• ece erken isminin harflerinden cenk eren yazilabiliyor.
    hmm, tesaduf? ilahi guc? kusursuz sistem?
  • sevilay yılman'ı günahım kadar sevmem ve thy'nin tanzanya gezisinde ortaya atılan dedikodular nedeniyle mi yuvası yıkılmıştır bilmem de bu taşı atacak adamın günahı olmayacak önce.. özel yaşam konusuna girilse enkaz altından kalkamayacak kişiler it lobisini arkalarına alıp millete tehditler savuruyorlar. bunların ruhsal bozukluklarını ve azgınlıklarını görenler de çekinip pusuyor. …'ya haddini bildirmezsen gelir sana ahlak dersi verir denir ya tam o hesap..

edit: sokak hayvanlarını savunmak, eşkıyalığı mazur görmek olmamalıdır. sokaklarda insanlar ilk çağlardaki gibi değnekle dolaşmak zorunda kalır, minicik çocuklar o hayvanların çivi gibi dişleri arasında parçalanır iken siz insanların hassasiyetleriyle dalga geçer gibi mazeret üretme çabasına girerseniz kusura bakmayın ben sizin niyetinizden de ruhsal sağlığınızdan da şüphe duyarım. (….) kısmına da açıklık getirmiş olayım.
  • kadın gazetecilerin onunla aynı göruşü paylaşmıyor diye cinsel görüntülerini paylaşmakla tehdit eden uyuşturucu bağımlısı. hele bir dene de bu çağda seni nasıl linç ediyorlar gör.
  • o kadar insana küfür etti, twitter'ın altını üstüne getirdi, ama bir "dalyarak" diyen ozan güven kadar dikkat çekemedi. bu kadar bitik bir adamdır işte.
  • elalemin özel hayatından sana ne, densiz! sen kendi özel hayatına bak bi! sabancı’nın kızını şarkıcı ablanla kasnaklamaya çalışırken geceleri nerede kimlerle uyuyordun? sana bunu soran oldu mu? sorabilir mi? ite köpeğe taparsan tap alem ne halt eserse etsin, sana ne! sevilay doğru düzgün biri mi tartışılır ama bu kadar kepaze laf edilmez ! mide bulandırıyorsun!
    debe editi: ülkemizi etkileyen deprem felaketinde hayatını kaybedenlere rahmet, kalanlara acil şifa diliyorum.
    #dayanışmayaşatır
  • ah cango balım,

sevilay'ı günahım kadar sevmem ama, 'kim kimle nerde ne yapmış' oynayacaksak, o işten sen daha zararlı çıkarsın söyleyeyim. kimse çıkıp açık açık dile getirmiyor diye, herkes kendini nimetten sayar oldu. suskunluğumuz asaletimizdendir diyelim de kimsenin kalbi kırılmasın canısı.

her zaman senin,
    pro.

danım: çok şey bilen ünlü. neyle ünlü derseniz, şarkıları ve performansıyla elbette.
  • başıboş köpek sorunu hakkında;

"bu mesele beş senede anca çözülür, evet bu sırada kayıplar(insan, çocuk, bebek vb..) da vereceğiz, ama bu böyle olmalıdır" minvalinde açıklamada bulunan bir ruh hastasıdır kendisi.
  • gerçek ismi "yüksel venedik" olan şarkıcı... gerçekten.
  • bilmedigi konular hakkinda atip tuttugu gayet belli olmu$tur cenk eren'in.

diyor ki, "boyle kufur ve hakaret dolu bir yeri nasil kabul edebiliyorsun?"
    bu siteye giren, bu siteyi takip etmi$ligi bulunan birisi olsaydiniz eger, site icinde sizin bu rahatsizlik unsuru olarak belirttiginiz unsurlari siki bir $ekilde kontrol altinda tutan ve bu kontrol nedeniyle kendi uyelerinden dahi yogun tepki ceken bir mekanizma bulundugunu bilirdiniz cenk bey. burada hakaret, kufur veya sizin $ahsi varliginizi a$agilamaya yonelik herhangi bir metin, hatta daha duzgun ifade etmek gerekirse "yasalarin yanli$ oldugunu belirttigi" herhangi bir tanim veya ornek bulamazsiniz. ha eger olur da boyle bir icerik bulursaniz (ki mesela ben $imdi burada size ana avrat demeden sovsem, bir sureligine fark edilmeyebilir. bunun nedenlerinden birisi gecenin gec saati olmasindan dolayi bunu fark edecek moderator bulunmamasi ise, bir digeri kimsenin bu ba$likla ilgilenmemesi gercegi olurdu, yani icinize oturacak bir gercek olurdu) sozluk yonetiminin ki$isel haklari korumaya yonelik hizmetlerinden birini, yani $ikayet tesisini kullanir ve $ikayetci olursunuz. gercekten yazilanlar ki$ilik haklarinizi ihlal edici nitelikteyse, silinir, yazan ki$i de uygun cezayi alir, ha eger ki siz bunu sadece ba$inizi kuma gommek icin yapmi$saniz, ifadenin ozgurlugu ilkesine yaslanarak soz konusu metin yayinlanmaya devam edecektir. o zaman hakkinizi mahkeme vasitasiyla aramakta ozgursunuz. gercekten bak.

