramzadelerdir bunların hepsi. bizden (ç)aldıklarını yüce rabbimin bir tokat ile ne olduğunun farkına dahi varamadan türkiye yargısı ile ellerinden alıp sahibi olanlara dağıtılmasını sağlamasını niyaz ediyorum.

edit: başlık başımıza kalmış. kaçmış diğer arkadaş. korktu herhalde. *

görsel

çokça mesaj gelmiş. evet doğru rönesans, dap, varyap, ağaoğlu, bayburt grup gibi eksik bir sürü firma var başlıkta. entryde de belirttiğim gibi bu ekip birkaç eksiği olan göze batan ekip.
  • milletin anasına küfür gibi geliyor ama kanıtlayamam.
  • (bkz: çete)
  • yakında erişim engelli olacak konu.
  • kazandıkları paraları yemek nasip olmayacak. tabi düzenli her ay garanti ücretler adı altında aldıkları dolarları yurtdışına çıkarmıyorlarsa.

bugün reis konuşmasında değindi bu konuya "özel sektörü rahat bırakın" şeklinde. herkes farkında devran elbet dönecek.
  • mustafa ceceli + ersin düzen + demet akalın + orhan gencebay + mustafa sandal + seda sayan.

edit: alişan + engin altan düzyatan + yavuz bingöl + nihat doğan + acun + hülya koçyiğit + ibrahim tatlıses + rıdvan dilmen + hülya avşar + serdar ortaç + hande yener + mustafa keser + cengiz kurtoğlu + tanju çolak + bülent ersoy + zerrin özer + niran ünsal + coşkun sabah + izzet yıldızhan + ismail yk + berdan mardini + murat boz + hadise + yusuf güney.

edit 1: talepler geldikçe güncelliyorum.

edit 2: lan ne adamlarsınız, ne talep geliyor ama, akıyor maşallah. hepinize teşekkürler. eksik ara form varsa söyleyin, benim başım üstüne. hiç güleceğim yoktu.
  • bunlarin sadece çantacidan ibaret olduğunu bilmeyenler de mevcutmus demekki...
  • oy allahına kurban. işte türkiye'nin geleceği işte yeni türkiye. maşallah.
  • zamanı gelince hesap verecekler listesi. hesabı bizzat bu halkın kendisi soracaktır. bu liste biraz daha uzar.
  • türkiye'deki inşaat, ihale ve rant kartelinin bir bölümünü oluştururlar.

kazandıkları paranın kaynağı kentsel dönüşüm projelerinden ve kendilerine peşkeş çekilen yerlere avm dikerek elde edilmiştir.

bu parayı halktan alırlar sonra da havaalanı, liman, otoyol, hastane, okul, köprü vs aklınıza ne gelirse tüm devlet ihalelerinde bu sermayeyi kullanırlar.

yap işlet siktiret modeliyle dikilen bu yapılara absürt gelir garantileri verilir hem de döviz cinsinden.

elbette bu yapılar halk yararı gözetilmeksizin göz boyamak için yapıldığından ötürü verilen garanti geliri karşılayamaz. ölü yatırımlardır. sonuçta devlet vergileri ile bu garanti gelirler halktan kompanse edilir. böylece tüm bir ülke halkı legal olarak sistematik biçimde sömürülür.

türkiye'de üretilen ve katmadeğer elde edilen her şeyden alınan vergi böylece bu bitmek tükenmek bilmeyen betonarme yapılara gömülür. sonra da bunların paralı itleri sözlükte insanları istihdam ediyor diye aklamaya çalışır bunları.