şükela:  tümü | bugün
 • 2. sette yerdeyken çırpma yemesine rağmen 3. sette yine yatmayı tercih ederek yenilen güreşçimiz. londra olimpiyatlarında yenilmelere çok alışkın olduğumuz için hiç yadırgamıyoruz.

  (bkz: ata sporumuz güreş)
 • (bkz: r. kayaalp'in yenilmesine sevinen castro çocukları)ndan birisi olarak desteklediğim güreşçi.

  hint rakibini devirerek çeyrek finale yükseldi, yolu açık olsun.
 • rıza kayaalp'le duyamadığımız gururun oluk oluk aktığı güreşçimiz. en azından ampır sampır konuşmadığı sürece gururumuzsun.
 • türkiyede genellikle islamcıların ve ırkçıların tekelinde olan güreş camiasında nasıl tutunduğunu şaşırdığım sporcu.

  kendisini twitterdan takip ediyorum yazdığı yazılar, diğer takımdaşlarının çok ötesinde özellikle en büyük gurur kaynağı ırkçılıktan ceza alan bir sporcu olan bir dal için.

  umut ediyorum bu gece bronz madalyayı alır ve hak ettiği değeri görür.
 • son devrede hakem kendisine sorduğunda üstte başlamak yerine altta başlamayı tercih etmiş ve sonucunda rakibine çırpılarak yenilmiştir. son birkaç gündür sayısız güreş karşılaşması izledim, izlediklerim arasında ilk defa bir güreşci üstte başlamak yerine altta başlamayı tercih etti o da kendisi. oturduğumuz yerden sallamak kolay o yüzden bir şey diyemem kendisine ama şaşırdım açıkcası. altta olduğun zaman işin rakibine bağlı oluyor, üstte olsan hiç değilse herşey kendi elinde çırparsan yenersin çırpamazsan yenilirsin. ulan sağdan mı deniyecek soldan mı deniyecek diye düşünmeden, kendi göbeğini kendin kesersin. neyse bir bildikleri vardır heralde. gerçi sonuçlara bakınca pek öyle olmadığı görülüyor ama.
 • kazandığı veya kaybettiği madalyalardan bağımsız olarak; rıza kayaalp'tan kat kat daha üstün bir sporcudur. belki rıza daha iyi bir güreşçidir, belki...
 • bronz madalya kazanarak rio'daki üçüncü madalyamızı getiren güreşçi. yalnız olimpiyat köyü'nde rıza*'dan uzak durmasında fayda olabilir, "meydanı ermeniye bıraktın, allah belanı versin" diyerek dalabilir. yarı finalde kaybettiği ermeni güreşçi altın madalyayı alıp, ermeni milli marşını dinletti çünkü.
 • gerçekten iyi bir insana benziyor ve rio 2016'da bir günlük arayla yaşattığı örnek, insanların rıza kayaalp'i neden sahiplenmediğini öyle güzel açıklıyor ki. mesele rıza'nın belki toylukla atmış olabileceği bir tivitten çok daha fazlası. rıza'nın maç sırasındaki ve kaybettiğindeki tavırlarını bir yana koy, cenk ildem'in sporuna odaklanmışlığını, temiz çabasını bir yana. iddiası rıza'nın gibi medya tarafından büyütülmedi ama çok daha fazla insanın kalbini kazandı bugün. "kaybeden" kadın basketbol takımıyla birlikte, büyük gurur yaşattı. halk olarak sizden istediğimiz altın gümüş bilmemne değil, sizden istediğimiz işte bu samimiyet, insanlık. teşekkürler kadın basketbol takımımız, teşekkürler cenk.
 • rio 2016 olimpiyatları'nda kürsüye çıkan bir başka pehlivan.
 • müsabaka sırasında yüzüne bir tokat bir de kafa yemesine rağmen mücadelesinden ödün vermeyerek 4-0 gibi net bir skorla bronz madalyayı kapan güreşçimiz.

  madalya sevincini türkiye ve azerbaycan bayraklarıyla minderi turlayarak yaşamıştır.