şükela:  tümü | bugün
  • genellikle asabi karakterdeki kişilerin sinirlenince kötü emellerine alet ettikleri duvara cep telefonunlarını fırlatıp,telefonun paramparçaolmasıyla son bulan eylem.
  • darbeye dayanıklı cep telefonlarında yapılması daha güç olan eylem.hatta "ulan bi cep telefonunu bile kırıp parçalayamıyorum mnına koyiim" diyerek kişi daha da sinir yapabilir.bişeyleri kırarak rahatlayan insanların bu tip ani sinirlenme durumları için ellerinin altında ucuz,uyduruk tabaklar bulundurmaları,sinir ertesindeki pişmanlıkları,bok mu vardı bunu atacak psikolojisini hafifletebilir.
  • eğer nokia 2100 kullanıyorsanız hiç tereddüt etmeden yapmanız gereken bir olaydır. inanın kırdıktan sonra kendinizi tüy kadar hafif hissedeceksiniz.
  • zamaninda gazeteler tarafindan pascal nouma'nin nevio scala'ya uyguladigi iddia edilen eylem. bu olay pascal'in ilk gidisine vesile olmustur. ikinci gidisi icin (bkz: pascal nouma nın kovulması)
  • iki gun once karsi apartmanin dorduncu katinin balkonunda uc dort yaslarinda bir veledin gerceklestirdigi eylem. annesi, bin parca olan telefon icin mahallenin cocuklarina "kosun kosun, telefon dustu. bakin bakayim calisiyor mu.. ekrani saglam mi" diye sormus, gulucuklerimizi kahkahaya donusturmustur.
  • şüphesiz ki artistik puanı en yüksek sevgiliden ayrılma şeklidir. telefon çalar konuşma başlar karşı taraf bi şey söyler sen bi şey söylersin yavaş yavaş sinirler gerilir sonra o bağırır peşi sıra sen bağırırsın o telefonu suratına kapatır sen de çotaaaa diye telefonu duvara gömersin hakemler puan kartlarını kaldırır 9.3-9.6-10-8.9 gururla selam verip köşene çekilirsin. bi ara ben de yapayım dedim ama olmadı. yeni değiştirmiştim telefonu kıyamadım atmaya...
  • bazen de cep telefonunun bizatihi kendisine kızdığımız için gösterdiğimiz bir reaksiyondur. misal sevgili dostumuz nik förü bundan yaklaşık 1 sene kadar evvel cep telefonunu kurcalarken dil seçeneğini rusça'ya getirmiş "days bak olm telefonu rusça yaptım süper oldu ehehe" diye neşeyle bu marifetini sergiledikten sonra tekrar dil seçeneğini türkçe'ye getirmek için ben diyim 12 saat siz diyin 1 gün uğraşmış sonuçta kiril alfabesiyle yazılmış menüler içinde kaybolup dil seçeneklerine ulaşamayınca da ormancı telsizi ebatlarındaki taş gibi telefonunu duvara fırlatmak suretiyle parça pinçik etmiş duvardan da bir miktar sıva dökülmesine neden olmuştur. böyle de reaksiyoner bir insandır kendisi...
  • akabine pişman olunacak gereksiz sinir eylemi.
  • telefonuyla arasinda gonul bagi olan insanlarin yapamayacagi hareket. telefonunuz sizin hayatiniza ne kadar cok giriyorsa o kadar zor olur, ha cinnet gecirirsiniz o ayri.