şükela:  tümü | bugün
  • senaryo yazari gamze arslan 'in 2016 yasar nabi nayir oyku odulu 'ne deger gorulmus oyku kitabi.
    icerisinde 7 oyku bulunan 70 sayfalik kitapta dusunce olarak guzel kurgulansa da yazilirken buyuk bir ciglikle yogurulmus, edebi anlamda okura haril haril altini cizecegi cumleler degil de uzerine dusunulmeden ve aceleyle yazilivermis hissi olusturan, zaman hatali ve ne demeye calistigi anlasilmayan hikayeler mevcut.
    sanirim ozetle kitabin anlatmak istedigi hicbir sey yok.
    yasar nabi odullerinin gecmisine ve jurisine bakildiginda sececek daha iyi bir proje onlerine gelmedi mi acaba diye dusundurmekte.
    cercialan bana gore, yaziyla bir sekilde hasir nesir olmus/olan herkesin neden ve nasil kitap yazmamasi gerektiginin ispati niteliginde.
    70 sayfalik bir vakit kaybi.
    hani bazi kitaplar olur kana kana icersiniz de bir cirpida bitiverir, bu kitap yutkunamayacaginiz yumru gibi, bitmek bilmiyor. ne yazik ki uzun zamandir bu denli kotu kitap okumamistim.
    sadece ve sadece varlik yayinlari'na destek olmak uzere alinip arsivlenesi kitap.
  • henüz üç öyküsünü okudum. gerçek bir öykü yazarı olduğunu düşünüyorum kendisinin. spoiler vermemek için detaya girmeyeceğim ama fareli öyküsü müthişti. öykünün kendisi de minik bir fare gibi usul usul, sessiz sessiz, bazen tıkır tıkır dolaşıyor ruhunuzda; uyuyor, uyanıyor, deviniyor, nefes alıyor... omzunuzdan ellerinize iniyor, tutunuyor, bırakıyor, sessizce sizi izliyor, havayı kokluyor, sonra boynunuzda yatıp dinleniyor... sanki... teşekkürler.
  • uzun zamandir okudugum en iyi öykülerdi. gamze arslan'in aldigi ödülü hakettigini düsünüyorum.
  • gamze arslan'ın bir yıl içinde üçüncü baskıya da girmiş öykü kitabıdır.
    tesadüfen okuduğum ve inanılmaz keyif aldığım, etrafımızda böyle genç yetenekli yazarlar olduğuna çok sevindiğim bence özel bir kitap
  • "küf kokusu olmalı insanda" öyküsü dışında diğer öykülerini beğenmediğim gamze arslan kitabı. gamze arslan çok genç bir yazar. yaşar nabi nayır ödülünü hak etti mi etmedi mi bilemiyorum. bu bana düşmez. açıkçası 30 ve 30 yaş altı bir yazarın seçimini yapmak jüri için de zordur. mükemmel öykülerin yarışmaya katıldığını sanmıyorum zaten. bahsi geçen yazar da içlerinden en iyisidir büyük ihtimalle.

yazar, mine söğüt ve david vann'dan etkilenmiş gibi duruyor.