şükela:  tümü | bugün
 • genç fenerbahçeli stoper. ersun yanaldan imza beklerken ondan geldi. comolli çalışıyor, suratındaki gülümseme çok şey anlatıyor. anlı şanlı lig 17.siyiz bugüne bugün.

  link

  ne diyelim bari senin yolun açık olsun. bir de için rahat olsun. hatalara ve başarısızlığa tahammül sınırımız çok fazla. bundan kötü olamaz kafasına geçtik artık.
 • fenerbahçe'nin profesyonel sözleşme imzaladığı, bunu da diğer gençlerde olduğu gibi comolli ile beraber foto çektirip basına fotosunu servis ettiği genç futbolcu. sezon başı 5-6 tanesi ile daha aynı kareleri görmüştük ama giresun maçında 5-10 dakika oynayan mahsun hariç hiçbirini bu rezil takımda izleyemedik.

  bu gençlerle sözleşme haberleri öyle bir servis ediliyor ki, sanırsın fenerbahçe tarihinde ilk kez alt yapıdan çocuklar profesyonel yapılıyor. alakası yok tabi. her sene sessiz sedasız yaşı gelen birkaç genç profesyonel yapılır ve yapıldığı ile kalır.mesele onları oynatabilmekte. normal bir ülkede roman neastader ( bu adamın soyadını 3 yıldır yazmayı öğrenemedim) gibi bir stoperin varsa ve takım bu rezil durumdaysa yiğithan güveli veya sezon başı profesyonel yapılan ve altınordu hazırlık maçında oynayan genç çocuk ( burak sanırım adı) oynar. ama bizde gündeme bile gelmiyor. keza forvetlerin gol atamıyorsa u21'in forveti şans bulur. eksiğin gediğin bu kadar çokken kulübeden sahaya ismail köybaşı yaratıcı tek oyuncu olarak girmez. alt yapında illa 1-2 yaratıcı genç vardır. ama nerdeee, burası türkiye, burası fenerbahçe. bu çocuk da %99,99 a takımda 1 maç bile oynamadan unutulur gider.
 • 2001 doğumlu stoper, adını comolli ile imzaladığı profesyonel sözleşme sayesinde duymuş olduk.

  duyuru kısmı şov olmakla birlikte, kendisiyle profesyonel sözleşme yapılmasının asıl nedeni fenerbahçe'nin bir sürü yeni oyuncuya ihtiyacının olduğu bir durumda hiç parasının olmamasıdır. şu anda dışarıdan alınabilecek oyuncu havuzu küçük transfer bütçesi bulunmadığından.

  gençlerle sadece sözleşme yapılmamalı, oynatılmalılar evet ama takım sezon başından beri 12. likten yukarıya çıkamadığı için de 17-21 yaş arası oyunculara güvenilmiyor, bu yüzden oynatılmamaları da normal. nerede gördük ki türkiye'de istiyoruz lig dibindeki takımın gençlerle oynamasını, yine de keşke olsa tabi.
 • portekizlilerin yakın takibinden olan futbolcu. ikinci merih demiral adayı. keşke kalan maçlarda çubuklu formayı giyse.
 • şu anki fenerbahçe’de 10 numara pozisyonunda oynasın sırıtmaz. o derece yetenekli ve oyun zekası oldukça yüksek bir futbolcu ve asıl mevkisi stoper.

  acı olan ise biz bu çocuğun adını bile ilk kez portekiz kulüpleri ilgilendiğinde duyuyoruz.