aynı isimde "cenk tosun (sözlük yazarı)" başlığı da var
  • helal olsun be. yeni ilhan mansız.
  • bu gece de yazmış kartal yürekli.
  • biraz evvel ilhan mansız'ın senagal'e attığı golün aynısını atmış futbolcu.
  • bayılıyorum sana kardeşim ya, hakettiğin yere geleceksin yeterki yilma aynı sabırla devam et, beşiktaş efsanesi olacaksın bir insan başka ne ister ki bu dünyada.
  • çok hassas olduğum bir konu.

bugün 4 gol gördük, 4'ü de ayrı güzel gollerdi lakin sadece cenk'in golüne canı gönülden sevindim. babamın oğlu değil ama bu adamın başarılı olmasını istiyorum. gerçek bir beşiktaşlı'yı beşiktaş'ın başarısı için hırsla mücadele ederken görmek sevindiriyor beni.

bir arkadaş yazmış ya, frikik konusunda ısrarcı diye. ısrarcılığının tek bir sebebi var, o da gol atmak. bu adam gol atmak istiyor. hem de 1-2 taneyle yetinmeye de niyeti yok. atabildiği kadar atmak istiyor. frikik konusunda da kendine güveniyor ve çalışıyor, sadece şanssız. adam oyuna girdikten sonra 3 tane şut çekti ki o sertlikte ve isabette şutları çekecek çok az oyuncumuz var, 3'ünün de önüne birileri atladı. bu adamın tottenham* maçında sol ayağıyla 25 metreden asılıp direği sarstığını bilirim.

olacak cenk, bir gün gelecek, senden daha iyi diye aldıkları forvet formsuzlaşacak ve o an sana verilecek şansı iyi kullanacaksın. canı gönülden inanıyorum sana. sadece ben değil, bugün beraber maç izlediğim her yaş grubundan insan bunları söylüyor. beşiktaş taraftarı sana ilhan mansız diyor. o ismin ne mana taşıdığını sen de iyi biliyorsun.
  • bugün attığı gol sadece kayserispor ağlarına değil, bazı masa başı gazetecilere de girmiştir.

gölü atan tosun satılmış kalemlere kosun
  • bu akşam, bana bir kez daha bilic'e küfrettirmeyi başardı.
    geçen yıl, demba ba çıkar, mustafa pektemek girerdi oyuna ve bu adam kenarda beklerdi laaan, düşünebiliyor musunuz? allah aşkına aklınız, mantığınız alıyor mu bu adam kenarda beklerken gol atacak diye mustafa'yı oyuna sokmayı.

edit: küçüğe yardım edelim (bkz: #60102536)
  • 2015-2016 sezonunda gol/dk performansı en iyi olan golcü.
  • bu çocuk gol atınca çok seviniyorum ancak bazen çok gereksiz zorluyor
  • beşiktaş kadrosunda kendisi için üzüldüğüm tek oyuncu. mario gomez gibi top class bir santrforun arkasında olmasa şu takımın değişmez forveti olabilir, oynadıkça kendini daha da geliştirebilirdi. sahip olduğu pozisyon bilgisi ve bitiricilikle umarım milli takımda hakettiği değeri görür diyelim.
hesabın var mı? giriş yap