*

• mustafa uslu'nun yeni projesiymis. biraz once oyle bir fragman izledim ki, halter kaldiran adami dunyaya dusen goktasini parcalayan supermen falan zannettim. 25 ekim vizyon tarihi yaziyor.
  • mustafa uslu vizyonsuzluğuyla yapılan bir diğer film.
    hollywood'tan aparttığı biyografi filmlerine bir yenisini daha eklemiş.

fragman'ın hemen başında yine populist bir yaklaşımla sağcı-solcu, alevi-sunni mevzularına değinmeden edememişler. fragman'ın ilk yarattığı intiba "acaba akp'nin yeni reklam filmini mi izliyorum?" oldu. o nasıl bir seslendirmedir yahu?
    25 ekim 2019'da vizyondaymış. hiçbir umudum ve beklentim yok filme dair.

fragman
  • fragmanı güzel. ayla ve müslüm'ün yapımcısının filmlerini beğeniyorum genel olarak.

adam kaliteli işler yapıyor.
  • şimdiden naim 1-2-3-4 ün antlaşmaları yapılmış ve senaryoları yazılmış.
    2. filmde olimpiyat finalinde yendiği halterci ile rövanş müsabakasında karşılışıyormuş.
    3. filmde kendisine meydan okuyan siyahi bir halterciye kaybediyormuş.
    4. filmde sovyet halterciyi paket ediyormuş.
    5. filmde kırcaliye dönüp halter koçluğu yapıyormuş.
    6. filmde yıllar sonra haltere dönüyormuş.

işin şakası bir yana ,
    yayınlanan videoya bakınca filmin daha önceki mustafa uslu filmlerinde olduğu gibi kahramanın hayatına objektif odaklanmayan ,
    bunun yerine seyirciyi duygusallığından yakalamaya çalışan bir film olucağı belli.
  • gelmiş geçmiş en başarılı türk sporcunun hayatını anlatacak biyografik filmdir. umarım naim süleymanoğlu'nun adına yakışacak bir film olur.

ayrıca mustafa uslu'nun son zamanlarda yaptığı işlerde gayet başarılı. vizyonsuz denmiş te allam. memleket spielberg kaynıyor da bizim mi haberimiz yok?
  • zamanında yazmış olduğum gibi;

(bkz: #83771147)

keşke film yerine dizisi çekilseydi. tam üç sezon.

ilk sezonu bulgaristan dönemi ve kaçış ile gelen sezon finali.

ikinci sezonu 88-96 arası zirve dönemi.

üçüncü sezon ise kariyer çöküşü.

böylesine bir hayat bir filme sıkıştırılmamalıydı. umarım bu müthiş hayat hikayesini ziyan etmemişlerdir.
  • şimdiye kadar hiç bir filmin fragmanı hakkında böyle konuşmamıştım ama bu nedir be abi? izlediğim en kötü fragman açık ara budur.

ayrıca uzun yıllar sonra ilk kez herkesi aynı düşüncede toplayabilmiş yegane şeydir. (bkz: banka reklamı)

buradan müslüm ve ayla'nın yapımcısına selamlar.
  • naim abiyi sağlığında tanıdım.
    kaçış gününü, buradaki podyum dışındaki günlerini yansıtmayacaksa cacıktan öteye gitmeyecek yapımdır.

not:halil mutlu da ağırlığının 3 katını kaldıranlardanır diyecektim ki pöyküren ses "3 katından fazlası" diyerek kurtarmış.
  • gerçekten hayatımda bundan daha kötü bir teaser izlemedim sanırım.

mustafa uslu herhalde türk sinemasına atılmış son tekme olarak yer edinecek.
    içi bomboş, hiçbir şey anlatmayan, hiçbir alt metni olmayan, hiçbir hikayesi olmayan bomboş biyografi filmleri.
  • teaser'ı hakkında insanların ikiye bölündüğü film. sevenler ve sevmeyenler olarak değil ama. yarısı banka reklamı sanmış diğer yarısı akp reklamı. ben banka reklamı sananlardanım.

mustafa uslu bu kez ayla ve müslüm'ün yapımcısı ibaresini koymamış. *
hesabın var mı? giriş yap