şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1 nisan 2010 perşembe günü açılacak olan ankara’nın ilk modern sanatlar merkezi. açılış sergisi ebru özdemir koleksiyonu’ndan + sonsuz isimli bir seçki olarak belirlenmiş.

  şu an yapım aşamasında olan sitesi : http://www.cermodern.org/

  tanıtıcı bülten:

  "kültür ve turizm bakanlığı tarafından eski vagon tamirhaneleri ve cer atölyelerinin restorasyonuyla ve türkiye seyahat acenteleri birliği (türsab) desteğiyle hayata geçen cer modern, başkent’in sanatsal ve kültürel bir vitrini olmasının yanında çok yönlü ve farklı sanat disiplinlerini bir arada sanat izleyicisiyle buluşturarak kültürel ve sanatsal üretimin gelişmesine katkıda bulunacak, ulusal ve uluslararası sanat etkinliklerinin ve eserlerinin sergilenmesine olanak sağlayacak.

  türkiye’nin 4 bin 500 m2, tek parça, en büyük sergi salonuna sahip cer modern, toplam 11.500 m2 kapalı alanda süreli sergiler galerisi, fotoğraf galerisi, müze mağazası, konferans salonu, sanatçı rezidansları, kafe ve heykel park alanıyla sanatsal çeşitliliğe ev sahipliği yapacak. giriş katında yer alan yayın, katalog ve kütüphane bölümünde, modern sanatlar, sahne sanatları ve düşünsel alanda başvuru kaynakları yer alacak. yine giriş katında yer alacak müze mağazasında, sergilenen eserlerden ilham alınarak üretilmiş özel ürünler satışa sunulacak.

  cer modern, ülkemizde ilk kez bir stüdyo ikamet programı başlatacak ve ana bina içerisinde yer alan 5 adet işliği yerel ve uluslararası sanatçıların kullanımına açacak. 6 aylık dönemlerle tahsis edilecek stüdyolarda ikamet edecek sanatçılardan randevu sistemiyle ziyaretçilerle buluşarak sanatsal üretimleri hakkında bilgi vermeleri istenecek. cer modern’in kültürel kimliğinde önemli bir yer tutacak olan ikamet programı, sanatçılarla ortak projelerin üretimini de destekleyecektir.

  toplumsal bir eğitim projesi olmayı hedefleyen cer modern, her yaştan ziyaretçinin yerinde sanat üretimine katılmasını sağlamak amacıyla sürekli proje üreten bir kültür ve eğitim merkezi olacak."

  hedeflenenin olması ümidiyle diyor, recep tayyip erdoğan’ın katılımı ile gerçekleşecek olan açılışa gidiyoruz.
 • yaygara güncel sanat topluluğunun 26.04/22.04.2010 tarihleri arasında, ankara’da 23 sanatçının katılımı ile video, yerleştirme, heykel ve resimden oluşan sergisine ev sahipliği yapacak mekan.
 • çok güzel konser organizasyonları düzenleyen, ve bunu ücretsiz sunan ankara'nın yeni sanat mekanı

  etkinlikleri şuradan da takip edilebilir:
  http://www.facebook.com/…/cermodern/109477045742022
 • ankara'da büyük bir boşluğu doldurmuş, başkentin sönük kültürel hayatına canlılık getirmiş modern sanat merkezi.
 • etkinlikleri twitter adresinden de http://twitter.com/cermodern takip edilebilmektedir.
 • cermodern film günleri kapsamında açık havada soul kitchenı ücretsiz izleme fırsatını biz ankaralılar'a veren modern sanat merkezi. açık havada minderlerimize yayıldık, biralarımızı aldık, mükemmel bir fatih akın filmi seyrettik. herkes de böyle bir mekan için bekliyormuş sanırım. bir boşluğu doldurduğu bir gerçek. o kadar güzel bir ambians yaratılmış ki. ve etraftan o kadar izole ki ankara'da olduğunuzu gece gökyüzüne bakıp şehrin ışıklarının gizlediği yıldızları göremediğinizde anlıyorsunuz.
 • açık hava film günleriyle harika bir iş çıkarmış mükemmel sinema keyfi yaşatmış ankara'nın büyük boşluğunu doldurmuş mekan.
 • 9 ağustos gecesi bir emir kusturica filmiyle yeniden açıkhava sineması keyfini yaşatmış güzide mekan, hayallerimdeki çoklu sanat mekanı. öyle güzel, öyle etkileyici olmuş ki her şey, insanın özlediği ve yokluğunu hissettiği herhangi bir şeye kavuştuğunda hissettiği o büyük huzuru sundu ilk buluşmamızda. belki ileride bir benzerini gerçekleştirme şansım olur, hatta bu yolda çok önemli bir örnek olsa benim için... keşke burada çalışma imkanım olsaydı diye de içimden geçirmekteyim açıldığı zamanlardan bu yana. umarım nice değerli etkinliği ankara'nın kadir kıymet bilen sanatseverleriyle buluşturur uzun yıllar boyu ve bir marka olur ankara'da sanat dendiğinde.
 • 16 ağustos'ta persepolis'i bir kez de açık havada izleme keyfi yaşatacak mekan.
 • 2006 ya da 2007'de şantiyesini gezmiştik buranın, finansmanında bulunan bankalardan birinin temsilcileri sıfatıyla. temsilci derken ben temsil etmiyorum tabii, ben bankada dıdısının dıdısıyım ve öyle olmaktan da mutluyum. zaten elleri cepte dolaşan tiplere uyuz olmuşumdur her daim. velhasıl, proje baş mühendisi bize nazikçe bilgi vermişti. her ne kadar takım elbise içindeki sevimsiz bir bankacı gibi görünüyor idiysem de içimdeki mühendisin kulağıyla dinlemiştim kendisini.

  o sıra hakediş sorunu vardı ve o yüzden boş beklemeler yaşıyordu proje, yoksa dış cephesine kadar yapı restorasyonu tamamlanmıştı bize söylediklerine göre, yanlış hatırlamıyorsam elektrik aksamı da o sıralarda tamamlanıyordu.

  sonrasında bir daha yolum düşmedi, sadece geçenlerde gördüm fotoğraflarını. yahu yıllar olmuş, daha yeni mi bitmiş diye şaşırmaktan alıkoyamadım kendimi. lakin içinde belki bir tuğla kadar emeğim bile olmamasına rağmen muhtemelen haksız ama garip bir gurur duydum.