şükela:  tümü | bugün
  • cep telefonuna uygun cep üretilmediğini gösterir.

millet telefon cebine sığmıyor diye göt cebine sokuyor. sonra yanlışlıkla üstüne oturup telefonu yamultuyor.

kimisi de telefon ne götüme ne de cebime sığmıyor diye elinde taşıyor. ee elde tek başına telefon olmaz altına da cüzdan koyuyor. sonra yere düşürüyor kırılıyor. ya da hava atayım derken cüzdanı kaptırıyor.

kendine güvenmeyenler ise telefonu koymak için çanta taşımaya başlıyor. eskiden erkeklerde bu kadar kol çantası takan var mıydı? yoktu. ne zaman cep telefonları yaygınlaştı erkekler de çanta taşıma işi bir ihtiyaç haline geldi.

ulan hadi ön cebe sığıyor diyelim o ne pis bir görüntüdür pantolon üzerinden cep telefonunun belli olması. ya da dar pantolon giysen oturamıyorsun bile.

işte bunlar hep uygunsuz cepler yüzünden.

buradan üreticilere sesleniyorum, şöyle pantolonlara falan artık telefonun tam sığacağı cepler yapın. iphone 6 için ayrı cep, iphone 5 için ayrı cep olsun. alın size inovasyon, alın size startup. illa önde olmasın telefonun uygun taşınacağı bir yerde olsun. kılıf gibi ama değil de. orasını da siz tasarlayın.
  • aslında cep telefonları cebe sığmaktadır. lakin cep telefonları 2010 yılı itibarıyla tarihe karışmıştır.

bizim cep telefonu olduğunu düşündüğümüz şeyler, artık smartphone yani akıllı telefon olarak adlandırılmaktalar. dolayısıyla cebe sığmak gibi bir iddiaları olmayıp, akıllı olmak gibi bir iddiaları bulunmakta.

ha derseniz ki ben cebime sığan telefonu istiyorum, o zaman cep telefonu alırsınız, alo derim, mesaj atarım benim için yeterli dersiniz.

yok ben photoshop yapacam, prototip üretip test edicem, hatta oyun tasarlıycam filan diyorsanız, o zaman cebinize sığmamasına katlanacaksınız.

ben bu konuda niye bu kadar uzun uzun açıklamalar yaptım, hafif de atarlı filan yazdım vallahi bilmiyorum.
  • taşınabilir telefonu cep telefonu diye çeviren türkler'in derdidir.