şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gyte işletmenin pazarlama hocası. sulu bir muhabbeti yoktur ama dersleri zevklidir. zeki bir insan. bir şeyler öğrenmek için peşinden koşulması gereken hocalardan. dersleri genelde doludur. özel üniversitelerde de ders veriyor diye biliyorum.
 • bizim universitede yokmu$ bundan boyle rezillik olmaz hemen dekani ariyorum.
 • izmir devlet tiyatrosu mudurlugunden emekli olan sanatkardir. zamaninda izmir'de guzel konusma ve diksiyon dersleri vermis idi.
 • boun executive mba öğrencilerinin "favori top 3"ünden tribünlere sakin ve huzurlu bir ifadeyle el sallayan kişidir. dersteki öğretme/paylaşma heyecanı içi dolu cümlelerine sımsıkı sarılır ve dört gözle dersini bekleyen, kendisinden bir şeyler öğrenme isteği dolu bünyelerle kucaklaşır. öyle ki, bir bakarsınız sinerji su olmuş ortama akıyor. ders dışında da sohbet etmenin zevk verdiği hocalardandır. kendisinden yaşça büyük meslektaşlarınca, "yükselen yıldız", öğrencilerince "master programının yıldızı" ilan edilmiştir.

  take home finalin okunması ardından gelen edit: son satırda "last yet most important, do not forget to have fun when responding these questions" demiştir, bilmem apoletinde parlayan yıldızın sebebini anlatabiliyor muyum?
 • yatili okumus olmanin tüm avantajlarini rehber edinme yetenegini göstermis, "yükselen yildiz" gibi düzenin yapistirma etiketlerine ihtiyaci olmayan, denize sevdali düzgün bir adamdir kendisi... hocaligini bilmem ama dostu olursaniz pesinizden ucurumdan atlayacak denli saglam bir arkadasiniz olur...
 • denizli ilinin çameli ilçesi belediye başkanı.
  eczacıdır.
  somurtmayı bilmez. her daim güleryüzlü görünen insanlardandır.
 • boğaziçi üniversitesi'nin makul ve dinlemesini bilen, bilimsel düşünmeyi seven bir akademisyendir. gerçi ben üniversite ortamında değil iş ortamında tanıştım..bizim zamanımızda ülke fakirdi, çok fazla yoktu bunlardan, şimdiki nesil çok şanslı

  (bkz: arkadaşa kıyak entry girmek)
 • cbü'nün zebanibaşı profesörüdür. üretim yönetimi ve matematik derslerine girer. her ders saati başına ayrı yoklama alır birine geç kalırsanız komple yok yazılırsınız. yoklamada sahtecilik yaparsanız direkt dersten kalırsınız ki kendisi her ders 150 kişilik sınıfı tek tek saymaktadır. kendisiyle yaşadığım en dumur olay şöyle tezahür etmiştir:
  2006 senesinde skyroamer 1. sınıftayken o sene gerçekleşen blind guardian konseri için istanbul'a gitmiştir. tabi ki çeşitli sebeblerden ötürü (eğlence,gezme, arkadaşlar, kızlar vs.) ziyaret uzatılmıştır ve arkadaşlarla gelinmeyen ve yoklama sınırına gelmiş derslere imza atmaları konusunda anlaşılmıştır. geriye kalan tek engel ise cengiz yılmaz'ın "matematik 2" adlı dersidir. söz konusu arkadaşlar gamsız c.y'a reddedilmiyecek ve acınmaması imkansız sertlikte bir yalan mazeretle söz konusu prof'un yanına gitmiştir. yalan şudur: skyroamerın amcası ölmüştür ve bu sebeple istanbul'da kalmak zorunda kalmıştır ve bu sebeble cengizden bir kıyak istenecektir. nitekim arklar c.y'ın yanına gidip söz konusu yalanı söylerler. aldıkları ve daha doğrusu dolaylı olarak bendenizin aldığı cevap evlere şenlik dumur ötesidir: " benim yapabileceğim birşey yok, adliyeden ölüm kağıdı getirsin. ayrıca arkadaşın başı sağolsun"

  alınan bu cevap sayesinde skyroamer önce bir süreliğine dumur denizlerinde anaforlara kapılmış daha sonra küfür deryalarından helikopterlerle su toplayıp cengizin arkasından boca etmiştir. ve o yok yazıldığı ders sebebiyle skyroamer köpek gibi çalıştığı sınavdan, sınav günü öğrenci işlerine yazılan listeden görmek suretiyle kaldığını öğrenmiş bir ikinci tsunami daha yaşamıştır. skyroamera ise o dersi geçebilmek ancak 2 sene sonraya nasip olacaktır. burda asıl sorgulanması gereken ise allah korusun böyle bir şey geçekten başa gelmiş olsa yaşanabilecek olayların vehametidir. düşünmesi gerçekten akıl sınırlarını zorlayabilirdi.

  (bkz: yorumsuz)
 • şimdi bi kaç cengiz yılmaz var ama ben boğaziçinde okuyandan bahsedeceğim. ey cengiz yılmazdan ders alacak boun öğrencisi burayı iyi oku. kendisi benim gözümde şu batman'in two-face'i gibidir. bir yanda lise modunda derse geç kalana fırçalar, sert tavırlar bir yanda ise derse az kişi gelse de espiriler falan. önce korkutup sonra rahat bırakanlardan. sınavda pek zaman vermez ama çok da zor sormaz.
 • cengiz hoca boun-isletmenin en kafa ve sevimli hocalarindandir. cok iyi niyetli, yardimsever ve guleryuzlu; meslegini de oldukca cok seveninden...