şükela:  tümü | bugün
 • cesur yürek, güzel abla, candan insan, hayırlı evlat vs. vs. vs. daha nice güzel sözlerle tanımlayabileceğiniz, kardeşini kurtarmak için herşeyi ama herşeyi yapıp sonunda onu bulunduğu zindandan kurtarmış abla.
  hiç tanımadım utku kalı'yı. keza ablasını da. ama yaşadıkları olaylara bakıyorum. ikisini de takdir etmemek mümkün mü? her yerinden adaletsizlik, her yerinden vicdansızlık akan bir ülkede hukuki çercevede verdikleri mücadele sanırım herkese örnek olmalı.
  belki benle yaşıtsın, belki benden küçüksün ama izninle ben sana abla diyeceğim. artık sadece utku'nun değil hepimizin ablasısın. iyi ki varsın abla..
 • dünya iyisi abladir. ınandığı ve değer verdiği şeyler uğruna dünyayı dize getirebilir bence *
 • ne ablam ne abim ne de kardeşim var. biriyle büyümeyi çok istesem de çevremdeki hiçbir abla - abi - kardeş ilişkisine imrenerek bakmadım. ceren ve utku kalı'ya kadar. ne zaman ki ablasının utku'ya yapılanlar karşısındaki duruşunu, onu koruyup kollamasını, gözü karalığını gördüm, o zaman kendi ablam olsa bu kadar severdim heralde dedim. bu kadar dışardan biri olarak onun utku'dan her söz ettiğinde sesindeki o duyguyu hissedip gözlerim doluyorsa, utku kimbilir nasıl gururlanıyordur ablasına her baktığında.

  tanım: kocaman bir kalbi olan kadın.
 • an itibariyle kendisi üzerinden ali ismail korkmaz'ın davasını twitter üzerinden takip edebildiğimiz kişidir.

  @cerenkali

  https://twitter.com/cerenkali
 • ali ismail korkmaz davasını - ya da tiyatrosunu - canlı canlı anlatan ablamız.

  hakkı ödenmez.
 • baştan sona her konuda özgürlüğün arkasında durmuş gözü kara avukat, abla, kadındır.
  ablamız oldu, hepimizin kardeşi utku'nun arkasında hep beraber durduk,
  şimdi bir diğer kardeşi, diğer kardeşimiz ali ismail için de ayakta duruyor, bizde onunla birlikte ayakta duruyoruz. bundan sonra da bitmeyecek, hayatı, hayatımız olacak hep ayakta duracağız özgürlük için.
 • anti cemaat rumuzlu biri olarak sürekli sözlü taciz ediliyor twitter'da. spamlayın diyor hatta yani spamlayın bence.

  https://twitter.com/agite_antes
 • kardeşini kurtarmak için verdiği mücadele dillere destanken bugün ali ismail'in davasında da yer aldığını görmek geleceğe dair umutlarımızı arttırdı. bu arada eşinin soyadı "zık" olduğu için bunun gülüşmelere yanlış anlaşılmalara yol açmasından dolayı soyadını değiştirmek için mahkemeye başvurmuş reddedilmiş. kadın eşinin onayı olmasına rağmen soyadını değiştirememiş. kardeşinin davası sırasında da eşiyle anlaşmazlıklar yaşamış. şu anda o yüzden tekrar ceren kalı olarak twitter'da gözükmekte. kaç yaşında bilmiyorum ama çok güzel bir kadın. asi, onurlu ve mücadeleci. helal olsun.
 • kendisini ağır şekilde emmy rossum'a benzeten tek kişi ben olamam herhalde ya. yok yok kesin benziyolar abi baksana:

  https://pbs.twimg.com/…52796403961856/div6p2au.jpeg
 • kendisiyle toplum gönüllüleri vakfi çatısı altinda tanıştığım bu aralar fena halde sozluk yazari olmak isteyen kisi.