şükela:  tümü | bugün soru sor
 • uktedir:
  ukteyi pirilti diye biri 08.03.2007 11:27 civarinda vermi$.

  saat taşımıyorsanız insanı maymun eden bir duruma sebebiyet verir. alarm zamansız öter yada hiç ötmez.
  derse, işe zamansız yada geç gidersiniz.
  hatta ve hatta içeride ders işlenen sınıfın kapısının önünde uzun uzun bekleyip "allah allah neden kimse gelmiyo" deyip, kantine iner çay kahve yudumlarsınız. baktınız hala gelen giden yok meraktan sınıfın kapısını aralayıp içeride ne var ne yok diye bakarsınız.

  bir de bakmışsınız ki içeride konu anlatılmış quiz e hazırlık yapılmaktadır. işin aslı sonradan anlaşılır. cep telefonunun saati 20 dakika geri kalmıştır.

  ayrıca (bkz: kol saati ihtiyac midir aksesuar midir)
 • mekanizmaya gözleme kırıntısı filan kaçıyor bazen, ondan oluyor. tornavidanın ucuyla şöyle biraz karıştırınca geri kalmıyor bir daha.
 • aşırı sıcaktan, aşırı soğuktan, imalat hatasından, bazen de telefonun keyfinden oluverir bir durumdur. fazla sürat yapıp kendiniz (ve cebinizdeki telefon) için zamanı yavaşlatmış olmanız da mümkündür elbet.

  haftada veya ayda bir, güvendiğiniz bir kaynaktan (bkz: saatini teletext'e göre ayarlamak)(bkz: time.nist.gov) gerekli saniyeleri ittirip çektirirseniz sıkıntıya mahal bırakmazsınız.

  içinde atom saati bulunduran telefonlar çıkana kadar böyle idare edeceğiz artık.
 • bunu ilk gördüğümde verdiğim tepki "nassı yani?" oldu. bir bakayım araştırayım dediğimde ise sözlüğün "var böyle bişii" demesi ise ikinci dumur...nedeni nedir bilemiyorum ama telefonun ayarlar menüsünden saat ve tarih ayarlarına girip ana ekrana geri dönüldüğünde sorun halloluyor. (benim telefon nokia)
 • (bkz: i mate jamin)
 • sürekli uçuyorsanız ya da bir gökdelenin en üst katında yaşıyorsanız einstein uzay-zamanında çizgisel hızınızın fazla olmasından dolayı gerçekleşebilir.
 • motorola v8 marka telefonumda yaşadığım olay.
  ayda 6-7 dakka geri kalır kendisi ayrıca söylediğim kimsede inanmaz.
  ancak telefonun otomatik güncelleme özelliğini açınca düzeldi.
  kimi telefonlarda telefonu açar açmaz saat güncellenir ancak bazı telefonlarda bu özellik yoktur.
 • nemdendir. sıcak o kadar bişi yapmıyo ama nem fena nem. soğukta da ileri gider mesela. hep fen bunlar.
 • bu teknoloji denen illetin hayati hem kolaylastirdigi hem de zorlastidigi tezine guzel bir cevaptir.

  neden geri kalir ki bu telefonun saati, yani aklimda bir turlu cevaplayamadigim sorulardandir.
 • lg chocolate'ımın kendisiyle ilgilenmediğim zaman gösterdiği tepkidir.

  şöyle ki:
  kullanılmadığı zaman çikolata tadındaki dokunmatik tuş takımını ve ekranını tamamen karartan telefonu kullanmaya karar verdiğimiz zaman, telefonun saati yarım saniye kadar uykudan uyanamaz. telefon, ekranının ışığını yakmasına rağmen; bu yarım saniye boyunca, telefonda en son işlemi yaptığınız zamanki saati görmeye devam edersiniz. sonra o anki zamanı gösterir.