şükela:  tümü | bugün
  • cep telefonunun beraberinde getirdiği yobazlığı eksikliği reddetmiş insanlardır
    işin açıkçası lar da olmayabilir bir bilemedin iki tane vardır bunlardan
  • bu geniş yelpazeye dahil olan başka tür insanlar da cep telefonunu gereksiz ve faydasız bir alet olarak benimseme hatasına düşmüş kişilerdir. durumları el verdiği halde bu güzel mereti kullanmamalarının dar görüşlülükten başka bir açıklaması olamaz, zira acil bir durumda gerekli kişilere ulaşabilme ve ulaşılabilme lükslerini kendilerinden bile bile esirgeyen insanlardır bu kişiler.
  • ankesorlu telefonun varlıgından haberdar olan ve bu iletisim aracini cep telefonuna tercih eden kitledir bunlar.
  • (bkz: amish)
  • çok zengin olduğu halde pintilik derecesinde tasarruftan yana olan patronlar...rahmi koç buna örnek verilebilir.ihtiyaç hissettiklerinde yaninda bulunan herhangi bir kişiden rica eder ve kullanirlar.
  • radyasyondan uzak kalan insanlar.
  • bunlardan dört beş sene önceye kadar çok vardı. hatta bir şekilde almadıkları ya da alamadıkları cep telefonu sebebiyle, "ben cep telefonu kullanmam kardeşim söylemini" şiar edinmek zorunda kalmışlardı.. neyse ki telefonlar iyice ucuzladı da kimse rol yapmak zorunda kalmıyor artık.

içlerinde tek tük, samimi olanları varsa bilemem, zaten kaideyi de bozmam.
  • -şu telefonundan bi mesaj atabilir miyim?
    -az ye de bi telefon al artık oolum kendine
    -ya ben taşıyamıyorum öyle fazlalık şeyleri yanımda
    -eee.sen de beni taşıyorsun yanında öyle mi?
    -öyle diil be ver hadi şunu
    -siktir git lan git başka telefondan ara.kontür bitti .mına koyyim var mı???

ya da

-şu cebinden bi çağrı yapsana be benimkine
    -anlamaz şimdi oolum ala ara konuş
    -ya yok ben öyle teknolojik şeylere karşıyım
    -buraya deveyle mi geldin eşşoğlueşşek,banyoyu suyu kazanda ısıtıp mı yapıyorsun?karşıymış teknolojiye,allah allah yaa...