şükela:  tümü | bugün
 • beşinci boyut dizisinde salih rolünü canlandıran oyuncu.

  kimi zaman bir asker, kimi zaman bir öğretmen, kimi
  zaman bir itfaiyeci ve kimi zaman da bir avukatolarak karşımıza çıkmaktadır.
 • trt4 te gördüm kendisini. yıllar önceki çekim, belki ben hayatta yoktum çekildiğinde. dedim ki bu adamı tanıyorum ben.
  beşinci boyut da hayatıma sızmış, simaları tanıdık hale getirmiş. bilinçaltıma yerleşmiş bir ayrıntı işte. bu yerleşime şaşırdım.

  bir de, o görüntülerde şu anki haliyle aynı kendisi. yaşlanmayan bi bünyeymiş, ya da elli yaşında ama çaktırmıyor.
  helal olsun diyoruz. helal ediyoruz bilinçaltımızı*
 • eskiden anadolu universitesi sahne sanatlari tiyatro bolumunde ogretim uyesiydi kendisi. bir donem tiyatro anadolu'da oyunculuk yapti. sonra istanbul'a tasindi.
 • nedense taegukgi hwinalrimyeo'daki koreli oyuncu jang dong-gun'a çok benzettiğim, gülüşü sempatik tiyatrocu.

  http://www.ph.utexas.edu/…chives/movie/taegukgi.jpg (soldaki)
 • hakkında üç beş kelam edeyim dedim, hangi birisini yazacağımı bilemedim. tiyatroya ve sanata verdiği bu kadar emek ve zamandan sonra, salt samanyolu kanalının, beşinci boyut dizisinin salih kişisi olarak tanınması çok acı.

  http://tr.wikipedia.org/wiki/cengiz_toraman
 • suratından bol mimik taşan oyuncu kişi.
  lütfen beşinci boyut isimli stv yapımındaki müthiş(!) performansını ısrarla takip ediniz. hipnoz edici bir etkiye sahip. dizinin formatı gereği her bölüm bambaşka bir karakterde karşımıza çıkan oyuncu; polis, makinisit, çoban, şöfor, öğretmen gibi aklınıza hangi zanaat erbaplığı gelirse rolün altından başarıyla kalkarken, 7 farklı mimiğini cömertçe sergilemekte. özellikle dudak çevresi kaslarını kullanmakta tam bir usta. dizide canlandırdığı uhrevi karaktere karşın yüzünden eksik etmediği müstehzi gülüş ile yakaldığı kontrast izleyici üzerinde sarsıcı bir etki yaratıyor. istiyorum artık biri de dile gelsin desin ki : alay mı ediyon, kafaya mı alıyon bizi haci . çözemedik gitti seni hacı. hınzır mısın nesin arkadaş.

  http://1.bp.blogspot.com/…favrleug/s240/uncufy9.jpg

  kendisi hakkında doyurucu bilgi birikimi ve türlü fotoğraflara ulaşmamda bana yardımcı olan samanyolufanlar.com sitesi ve üyelerine teşekkürü borç bilirim. forumlarda cengiz toraman resimleri diye başlık açmışlar ve 8 sayfalık bir külliyat oluşturmuşlar. cengiz de pek fotojenik canım.

  http://www.samanyolufanlari.com/… toraman resimleri

  peşin edit : işbu entry yi yazmamdaki amaç kesinlikle cengiz toraman'ı alaya almak değil, bilakis bu eşsiz oyunculuğun herkesçe görülmesi, takdir edilmesi,samanyolufanları platformu dışında tartışabilmem, fikir teatrisinde bulunabilmemdir. zaten sayın toraman boy ölçüşemeyeceğim yetenekte sarkastik bir insandır ki kendisini asla karşıma alıp, yüzünde gülücükle belirerek beni alemin tavşanı etmesini istemem.
 • 1 mayıs günü sine-sen korteji ile meydana beraber gittiğimiz zat. harbiye civarında sigara içerken aramızda geçen diyalog aynen şöyle:

  + abi, sigara içiyorsunuz, biz şakirtlere kötü örnek oluyorsunuz!
  - hahahahahahahahahahahahah ne şakirti lan hahahaha olum ne şakirti hahahahah.
 • sima ile alay olmaz derler ama bu adam gerçekten çemçük.
 • sahnede herkes ağlarken, yüzünde zırt pırt değişen (gülümseme-üzülme-gülümseme-üzülme-gülümseme böyle gider bu...) modundan dolayı yüz kaslarını iyi kontrol edemediğini tahmin ettiğim oyuncu.
 • erzurum devlet tiyatrosu'nda bu yıl oldukça iyi bir performans sergiliyor. seyirci ile arasında bir uyum da oluşmuş gibi.