şükela:  tümü | bugün
 • 8-12 temmuz 2013 tarihleri arasında açık hava film günleriyle sinemaseverleri ağırlamaya hazırlanan cermodern’de program şu şekilde, ankaralılar kaçırmasın.
  8 temmuz – jin
  9 temmuz – gözetleme kulesi
  10 temmuz – devir
  11 temmuz – mutlu aile defteri
  12 temmuz – kelebeğin rüyası
  gösterim saati 21:00 ve etkinlik ücretsiz.
  http://www.kalemsuare.com/…k-hava-film-gunleri.html
 • ne zaman ankara'dan ayrılsam o vakit başlayan etkinlik cer modern'in bana garezi var gibime geliyor, du bakalım! gitme şansı olanlar mutlaka katılmalı açık hava , güzel filmler, ankara'nın gündüz yakan havasına inat püfür püfür gecesi daha ne olsun!
  (bkz: şu an ağlıyorum ve entry giriyorum biliyor musun)
 • açeydim gollerimi bende gideydim, otur hönkür hönkür ağla anasını...
 • birkac problem var. birincisi; tar tar tar calisan film makinesi -arkalarda oturuyorsaniz filmin sesinden cok bunu duyarsiniz- cok sesli calisiyor. ikincisi; perde mi titriyor ne oluyorsa siklikla titrek bir goruntuye bakiyorsunuz. bunlarin disinda pufur pufur sinema keyfi sahane oluyor. tavsiyem onlerde oturun hatta minder falan getirip yere oturun
 • yazı ankara'da geçiriyorsanız güzel, tatlı, keyifli, rüzgarlı bi ara.
 • neden ücretli olduğunu deli gibi merak ettiğim film günleri. eskiden beleş girerdik.
 • akşamları ankara ayazının sıkça hissedildiği etkinlik.

  filmin ilk on dakikasında filmden bir şey anlamayı beklememek gerek. altyazının görünmesinde bir hayli sıkıntı yaşandığı için insan son sıralardaysa bir zaman arka sıradaki sandalyelerin biraz daha geriye çekildiğini ya da ortalara kaydığını fark edilir. sonra arkadan çekilen insanlarla beraber bele vuran soğuk rüzgarla tir tir titremeye başlanır. bir de iyi arkadaş olacağım diye kazağı çıkarıp daha ince giyinmiş arkadaşa vermek var ki, yedek hırka bulundurmak lazım yani düşünemeyen hıyarlar için. ankara lan bura, kaç senelik ankaralısın.

  dünkü gösterim bir hoştu. filmden kopulan minik anlarda bakışlar gökyüzüne çevrilince meteor yağmurunu takip etmek de mümkün oldu. soğuk da bele vurmasaydı, on numara olacaktı. başka sefere artık.
 • açık alanda lütfen sigara içmeyin diye anons yapıldı. ben şok tabii.
 • hayatımda ilk defa açık hava sinemasına gideyim dedim, bu organizasyonu düzenleyen kişiler yüzünden yarısında çıktığım bir açık hava sineması anım oldu.

  12 eylül akşamı arkadaşlarla down by law isimli film gösterimine gittik, yerimizi aldık, film başladı. ama alt yazı senkron problemi ile. düzelir diye bekledik olmadı. bir anons ile özür dilediler, filmi tekrar açtılar, alt yazı dosyasını sürüklediler filme ama sorun tabi ki çözülmedi. alt yazı dosyasını hiç denememişlerdi. gösterimi yapılacak filmin alt yazısı daha önce denenmez mi yahu? o kadar bilet satmışsınız.

  neyse 10-15 dakika sonra ayaklanmalar başladı ve insanlar parasını geri alarak sinemayı terketti.