şükela:  tümü | bugün
 • "daha yoklugunun ilk aksaminda" "nikah sahidim ol" ve "liselim" cok güzel parcalardir bir dinleyin sonra gelin goruselim.
 • gelmeyin ustume sakin gelmeyinn dostu arkadasi kirarim bugun
  gozumde anilar canlandi yineee kadehi siseyi kirarim bugun..
 • önce bir kaç damla yaşşş..diye başlayan şarkısında efkar yapmamak içten bile değil.lakin bazı camialarda!? oehh diyip insanın keyfine edenler fazlasıyla bulunmaktadır.san-na ne kardeşim diyip fütursuzca volume 27 ye çıkarılır.
 • artvin arhavili muzisyen.. kariyerine ilcedeki dugunlerde baslayan sanatcimiz istanbula geldiginde minibus soforlugu yapar.. muzik hayatina gecisten sonra buyuk kitleleri pesinden surukler.. ilk tarabyada mony adli tavernayi devralan kurtoglu daha sonra palet serilerine ba$lami$tir.. hastasiyimdir geberirimdir.. (bkz: bir yudum insan)
 • arka planda çalan müziğin makamına,ritmine hedehödösüne aldırmadan,bütün şarkıları kafasına göre,bir birine çok yakın makamlarda söyleyen şarkıcı.
  yazdığı şarkı sözlerinin gayet samimiyetsiz olduğuna inandığım şarkıcı.
  bi aralar,karizma yapayım,kültürlü erkek gibi görüneyim de manitaların aklını alayım diye,kalın çerçeveli gözlüklerle kaset kapağı için poz veren şahsiyet.
 • (bkz: ck)
 • gecenlerde seksenli yıllardan ed wood'unkilerini aratmayan bir filmi oynadi... sanırım handycam ile cekilmis. bu filmin tekrar gösterilme olasılığı halley kuyruklu yıldızının dünyaya çarpma ihtimaliyle aynı olduğundan bazı sahneleri anlatmakta sakınca görmüyorum. konu kısaca soyle...

  cengiz, çiftlikte yaşayan 3 çocuklu zengin bir ailenin en hor görülen ferdidir. sürekli kardeşlerinin oyununa gelen saf bir çocuktur. babası ahırdaki atların bokunu temizlettirir, tarla sürdürür biçtirir vs. birgün bu eziyete daha fazla dayanamaz ve çalışmak için şehre gitmeye karar verir... babası buna çok sinirlenir ve cengiz'i evlatlıktan reddeder.

  cengiz istanbul'a gelir ve bir taşımacılık şirketine şoför olarak başvurur. cengiz de dahil 5 tane şoför adayı bir odaya alınır. bu planda 4 kişiyi yanyana dizilmiş önden görüyoruz, cengiz olduğunu tahmin ettiğimiz beşinci kişinin sadece omuzu ve koyun postu saçlarından bir bukle gözüküyor. 4 kişi sırayla isimlerini ve tecrübelerini patrona söylüyor. sıra cengiz'e geldiğinde filmde o ana kadar duyulmamış kalın bir ses "cemşit serdengeçer" derken filmin lost highway'in atası olduğunu farkediyoruz. belki cengiz görüşmeye cemşit isminde birini yollamıştır orası muallakta. gelgelelim patron cemşit'i çok güvenilir buluyor ve tır şoförü olarak işe alıyor. filmin bu kısmından sonra cengiz sadece arkasından gözüküyor ya da filmin başından beri değiştirmediği siyah deri montu ve tayt kıvamındaki kot pantalonundan bu kişiyi cengiz olarak farzetmemizi planlamış yönetmen.

  bu arada cengiz bir kızla çıkmaya başlıyor. bir sahnede cengizle kız arkadaşı yağmurda uzun bir yürüyüşteler... cengiz'in yine suratı gözükmüyor... yürüyüş sahnesinin başında kız oldukça bakımsız, makyajsız, saçları kırçıl kırçıl. kız önemli birşey söylemek için duruyor bu esnada filmde ilk defa kullanılan zoom efekti ile kızın kısa saçlı bir afete dönüştüğünü farkediyoruz. yürüme sekansının sonundaki elveda sahnesinde kızın saçlarının yine uzadığını görüyoruz ve yelekle değişen vaşak kürkünden film içinde de film dışında da cengiz babanın kıza bayağı bi yatırım yaptığını anlıyoruz. bu arada çiftlikte işler bayağı bir karışıyor... avrupa gezisine çıkan babanın yokluğundan istifade ederek cengiz'in biri kumarbaz diğeri motor kardeşi çiftliği satıyor ve ortadan yokoluyorlar. baba çiftliğe geri döndüğünde olanları görünce sıyırıyor ve evlatlıktan reddettiği cengiz'i bulmak için istanbul'a geliyor.

  cengiz istanbul'da tırla gezerken babasına çarpıyor ve babasını tırla hastaneye götürüyor. bu sahnede cengiz'i uzun süredir ilk defa suratını görüyoruz ve 1 saattir cengiz diye bi figüranın kıçını seyrettiğimizden yabancılık hissi veriyor biraz... hastanede cengiz'in ismi bu sefer "cemal serengönül" olarak anons ediliyor. yönetmen sanırım işgüzar ssk personeline bir gönderme yapmış bu sahnede. filmin sonunda cengiz'in pavyon çalışmalarından yorgun düştüğünden filmin gündüz çekimlerine gelememiş ve yerine bi figüran oynatmış olduğu kanısına vardım. filmde gözüktüğü nadir esnalarda suratı şiş şiş gözleri de kan çanağı gibiydi. sonuç itibariyle dörtdörtlük kaçırılmaması gereken bir film mi? belki....
 • gitmek istiyorsan sevgilim eğer,git dilediğince yollar senindir
  eğer anıları silmek kolaysa,siliver hepsini yıllar senindir diyen damar şarkıcı.
  son yıllarda epeyce kilo almıştır,özellikle 80'li yılların sonunda çok fazla dinlenirdi.
 • çıkardığı iki farklı unutulmayanlar albümüyle klasik şarkılarını daha güzel aranjelerle bizlere yeniden sunan, ancak 1999'daki hain geceler albümünden sonra eski tarzını ve yorumunu aratmış; fakat cengiz kurtoğlu'nu cengiz kurtoğlu yapan şarkılarıyla pek çok sevene, gönül insanlarına ulaşmayı başarmış kişi.

  (bkz: unutulan) (bkz: duvardaki resim) (bkz: resmini öptüm) (bkz: musalla taşı) (bkz: liselim) (bkz: hain geceler) (bkz: kaderimsin) (bkz: demek gidiyorsun) (bkz: gelin olmuş gidiyorsun)

  edit: 2020'den geliyorum. şükür spotify'a eklendi bu albüm bu yıl...
 • her kesimden insanın da dinleyebileceği gibi , bazı zırto düşüncelere sahip insanların * kanaatine varmasi sonucu , sadece dinleyici kitlesi*yüzünden dinlemediği bir sanatçıdır kendisi. yaptığı şarkılar gerçektende rakı masasında dinlenebilecek en güzel eserlerdir. üstelik bir barda program yapiyorsaniz , klasik gitarla * çalip söylerseniz 1-2 şarkı , o an a kadar sizi hiç dinlemeyen topluluk bir anda afallar ve size eşlik etmeye başlar.. ha biğde eğer ada da parasiz kalirsaniz , cengiz kurtoğlu çalıp sölerseniz 1-2 şarki motorculara , sizi beleş kartala geçirirler , hatta bira felan da ikram ederler:) (bkz: kendimden biliyorum)
hesabın var mı? giriş yap