• bu adamı akil insan evladı zannediyordum. son olarak nokta söyleşisini okudum ve medyascope sohbetini izledim. basmakalıp ve sığ gevelemelerden başka herhangi bi şeye rastlamadım. kılıçdar'ın danışmanı olmasına şaşmamalı.
  • "türkiye her zaman yolunu bulur, asıl mesele erdoğan’ın çıkmazı" başlık yazısı ile gayet sağlam bir analize imza atmış kişi. yürek ister doğrusu:

http://www.diken.com.tr/…-mesele-erdoganin-cikmazi/
  • (bkz: bahçelievler anadolu lisesi) 2000 mezunudur.. şu an bulunduğu konum tamamen kendisini yetiştirmesi ve geliştirmesi ile alakalıdır, adı geçen okuldan bağımsızdır..

hayatının ilk 18 senesinin ardından başardıkları ile alakalı pek çok bilgi içeren yazı ve makale paylaşılmış zaten.. ben tanıdığım 11-17 yaşları arası ile ilgili yorum yapabilirim anca.. hep yan sınıflardaydık ama 7 yıl süren bir anadolu lisesi süreci olduğundan, ister istemez kaynaşır insanlar.. inanılmaz eğlenceli bir çocuktu bu adam.. bildiğin geyik, bildiğin komik.. ne dersle kafayı bozduğunu bilirim, ne de herhangi bir konuda asosyal olduğunu şahit oldum..

ben zaten küçükken tanıdığım ve biryerle gelmiş/gelmekte olan hiç bir arkadaşımı şu anki durumlarını önceden öngörememiş biri olduğumdan, kendisinin de bu tarz bir yolda ilerleyip, elle tutulur başarılarına denk geldiğimde şaşırdım herzamanki gibi..

entry'nin özeti.. ortaokul/lise döneminde eşşek gibi kitaplara gömülen mal/inek arkadaşlarımdan türkiye'nin haberi yokken, bu komik, bu sosyal adamın buralarda olması ayrı bir tez konusu kabul edilip, incelenmelidir..
  • abd’de diplomatik çevrelere hitap eden bir araştırmada 33 yaş altı dış politika liderleri listesinde adı geçiyor. dünya çapında etkin 99 genç siyasetçiden biri. neden mecliste değil?
    http://www.hurriyet.com.tr/pazar/21533234.asp

siyasette ön sıralarda görmek isteriz.
  • zamanında (bkz: yıllar yıllar önce) -ki muhtemelen kendisi hatırlamaz- üniversiteler arası mun yaratmak amacıyla biraraya geldiğimiz ama başarılı olamadığımız, o günlerde bilgi mun deyince akla gelen, şimdinin başarılı siyaset araştırmacılarından biri olan kişi.
  • temiz ve adil bir siyaset için genç ve nitelikli insanları mecliste görmek istiyorum. yorumlardan sonra araştırdım, pozitif bir insana benziyor. cnn türk’deki bir konuşmasına denk geldim, evet böyle genç insanlara mecliste ihtiyaç var.
  • türkiye rüyası yeni siyaset’in yazarı. siyasi ve ekonomi gündemi hakkında twitter’da çarpıcı değerlendirmeler yapıyor, her gün mutlaka girip tweet’lerine bakıyorum. grafikler hazırlıyor ve gelecekte türkiye’yi nelerin beklediğini, nelerin olabileceğini hem yurt içi, hem de yurt dışı verilerini kullanarak anlatıyor. gelecekte siyasette aktif olarak görmeyi istediğim genç, umut verici biri. mecliste beni kim temsil ediyor şu an diye düşünüyorum, bir elin parmaklarını geçmeyecek bir sayı ile karşılaşıyorum, o yüzden cenk sidar’ı mecliste görmek istiyorum. “evet, en sonunda beni temsil edecek biri var” diyebileceğim.

yeni nesil siyasete yön verecek kişi. (bkz: türkiye rüyası)
  • listede adini goremedigim genc yetenek!

tam liste
  • şöyle bir haberde adı geçiyor.
    (bkz: http://haber.sol.org.tr/…olsuzluk-operasyonu-121704)
hesabın var mı? giriş yap