"ek$i sozluk veya diger sozluklerin izleyiciyi olcmek icin kistas olduguna inanmiyorum".
    af buyrun ama buyuk bir yanli$ yapmaktasiniz. zira; tuttugunuz nabzi nereden yakaladiginizi bilmeniz onemlidir. tuttugunuz nabzin nereden tutuldugunun onemsiz olduguna inaniyorsaniz zaten size diyecegim yok. bir sahne sanati icra ediyorsaniz, toplumun katman katman ifadelere sahip oldugunu bilmeniz gerekir. siz sahnede icraatinizi bitirdikten sonra ayakta sizi alki$layanlar, kari$ik bir topluluktur. o anda verdikleri tepki, sadece suruye uyma tepkisidir cok uc noktada bir durum soz konusu olmadikca (yani sahneye domates atmayi gerektirecek bir performans olmasi ya da inanilmaz bir yetenek gostermeniz gibi). sizin almaya ali$tiginiz tepki, sahneden kulise gectiginizde makyozunuzden, yonetmeninizden, set ekibinizden veya yakin dostlarinizdan aldiginiz tepkidir. onlar, cok afedersiniz ama sahneye pisleseniz dahi bunu muhte$em bulmaya ali$kin olabilirler. eger siz seyirci nabzi tutmayi bu bahsettigimiz ki$iler uzerinden yapiyorsaniz, ek$i sozlugu ya da diger sozlukleri kistas kabul etmezsiniz, inanirim. eger ki sanatinizi icra ettikten sonra kulise gelip sizi tebrik eden seyircileri kistas alarak nabiz tutuyorsaniz, yine yaniliyorsunuzdur bence; zira hickimsenin begenmedigi bir eser sonrasinda kulise gidip de "begenmedim" dedigini duymadim. objektif olmayan bir "tebrikler silsilesi" uzerinden seyirci nabzi tutuyorsaniz yine yanli$ yoldasiniz cenk bey. sizin nabzini tutmaniz gerekern seyirci kimdir bakin soyleyeyim: sizin icraatinizdan sonraki gun i$yerinde arkada$lari ile konu$urken "ulan gittik ama bir halta benzemiyordu" diyen, arkada$lari ile otobus duraginda beklerken "ya dun izledim, $ahaneydi" diyen, veya aradan be$ gun gectikten sonra gazetede adinizi gordugunde "sahnede cok $ebek gibi gorundu gozume ama performansi iyiydi, bak gazetede iyi cikmi$ yine, demek ki makyaji falan kotuydu o gece" diyen kimsedir. bu baglamda; reyting uzerinden, 4500 farkli cihazi 65milyonluk bir nufusun gostergesi kabul eden $irketlerin plazalara faks gectigi istatistikler uzerinden, kimden aldigi belli olmayan paralarla keyfinin pe$inde ko$an gazetecilerin birle$ik arap emirliklerinde ickilerini yudumlarken (burada esinlenme yaptim, optum kukii$) yazdigi ko$e yazilari uzerinden varliginizi, sanatsal acidan ba$arinizi olcuyorsaniz, hatalisiniz. bir de $u var; hani diyorsunuz ya "kufur var", kufur varsa ve gormu$seniz, $ikayet edin, ancak unutmayin $unu; sadece kufru edene degil, ettirene de bakmak lazim. birileri kalkip da sizin hakkinizda kufurlu, hakaret icerikli konu$uyorsa, tabi ki ki$isel haklarinizi korumak adina $ikayetci olur, hukuki yollardan hakkinizi ararsiniz, ancak biraz du$unmeniz lazim "bu insanlar neden bana kufrediyorlar?". kimsenin kimseye kufretmesini tasvip etmek degil benim derdim, ancak $unu da aklinizdan cikarmayin; sizin sahnedeki icraatiniz sonrasinda kufreden ki$iyi suareden di$ari atmasini isterseniz guvenlik gorevlisi tutup atacaktir, ancak o ki$i ertesi gun yine kufredecek hakkinizda. hatta di$ari atilir atilmaz kufredecek. yaninda yoresinde bulunup da sizin icin olumsuz bir du$uncesi olmayan da kufretmeye ba$layacak. nereye kadar kapatabileceksiniz bunlarin uzerini? nereye kadar insanlari susturacaksiniz? onemli olan "kendine kufrettirmeyecek" bir $ekilde kalabilmek. ek$i sozluk'te hakkinda agir ele$tiriler yapilmi$ olan insanlari $oyle bir gozden gecirince zaten bu anlattiklarimin ne anlama geldigini daha net bir $ekilde gorursunuz. "meyve veren agaci ta$larlar" diye kendinizi avutabilirsiniz, ama her ta$ atilan agacin "elma agaci" olmayabilecegini goruyor bu insanlar merak etmeyin.

hakkinizda kufur bulunmaz cenk bey, ek$i sozlukte asla hakkinizda bir kufur veya hakarete rastlayamazsiniz. gariptir ki; zaten topu topu 13 madde girilmi$, bunlarin da icerik olarak pek de di$e dokundugu soylenemez. bence $imdi cenk bey, ellerinizin arasina ba$inizi alin ve deyin ki kendinize: "bu kadar insan neden beni umursamiyor?". ah be cenk bey, fark yaratabilirdiniz di$e dokunur bir ifade sunsaydiniz kar$imiza. ama gorun i$te; 13 madde var, bu da 14 oldu, ustelik icerige bakin. belki de buna bozulmu$sunuz, icerlemi$siniz, bilemiyorum. soz, bundan sonra sizi hep severiz, surekli ne muhte$em bir insan oldugunuzdan falan dem vururuz, yiyen olursa artik.

(gecenin bir yarisi zorla bilgisayarina el koydugum arkada$imdan ozur diliyorum. downloadlara dokunmadim gercekten)

$imdi gordum ki piyasasi hareketlenmi$ buralarin. ben yazarken 14 idi, gelmi$iz 32 numaraya.

(gecenin bir yarisi cumlelerimi duzelttirdigim arkada$ima te$ekkur ederim. kesin dovecek beni, artik bir $ey istemiyorum soz)
hesabın var mı? giriş yap