şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bazı nedenlerden ötürü telefonunun bataryasını bol miktarda takıp çıkarması gereken kişiler tarafından tercih edilen kullanım şekli..* en önemli yan etkileri olarak çizilen cep telefonu ekranını ve tuşların üzerindeki yazı ve numaraların silinmelerini sayabiliriz..*
 • 5110 gibi pilleri içinde olmayan telefonlarda, pilin bozulmasını önlemek için cep telefonunu kullanma şekli.
 • htc evo 3d'de uyguladığım sistem. sadece taşa bayıra düşürdüğüm için plastik koruma var etrafında fakat ekran kalitesini zedelemeyi düşünmemekteyim. ayrıca o kadar hırpalasam da çizilmedi bir türlü ekran. daha da çizilene kadar muhtemelen değiştiririm.
 • (bkz: gorilla glass)
 • büyük rahatlıktır.çizilsin,kırılsın,paçalansın dünya malı değil mi? diyenlerin yaptığı alkışlanası harekettir..
 • 2 tane telefonu yememe neden olan kullanım biçimi
 • bir önceki iphone 3gs'imi kılıflı kullanıp cillop gibiyken 300 liraya satınca karar verdiğim kullanma biçimidir. biraz eskisin zaten sonra çöp oluyor telefon.
 • bir kaç sebebi var tabii.

  - telefonlar uzun vadeli kullanılacak şeyler değil, dolayısıyla kasmaya gerek yok. iki yıl sonra hurda olucak zaten.

  - kullanıcı çok sakar ya da aşırı şanssız değilse, normal düşmelerde patlamaları mümkün değil. dolayısıyla kılıfın dramatik bir koruması yok. çiziklere karşı koruyor tamam ama telefonun arka kasası çizilmiyor diyelim, iyi de ne farkedecek kılıf varken zaten kasayı göremiyorsun, çizik olsa ne olmasa ne.

  - akıllı telefonların hepsi öyle ya da böyle oldukları halleriyle tasarlanmış zımbırtılar. kılıf takınca ergonomisi, tasarımı, ağırlık merkezi vs vs değiştirilmiş oluyor, taşıma ergonomisi ve estetiği azalıyor. ne gerek var.

  ekleme. şu yeni çıkan fablet midir phablet midir, işte samsung note serisi olsun, iphone 6 plus olsun, bu tip epey iri telefonlar düşmeye karşı o kadar da dayanıklı değil. örneğin benim iphone 5'in başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmemiştir, defalarca arabadan inerken cepten sert zemine düştü, defalarca masadan düştü, minimal kozmetik çizikler dışında hiçbir şey olmadı fakat iphone 6s plus'ın düşme dayanıklılık testlerinde hakkaten dayanıksız olduğu görülüyor, hem tasarımından hem de ağırlığının fazla olmasından muhtemelen en ufak düşmede ön cam tuzla buz. kısacası fablet kullanılacaksa, kılıf mecburi gibi.