şükela:  tümü | bugün
  • direniş zamanlarında, dayanışma vakitlerinde elini taşın altına sokan sosyal birlik ekibi. en son 31 mayıs 2014'te kuğulupark'ta görüldüler.
  • yarın ankara'daki ilk işgal evinde çorba pişirecek grup. daha önce afgan mülteciler için de çorba yapmışlar. fikre de pratiğe de bayıldım ben.

memleket geneline yayılası bişi.

facebook'tan takip edebilirsiniz.
  • türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek avrupa'da birçok yerde gerçekleşen yiyecek paylaşımını başlatmış olan gönüllü hareketidir.
    dünya'daki örnekleri için şuraya bakabilirsiniz: https://www.facebook.com/foodsharing.de

yiyecek paylaşımı hareketi nedir?
    dolabımızda beklettiklerimiz, tatile giderken çürümeye bırakacaklarımız, tadını begenmediklerimiz, fazlasıyla pişirdiklerimiz, marketlerden ve pazarlardan gönüllü olarak toplayabildiklerimiz bedava yiyeceklerin paylaşımıdır.

yiyecek paylaşım noktaları yardım amaçlı oluşturulmamıştır. alım gücü olan/olmayan herkes içindir. önemli olan yenilebilecek olan yiyeceklerimizi sırf tadını beğenmedik diye veya tatile gideceğiz diye çöpe atmamak ve bunun yerine diğer insanlarla paylaşmaktır.

çerçöp çorbacılar, ayrıca yardıma ihtiyacı olanlar için de yine aynı şekilde bedava yiyecek sağlayarak ve hatta bunları pişirip çorba haline getirerek bu insanlara da ikram eder. bu hareketi daha fazla incelemek ve siz de bu oluşumun bir parçası olmak istiyorsanız kendilerini facebook'tan takip edebilirsiniz.

şu anda ankara'da olgunlarda koydukları kasaya siz de yiyecek bırakarak ve yine ihtiyacınız olanı bu kasadan alarak onların bu yiyecek paylaşımı hareketine destek verebilirsiniz.bedava yiyecek noktası

ister bu paylaşımları olsun ister çorbaları olsun olukça içten, parasız, ve içinde bolca emek barındırıyor.

sadece ankara'da değil, türkiye'nin her tarafında böyle etkinliklere, hareketlere ihtiyacımız var. siz de bulunduğunuz yerde bir şeyler yapmak istiyorsanız kendileriyle iletişime geçin derim: https://www.facebook.com/cercopcorbacilari
  • kanal d' de haberlerde izleyerk haberdar olduğum harika oluşum. hem de dibimizde ankara'da oluyor ama facebook hesabım olmadığından bilmiyorum. şaşırdım ve fakat bayıldım.
  • uzun zamandır sessiz kalan ankara'nın israf karşıtı bu grubu değişik ve güzel bir etkinlikle tekrar canlanmaya başlıyormuş. bir de kendilerine katılmak isteyen hevesli dostlar arıyorlarmış. ankara'dakiler kaçırmasın, gidip bu güzel insanlarla tanışsın ve gruba dahil olsun!
  • yarın ankara'da haymatlosmekan'da saat 12:00-16:00 saatleri arasında çerçöpleyecek gruptur. bundan sonra her pazar olabilirmiş. olsun umarım.