1. konuşurken sesi duyulmayan, sessiz, sevimli kişilik ..
  2. 18 haziran salı 00.30'da trt2 - desibel programında, solo albümünden ve kesmeşekerden parçalarını seslendirecek olan kent ozanı
  3. çok saglam bir söz yazaridir. lakin melodiyi sözlere bi garip, bi eğreti yedirir. bu duruma ragmen kulagima diger bir dolu rock kaynakli türk sarkisindan çok daha az batmaktadir. nedeni bu entrydeki ilk cümledir. kendisini dinlerken sevgilinin gözyaslarini öpme zevkini yasatmis olmasi subjektif bir takdir vesilesidir.
  4. gerek grubuyla yaptığı albümlerde (bkz: kesmeşeker), gerekse de* solo albümünde, türkiye'de yapılmış olan en güzel müzikleri ürettiğine inandığım adamlardan biri.
    üstelik o "detone" denilen sesini de o kadar güzel kullanır ki, kalbiniz paralanır. "bu adamın sesi iyi ki böyle" dersiniz.

ayrıca şarkılarında ve albüm kapaklarında yaptığı beatles göndermeleriyle de kalbimizde ayrı bir yer edinmiştir. bir kaç örnek vermek gerekirse; ilk kesmeşeker albümü (ki bence türkiye'de yapılmış istisnasız en güzel albümdür) dipten ve derinden'in albüm kapağında paul mccartney'e teşekkür edilmektedir. dördüncü albümleri insülin'in albüm kapağında happiness is a warm gun ibaresi yer almaktadır. beşinci albümleri içinde içindekiler vardır'ın ol dedin bak oldum isimli şarkısında ise "all you need is love in bodrum" şeklinde bir dize yeralmaktadır. cenk taner'in solo albümü izin vermedi yalnızlık'taki rüzgarlı deniz kıyısında isimli şarkıda da, "keşfedilmiş beatlelar"dan söz edilmektedir. ayrıca aynı şarkıda help me! diyerek help!'e gönderme yapılmakta, şarkının sonunda ise dear prudence'tan bir bölüm tıngırdatılarak kalplerimiz dağlanmaktadır.
    ayrıca 1999 yılının 12 haziran'ında kesmeşeker'in 5. albümü içinde içindekiler vardır'ın çıkması üzerine katıldıkları trt fm'de yayınlanan bir radyo programının sonunda kapanış konuşmaları yapılırken belen ünal'ın gazıyla blackbird tıngırdatılmaya başlanmış ve radyo başındaki ben neye uğradığımı şaşırmışımdır. fon müziği olarak da olsa blackbird'ü duymak, bünyemde kalıcı hasara sebep olmuştur. kendilerine teşekkürü bir borç bilirim.

inanılmaz bir beatles göndermesi daha buldum: (bkz: #6698124).
  5. bi akustik gitar ve bi cenk taner yeter çok şeye.özelliklede kafanızdaki somutlaştıramadıklarınızı somutlaştırmaya..tabi kesmeşekerde olayın tadı tuzu..

cenk taner hakkında bilgi verin