şükela:  tümü | bugün
 • gazinocu i$te ne beklenebilir ki...
 • önce bir kaç damla yaşşş..diye başlayan şarkısında efkar yapmamak içten bile değil.lakin bazı camialarda!? oehh diyip insanın keyfine edenler fazlasıyla bulunmaktadır.san-na ne kardeşim diyip fütursuzca volume 27 ye çıkarılır.
 • artvin arhavili muzisyen.. kariyerine ilcedeki dugunlerde baslayan sanatcimiz istanbula geldiginde minibus soforlugu yapar.. muzik hayatina gecisten sonra buyuk kitleleri pesinden surukler.. ilk tarabyada mony adli tavernayi devralan kurtoglu daha sonra palet serilerine ba$lami$tir.. hastasiyimdir geberirimdir.. (bkz: bir yudum insan)
 • arka planda çalan müziğin makamına,ritmine hedehödösüne aldırmadan,bütün şarkıları kafasına göre,bir birine çok yakın makamlarda söyleyen şarkıcı.
  yazdığı şarkı sözlerinin gayet samimiyetsiz olduğuna inandığım şarkıcı.
  bi aralar,karizma yapayım,kültürlü erkek gibi görüneyim de manitaların aklını alayım diye,kalın çerçeveli gözlüklerle kaset kapağı için poz veren şahsiyet.
 • (bkz: ck)
 • gitmek istiyorsan sevgilim eğer,git dilediğince yollar senindir
  eğer anıları silmek kolaysa,siliver hepsini yıllar senindir diyen damar şarkıcı.
  son yıllarda epeyce kilo almıştır,özellikle 80'li yılların sonunda çok fazla dinlenirdi.
 • çıkardığı iki farklı unutulmayanlar albümüyle klasik şarkılarını daha güzel aranjelerle bizlere yeniden sunan, ancak 1999'daki hain geceler albümünden sonra bir haller olmuş, bıyığını kesmiş ve epey kilo almış, bu değişikliği albümlerine de yansımış, eskisi kadar gönüllere hitap edememiş; fakat cengiz kurtoğlu'nu cengiz kurtoğlu yapan şarkılarıyla pek çok sevene, gönül insanlarına ulaşmayı başarmış kişi.

  (bkz: unutulan) (bkz: duvardaki resim) (bkz: resmini öptüm) (bkz: musalla taşı) (bkz: liselim) (bkz: hain geceler) (bkz: kaderimsin) (bkz: demek gidiyorsun) (bkz: gelin olmuş gidiyorsun)
 • her kesimden insanın da dinleyebileceği gibi , bazı zırto düşüncelere sahip insanların * kanaatine varmasi sonucu , sadece dinleyici kitlesi*yüzünden dinlemediği bir sanatçıdır kendisi. yaptığı şarkılar gerçektende rakı masasında dinlenebilecek en güzel eserlerdir. üstelik bir barda program yapiyorsaniz , klasik gitarla * çalip söylerseniz 1-2 şarkı , o an a kadar sizi hiç dinlemeyen topluluk bir anda afallar ve size eşlik etmeye başlar.. ha biğde eğer ada da parasiz kalirsaniz , cengiz kurtoğlu çalıp sölerseniz 1-2 şarki motorculara , sizi beleş kartala geçirirler , hatta bira felan da ikram ederler:) (bkz: kendimden biliyorum)
 • iceriginde "sende $eytan tuyu mu var, yoksa bende buyu mu var" yahut "belli ki donulmeyen uzak yerdesin, belki de karanliklar ulkesindesin" lirikleri barindiran $arkilariyla fantezi edebiyatinin geli$imine katki bakimindan uzerine du$eni yapmi$ insandir.
 • ibo'nun falan kendisine hürmette kusur etmediği iddia edilen, biriki kez hariç hiç görmediğim uzaktan akrabam.. ne tarzını ne şarkılarını severim.. ama kendisinin kocaman bi resminin olduğu "gözlerin" albümü sonrası yolladığı tişörtü hala saklarım.. hatta arada bir giyerim.. hatta hatta bi kez golgede bu tişörtle çalarken arada birileri gelip "ya biz müziğin her türüne saygı duyuyoruz sen hakaret amaçlı mı giyiyosun" tepkilerine "yok ya adam akrabam olur bunu da kendi yollamış" deyince baya dumur oldulardı.. kendi alanında efsane olmuş bi insan dielim özetle..