şükela:  tümü | bugün
  • gösterimlere gitmiş biri olarak gelmek isteyenlere birkaç tavsiyede bulunmak gerekirse:

* mümkünse erken gelin. ankaralı herkes -sizin gibi- heyecanla bu etkinliği bekliyordu. dolayısıyla katılım hayli yüksek, sandalyeler hemen doluyor.
    * erken gelemezseniz de üzülmeyin, yanınızda yere koyup üzerine oturabileceğiniz bi şeyler getirin. alan geniş, rahat yer bulur filmi yata yata izlersiniz.
    * gelirken yanınızda suyunuzu mutlaka getirin. divan pastanesi satış yapıyor; ancak 500 ml su 3.5 lira (evet, yazıyla üç buçuk lira). onun dışında bi şeyler yemek/içmek isterseniz onları da getirin; fakat piknik moduna girmemenizi tavsiye ederim. siz eğleneceksiniz diye etrafınızdakileri de rahatsız etmeyin.
    * gösterim sonrasındaki söyleşilere de kalmanızı tavsiye ederim. kendini entel göstermeye çalışırken saçmalayan 'sinema aşıkları'nın soruları insana kahkaha attırabiliyor. ama rica ederim onlardan biri olmayın. ya da olun, biz çok gülüyoruz.

özetle ankarada güzel bir yaz akşamı geçirmek isteyen herkese en az bir kere gitmesini tavsiye ederim.
  • 26 haziran - 25 eylül programı da açıklanmıştır.

http://cermodern.org/film_gunleri-sinema.html
  • 8-12 temmuz 2013 tarihleri arasında açık hava film günleriyle sinemaseverleri ağırlamaya hazırlanan cermodern’de program şu şekilde, ankaralılar kaçırmasın.
    8 temmuz – jin
    9 temmuz – gözetleme kulesi
    10 temmuz – devir
    11 temmuz – mutlu aile defteri
    12 temmuz – kelebeğin rüyası
    gösterim saati 21:00 ve etkinlik ücretsiz.
    http://www.kalemsuare.com/…k-hava-film-gunleri.html
  • ne zaman ankara'dan ayrılsam o vakit başlayan etkinlik cer modern'in bana garezi var gibime geliyor, du bakalım! gitme şansı olanlar mutlaka katılmalı açık hava , güzel filmler, ankara'nın gündüz yakan havasına inat püfür püfür gecesi daha ne olsun!
    (bkz: şu an ağlıyorum ve entry giriyorum biliyor musun)
  • açeydim gollerimi bende gideydim, otur hönkür hönkür ağla anasını...
  • birkac problem var. birincisi; tar tar tar calisan film makinesi -arkalarda oturuyorsaniz filmin sesinden cok bunu duyarsiniz- cok sesli calisiyor. ikincisi; perde mi titriyor ne oluyorsa siklikla titrek bir goruntuye bakiyorsunuz. bunlarin disinda pufur pufur sinema keyfi sahane oluyor. tavsiyem onlerde oturun hatta minder falan getirip yere oturun
  • yazı ankara'da geçiriyorsanız güzel, tatlı, keyifli, rüzgarlı bi ara.
  • neden ücretli olduğunu deli gibi merak ettiğim film günleri. eskiden beleş girerdik.
  • akşamları ankara ayazının sıkça hissedildiği etkinlik.

filmin ilk on dakikasında filmden bir şey anlamayı beklememek gerek. altyazının görünmesinde bir hayli sıkıntı yaşandığı için insan son sıralardaysa bir zaman arka sıradaki sandalyelerin biraz daha geriye çekildiğini ya da ortalara kaydığını fark edilir. sonra arkadan çekilen insanlarla beraber bele vuran soğuk rüzgarla tir tir titremeye başlanır. bir de iyi arkadaş olacağım diye kazağı çıkarıp daha ince giyinmiş arkadaşa vermek var ki, yedek hırka bulundurmak lazım yani düşünemeyen hıyarlar için. ankara lan bura, kaç senelik ankaralısın.

dünkü gösterim bir hoştu. filmden kopulan minik anlarda bakışlar gökyüzüne çevrilince meteor yağmurunu takip etmek de mümkün oldu. soğuk da bele vurmasaydı, on numara olacaktı. başka sefere artık.
  • bu sene gitmeyi istiyordum. hatta bugün başlıyor. gidecektim. sonra amaaan dedim yaa. bence açık havada film seyredeceksen yanında sevgilin olacak. üşüdükçe sokulacaksın. yoksa kankalarla donarak izlemenin ne anlamı var :p

yanında sevgilin olacak, polarlar evden gidecek hatta orda satılıyormu bilmem ama küçük termosta ikinize yetecek kadar çay yada kahve olacak. oturduğun sandalye kıçını acıtsada sevgilinin omzuna koyacaksın başını. filmde güzel bir filmse mis gibi havada öyle izleyeceksin.

yoksa yanında arkadaşın, altında batan sandalye, arkandan üfleyen ankara ayazında, cermodernde açık hava konsepti diye bilet fiyatını eklemiştir manyakmısın ne işin var :p