• 22 ile 28. haftalarda/arasında doğarsa yaşayabilir canlı.
  • bugün ilk kez gördüğüm minik bebeğim.
  • cenin kelimesi köken olarak cin'den geliyor. cin'in kelime anlamı örtme, gizli kalma yani görünmeyen varlığa işaret ediyor. cenin de aynı şekilde rahimde saklanan korunan gizli kalmış varlık anlamına geliyor.
  • rahimde oluşumunu tamamına erdirememiş, zamanını dolduramamış çocuk; solukcan.
  • zirve boyunca* 3 kez nickini sordum, üçünde de unuttum. sonunda, metanetle "ben sana yarın mesaj atarım sözlükten, boşver" dedi, rahatlattı. ötesi iyiliktir, güzelliktir; memleketimin her bir gencinde görmekten haz aldığım elma yanak ve manalı bakabilen göz kombinasyonudur efendim.
  • bir kürtaj sonrası kavanoz içinde gördüğüm bembeyaz olan minicik insan. elleri birleşik gözleri kapalı acaip minik. bu şeyin büyüyüp gelişip canlı olduğuna inanamadığınız şey.
  • türk miras hukukuna göre, sağ ve tam doğmak şartıyla, mirasçılığı kabul edilen organizma.
  • çin de, maymun kafasıyla beraber en pahalı yiyecekler listesinin ba$ında yer alıyormu$. restoranların vitrininde kavanoz içinde sunuluyormu$. b.k yiyin dicem ama cenin yiyen onu daha büyük i$tahla yiyodur zaten.
  • arapça'dan dilimize geçmiş bir kelimedir. cennet kelimesi ile aynı kökten gelir. etrafı çevrilerek korunan manasına gelir.
  • cerrahpaşa tıp fakültesi kadın doğum amfisinin girişindeki camlı dolaplarda yanyana kavanozlar içinde 15-20 tane görülebilecek, uzun süre de görsel hafızada yer edecek insancıklar. gözleri de oluşmuşsa oyle size bakar bunlar..
hesabın var mı? giriş yap