şükela:  tümü | bugün
 • emekli ve asgari ücretliye zam yapılmasını sağlayan chp'den yeni bir icraat daha. ama yok kesin fetöyle bi bağlantısı vardır bu işlerin.

  eeeeyy kılışdar; sen kimsin ya?
 • niye lan, onca dandik osmanlı dizisini hangi parayla çekecekler şimdi? bölüm başına 5 milyonu nerden bulacaklar şimdi yazık. örtülü ödenekten mi finanse edilsin?
 • geçen yıl telefon ve tabletlere getirilen trt bandrolü vergisinin kaldırılması olayıdır. sevindirmiştir şu sıcak yaz günlerinde. darısı elektrik faturalarının başına.
  kaynak
 • maalesef elektrik faturalarında daha katmerlisi yolda.

  2011 yılına kadar faturalardaki trt payı aktif tüketim ve kayıp bedeli toplamı üzerinden alınırken, 2011'deki bir kurul kararı ile sadece aktif tüketim üzerinden alınmaya başlanmıştı.

  trt, epdk'ya açtığı davayı kazandı sayılır, idari dava daireleri kurulunda danıştayın kararına temyize gidilecek ama daha önceki davanın reddi kararının bozulması üzerine kurul kararının iptaline karar verildi zaten.

  velhasıl geçmişe dönük olarak paralar önce epdk dolayısıyla dağıtım şirketlerince trt'ye ödenecek, sonra vatandaşın faturasına yansıyacak.
 • trt bandrolü vergisinin telefonlara gelmesinden daha şaşırtıcı olan bir olaydır.

  darısı ötv'nin başına.
 • devletin vicdana gelmesiyle kadırılmamıştır. bir milletvekili avukatları vasıtasıyla, danıştay'a başvurarak uygulamayı iptal ettirmiştir.
 • chp istanbul milletvekili barış yarkadaş'ın girişimleri sonucunda gerçekleşmiş hadisedir.

  "danıştay 10’uncu dairesi’nin aldığı bu karar uyarınca, 2016 haziran’dan bugüne dek tahsil edilen bandrol ücretlerinin de yurttaşlara geri ödenmesi gerekiyor. trt haksız bir kazanç sağlamıştır”

  "emsal kararın alınmasının ardından cep telefonu ve tablet fiyatlarında 100 ile 200 lira arasında bir düşüşün yaşanması beklenirken, bu zam uygulandıktan sonra mobil cihaz alanların başvurmaları durumunda ödedikleri fazla ücreti tahsil edebilecekleri de söylendi."

  kaynak

  video
 • bravo arkadaş.

  bu muhalefet eften püften şeyler yerine bunlarla uğraşsa ülke daha yaşanılacak bir yer olacak. hesabının sorulması gereken o kadar çok "deli dumrul" vergisi veya harcı var ki akla zarar.

  nihayet doğru olanın gerçekleşmesi hadisesidir. barış yarkadaş'a ve chp ye teşekkür etme vesilesi olmuştur. darısı şu "ötv" denen belanın başına.
 • trt vergisi kalkar toki vergisi gelir. hükümette numara çok. erken sevinmemek gerek
 • ben olsam paramı geri almak için başvurmam. neden mi? anlatayım:

  bundan iki yıl kadar önce kredi masraflarının geri ödeneceğine dair bir yargıtay kararı neticesinde herkes üzerine atladı bu işin. bizim orada bir arzuhalci kampanya yapıp bütün başvuruları 30 liraya halledeceğini yazmış dükkanın kapısına.

  ne çıkar ki, diyerek ben de bilgilerimi verdim arzuhalciye. istedik, banka reddetti. ret belgesi ile hakem heyetine gidildi. altı ay kadar sonra para iade edildi.

  sonra ne mi oldu? banka karşı atağa geçti. iptal edilen masrafın bir kısmının haksız yere iptal edildiğine dair yargıtay kararı aldı ve herkese dava açtı. davayı banka kazandı ve avukatlık ücretini azamî tarifeden gösterip parasını sike sike fazlasıyla geri aldı.

  bir vergi kalkacak, demek aslında başka bir vergi getirilecek, demektir. bence chp de bizler gibi zevk almaya baksın.

  (bkz: öğrenilmiş çaresizlik)