şükela:  tümü | bugün
  • deri çanta, cüzdan, kemer üreten firma. el yapımı cüzdanları çok güzeldir.

http://www.cengizpakel.com.tr/index.php
  • cüzdanları pek bir şahane, pek bir kullanışlı. tavsiye ederim.
  • kullanisli cuzdan ureten firma. bi tane kartlik/cuzdan aldim mavi kirmizi* pek hosuma gitti.
  • erkekler için eşşek kadar büyük cüzdan üreten firma.*

paralar küçüldü, eskidendi büyük cüzdanlar.

gerçi artık cüzdan taşıyan pek kalmadı, genelde kartlık kullanıyor insanlar ama dediğim gibi, fiyatlarıyla ilgi çekici olmasına rağmen cüzdan boyutunun büyüklüğüyle tercih etmeme sebebidir.
  • cüzdanları ve kartlıkları çok kaliteli firma. kullandıkları deri, el işçiliği birinci sınıf. online satışları da var. fiyatları da makul. babalar günü yaklaşırken sitesine bir göz atmanızda fayda var.
  • son derece kaliteli ürünlere sahip firma. bir deri cüzdanı var bende, yaklaşık iki senedir her gün kullanıyorum, en ufak bir yıpranmaya uğramadı. sırf marka diye deri bile olmayan cüzdanlara dünya para dökmek çok saçma geliyor şu saatten sonra bana. çok güzel kadın çanta modelleri de bulunmakta aynı zamanda, tam olarak gollum histerisiyle "bir tane, bir tane daha" derken ocağıma incir ağacı dikecek sanırım.
  • şu boktan piyasada altın gibi parlayan bir türk deri firması. cüzdanları son derece işlevsel ve dayanıklıdır. 5 senedir 90+ ağırlığımla eskitemiyorum.
  • 5 seneyi aşkın süre ile eskittiğim başka bir marka cüzdanımı iyi ki kullanmakta daha fazla diretmeyip yeni cüzdanlara yelken açmış, bu markaya denk gelmişim.
    kardeşim de bu markadan almıştı geçen sene. mâkul fiyatlara sayılabilecek oldukça
    uzun ömürlü, hoş görünümlü, renk çeşidi ve model yelpazesi geniş ve fevkalade işlevsel bir türk markası.
    cidden dünya markası olma potansiyeli olan ve katma değerli ürün olarak piyasadahaldır güldür koşması gereken bir marka.
  • şahsımın aklına cüzdan denince gelen tek marka. bugünlerde yeni küçük tc kimliğe geçmemle birlikte daha ufak bir cüzdan arayışına girmişken yine aklıma geldi.

9 yıl önce 2010'da lise son sınıftayken artık düzgün bir cüzdan alma vaktim gelmiş, kendimce, tc kimliğin ve akbilin sığacağı ve aynı zamanda bozuk para koyabileceğim bir cüzdan arayışına girmiştim. aile ile ilk çıkılan alışverişte alınan 70 liralık levi's cüzdan 3 hafta sonra dikişlerden koyvermiş ve mağazanın geri kabul etmeyişinden dolayı beni sinirlere sürüklemişti. okul çıkışında sık uğradığımız maltepe'de şu an adını bile hatırlamadığım bir pasajda cüzdan satan bir dükkandaki yaşlı bir amcadan 50 liraya cengiz pakel cüzdan almıştım, bu cüzdan çok iyidir demişti amca hatırlarım. nostaljiyi bir kenara bırakırsak bu cüzdan geçen yıllar içinde beni on binlerce kilometre, sayısız ülke ve şehir, öğrencilik ve sonrasında iş hayatım süresinde çok güzel idare etti.
    aldığım model sanırım erkek cüzdanlarının en kapsamlı versiyonuydu. 3 katlamalı yapı, 2 kağıt para haznesi, 8li kart yeri (zorlaya zorlaya her birine 2 hatta 3 tane koymaya başladım hala yırtma yapmadı) büyük kimlik koyma yeri, bozuk para cebi, ıvır zıvır kağıtları koymak için kimlik cebinin altında 3 katmanlı cepler. kağıt para haznesindeki ufak şeffaf cep sim kart için mi değil mi bilmiyorum ama yurt dışında öğrencilik yaptığım sırada türkiye simimi kaybetmediysem bunun sayesindedir. kıç cebinde kullandığım bu cüzdana sağdan soldan topladığım hatıra otobüs, konser biletlerini, restoran kartlarını vs. patlayasıya koyuyorum ve bir de üstüne oturuyorum her gün. buna rağmen bir kaç mikro yırtılma dışında bir şey olmadı. dere tepe düz gittim ıslandı taşlara sürtündü yine minimum darbeyle atlattı ve güzel eskidi. ben olsam bunu adventure cüzdan diye pazarlardım yemin ederim.

cüzdan sanırım doğası gereği çok değişmeyen ve sık alınmayan bir ürün ama bu markanın türkiye'de rakipsiz olmasının, dünya çapında da fiyat/performans kralı olmamasının malzeme, işçilik ve fonksiyon bakımından hiç bir sebebi yok. her türlü günlük kullanım ürününde yabancı ürünlere salya akıtan ben bile klasik bir cüzdanda bunun daha üst versiyonunu ne ister ne düşünürüm.
  • satış sonrası desteği sıfır olan, sattığı ürünlerin arkasında durmayan, aleni bir şekilde yalan söyleyen müşteri hizmetlerine sahip firmamsı.

kasım 2019 başlarında aldığım çantanın askısında simsiyah yapışkan bir leke vardı. bu durumu ekran görüntüleriyle birlikte uygun bir dille bilgi@cengizpakel.com adresine ilettim. üç gün sonra kusura bakmayın yoğunuz adresi iletin gönderelim dediler anında döndüm. 1 ay geçti gelen giden olmadı. tekrar yazdım, tekrar kusura bakmayın depodaki arkadaş ihmal etmiş gönderimini bugün sağlıyoruz dediler. 1 hafta geçti yine gelen giden yok. iki aydır -kusurlu sattığı halde- 3 kuruşluk askıyı göndermeyip üstüne yalanlar söyleyen, müşteri memnuniyeti konusunda sınıfta kalmış benim için ise başlı başına pişmanlık sebebi olmuştur.

alırken iki kere düşünün. bir daha cengiz pakel mi ? asla.
6 entry daha

hesabın var mı? giriş yap