şükela:  tümü | bugün
 • american express'in en prestijli musterilerinin kredi kartinin ismi. annual fee'si bu yil 2500 dolar olmustur. dunya'nin en zengin insanlarinin pesinden kosup da alamadigi bir prestije sahiptir. bu kredi kartini alabilmek icin yilda yuzbinlerce dolar alisveris icin harcamaniz gerek kosuldur ama yeter kosul degildir. cunku american express bunu seckin musterilerine mektupla gondermektedir; yani amex platinium card alip, yuksek harcama yapip beklemek disinda yapilabilecek birsey yoktur.
 • 3 limitsiz kredi karti turunden biri.

  (bkz: visa signature)
  mastercard'in da var boyle birseyleri.
 • bir baska fotografi da http://crazykelvin.virtualave.net/…2/amex_black.jpg olan karttır. yillik minumum $215.000 gibi bir gelir gostermeniz gerekir, ayrica $1000 gibi yillik bir ücreti vardir.
 • harcama yaparken hesabinizin sadece 2-3 katina imkan vermez. limitsiz bir karttir, hesabinizin ne kadar olduguna bakmazsinizin, istediginiz kadar harcayabilirsiniz. american express'in bunu herkese vermeme sebebi de budur zaten.
 • american express'in sadece çok özel müşterilerine verdiği, diğer centurion card sahiplerince davet edilerek alınabilen, aylık minimum 5000 $ harcama isteyen, yıllık ücreti 2500$ olan, müşterilerine üst düzey seyahat tavsiyesi, alışveriş fikirleri vb. concierge hizmetleri vaad eden siyah renkli limitsiz kart. (bkz: alınmaz verilir)

  ayrıca müşterilerine, isimsiz, logosuz, reklamsız, sırf siyah kapak ve siyah kutu içinde 3 ayda bir de özel dergi yollayan kart.

  http://news.bbc.co.uk/…g/_38101648_centurion150.jpg

  (bkz: american express)
 • sadece dunyanin en zengin kisilerinin sahip olabildiği kredi kartı.cok yuksek miktarda mal varliği gostermenin yani sira almak isteyen kişiyi birilerinin tavisye etmesi gerekiyor.dünya üzerinde toplam 170 turk ve türkiyede yaşayan 27 turk de bu kredi kartına sahipmiş.
 • black versiyonuyla kredi kartı kavramına yeni bir boyut getiren kart. dünya üzerindeki her mandarin oriental da yılda bir gece bedava kalma, escada,gucci ve saks fifth avenue gibi mağazalarda özel personal shopperlar, özel partilere davetli olmak gibi özellikleri vardır. yıllık kartı ücreti $2500'dür. karta sahip olmak için başvurulamaz, aksine yanlız şirket size ulaşıp karta sahip olabileceğinizi söyler.

  kart sahipleriyle ilgili değişik efsaneler vardır. bir kart sahibi black amex kartını kullanarak bir bentley ve jet almıştır. diğer bir kart sahibi ise kevin costner'ın kurtlarla dans filminde bindiği atı almak istediğini yetkililere bildirmiş, araştırılmış ve atın meksika'da olduğu anlaşılmış. avrupa'ya gonderilmiş derhal.

  yine diğer bir kart sahibi ise cok sevdigi pembe dizide rol almak icin, amex yetkililerinden bunu istemiş ve onlarda bu kart sahibi için bi seçme ayarlamışlar.

  lindsay lohan bill gates michael jackson bu kartın kullanıcıları arasındadır.
 • zugurdun cenesini yoran ilk kredi karti.
 • büyük ihtimalle çok zenginlerin sahip olduklarını bile bilmedikleri karttır.
 • cylon nufüs idaresinden alınabilir.