1. platonik adli kısa filminde, dj tiesto - in search of sunrise 4 albumunden tonedepth & soultan - moments adlı şarkıyı kullanan yönetmen.

  söz konusu şarkı filmin basında ve sonunda kısa sureli çalmakta olan şarkıdır.
 2. ıslak kibritler'in başarılı yönetmeni. yaptığı kısa filmlerden kliplere, insanların hayatına girişinden çıkışına kadar fark yaratan, bu dünyaya ait olmadığını kanıtlamış kişi. farklıdır, tembeldir, isteksizdir. söyleyecek çok şeyi olmasına rağmen anlatmaya tahammülü yoktur. ikna kabiliyeti yüksek, tuttuğunu koparacak ancak bunları hayata geçirmeye isteği bulunmayandır. güçlü görüntüsünün altında yalnız ve korkak bir çocuk saklamaktadır.
 3. orhan atasoy'un "yorgunum" adlı şarkısına da bir video çekmiş, orhan babanın sesiyle de olsa hasret gidermemizi sağlamıştır.
 4. medya mühendisi olarak da bilinir.
 5. saba tümer'in programında oyuncularını ve filmini öve öve halden hale girmektedir gece itibarıyle...
  fragmandan yorum yapmak çok erken tabii ama, söylemlerine bakılırsa ağır bir ego patlaması yaşamaya müsait görünüyor.
  neticede nuri alço, al pacino değil; şahin k da danny de vito değil, kendisi de tarantino hiç değil hatırlatmasını yapıyor ve heyecanlarını anlayışla karşıladığımı da eklemek istiyorum.
  recep ivedik'in rüzgarını yakalamaya çalışan günah keçisi'nin yönetmeni olarak kendisi, durup durup bizzat "dünyanın en.......sahnesi/sahneleri" bu filmde!.... derse, ikna edici olmaktan uzaklaştığı gibi iticilik otobanında ilerlemekten kurtulamaz.
  sonradan pişman olmaz umarım bu kadar iddialı laflar ettiği için...
  ha, ben bu filme gider miyim?
  işim olmaz...

cenk özakıncı hakkında bilgi verin