şükela:  tümü | bugün
  • deli sevindirici bir olay...ama hesabınızı cok ıyı yapan bir insansanız asla cebinizde para unutmassınız
  • (bkz: hayal)
  • yerde bulunan parayla ayni e$degerde sevinme tribi yaratan filiyat
  • sık sık başa gelindiğinde acaba sonradan sevinmek için bilinçaltınız bilerekmi unutuyo diye kendi kendinize: "e madem bilinçaltım yapıyo ben nası biliyorum bunu? biliyosam niye parayı bırakiim?madem paranın yerini biliyodum niye seviniyorumki ?" gibi paradoksa dönüşen sorular sormanıza sebep olan eylem
  • eger parayi yikanmis, parca parca bulursaniz ve buldugunuz paranin rengi mavi* veya yesil* ise pisman olmak isten bile degildir.
  • çok uzun süre unutulduğunda, hele bir de krize denk gelirse anormal değer kaybetmiş para. döviz unutmak gibi* bir fantastik durumlarda geçersizdir.
  • çikan para dövizse sorun yoktur ama türk lirasi ise "tüh tüh bunu unutmasaydim geçen yazdan beri giymedigim bu pantalonun cebinde dogru dürüst bir yemek yerdim, simdi ancak bir dürüm alabilirim bu parayla" deme olasiligi vardir.
  • acil paraya ihtiyaciniz oldugu bir an, pantalon ve uzun suredir giymediginiz montlarin cepleri teker teker aranarak gerceklestirilir.. sonuc cogu zaman tatmin edici olmaz ama buldugunuz paranin miktari o anki mutluluk katsaniz ile dogru orantilidir..
  • "allah garip kulunu nasıl sevindirir? eşeğini önce kaybettirir sonra buldurur." şeklinde deyişi hatırlatan olaydır.
    gerçek mutluluk için (bkz: şalvar bank)